Antena CB Sirio Triflex CB/FM/GSM

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

stryjek998
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 14:29
Znak/ranga: stryjek998

Antena CB Sirio Triflex CB/FM/GSM

Post autor: stryjek998 »

Witam .Używa ktoś z Was taką antenę i czy warto .Posiadam radio samochodowe fabryczne Swing w Skodzie Octavii II , Cb President Johny III . Chodzi mi o jakość rozmowy na Cb i czy radio nie będzie gubiło stacji . Warta gra świeczki .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena CB Sirio Triflex CB/FM/GSM

Post autor: cassiopeia »

Jakość rozmów na CB będzie dobra tak długo jak będziesz widział rozmówce ;-)
Z gubieniem stacji radiowych nie powinno być problemu
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Antena CB Sirio Triflex CB/FM/GSM

Post autor: ochkarol »

Nie popadajmy w skrajności.
Dwa lata jeździłem z Triflexem w Stilo. Bardzo sobie chwaliłem i szczerze żałuję, że teraz nie mogę zamienić swojej anteny radiowej na Triflexa (obecnie mam w samochodzie antenę radiową z wbudowaną anteną GPS).
Najlepszy rezultat jaki pamiętam, to rozmowa na odległość 5 km na A2 z dużym mobilem, z metrową anteną (aż go o to zapytałem). W normalnym terenie 2-3 km to standard.
Nie narzekałem na brak komunikacji na głównych drogach.
Radio odbierało normalnie.

Osobiście - jeśli ktoś nie ma potrzeby rozmawiać na 10 kilometrów (wiadome ograniczenia anteny ze względu na jej długość) - bardzo polecam.
Tylko tę "czapeczkę" na końcu anteny, która służy do strojenia, po tym zabiegu proponuję unieruchomić albo koszulką termokurczliwą albo taśmą izolacyjną (ja tak zrobiłem).
Trzeba jednak wiedzieć, że ta antena nie lubi wilgoci. Warto ją uszczelnić u podstawy silikonem i warto nie korzystać z automatycznych myjni.

Przed zamianą warto zorientować się czy przypadkiem w podstawie oryginalnej anteny radiowej nie ma wzmacniacza sygnału. Bo wówczas trzeba jakoś problem rozwiązać.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
carolef
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-06, 15:02
Lokalizacja: Gostynin

Antena CB Sirio Triflex CB/FM/GSM

Post autor: carolef »

Po zastosowaniu koszulki termokurczliwej antenie rozjechal sie swr. Użyłem kleju kropelka i się stroik nie dokręca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”