Duży SWR jak zmniejszyć

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Witam , od kilku dni walczę z obniżeniem SWR na swoim sprzęcie , auto na który stroje sprzęt to audi a4 b5 avant , antena przymocowana do relingu masa na uchwycie i relingu jest , antenka Midland ML-145 , radio to President Harry II ASC , SWR cały czas mam 2.5 na wszystkich kanałach tzn. 1 , 20 , 40. podmieniałem antenki na LEMM AT-71 i na tej SWR jest 3.0 na wszystkich kanałach , jak wyciagam promiennik SWR robi sie mniejszy ale wyhodzi na to ze promiennik jest za krótki bo nie mam go juz jak zamocować wyciagniety jest na max. Dlatego teraz mam założona antene Midland ML-145 CB , bo ten SWR jest w miarę , mierzylem dlugośc promiennika to jest 138 cm.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: Hasan-Łódź »

Jaką masz długość promiennika w AT-71? Mogę Ci wymierzyć ile ma oryginalna to porównasz sobie czy była cięta.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
leszekbravo
Posty: 59
Rejestracja: 2011-05-29, 14:44
Lokalizacja: bielsko biala

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: leszekbravo »

Sprawdż czy jest masa pomiędzy relingiem a nadwoziem
Baza-Intek HR 5500 v6

Mobil-Harry II Clasic,antena ML 145
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Masa jest na pewno, teraz tak antena :
LEMM AT-71 - promiennik 132 cm ,
Midland ML-145 - promiennik 138 cm,

jak coś poproszę o fabryczne długości tych promienników .

A dodam ze tą ml-145 miałem na magnesie i SWR był 1.0 , ale zrezygnowałem z magnesu bo go zgubiłem na autostradzie z anteną sirio , ciesze sie że nic za mną nie jechało by mogło dojść do tragedii , dlatego teraz tylko antena na stałe mnie interesuje .
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: MarcinMMz »

Jaką masz główkę w dachu? DV, PL?

Mój nos mi mówi że coś jest skopane w instalacji... Sprawdź wtyk do radia bo może tam ma zwarcie albo przerwę. No chyba że antena złom bo i tak bywało że w środku było zielono po rozkręceniu promiennika, zwłaszcza w Lemm-ach, i reflektometr szalał.
Alan i wszystko jasne...
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Też podejrzewałem instalacje , dzisiaj właśnie wymieniłem na nową i nic, główkę PL mam zamontowaną w uchwycie i przymocowana do relingu, reling wyczyściłem w miejscu w miejscu montażu uchwytu żeby była masa , miedzy relingiem a karoserią jest przejście tak pokazuje multimetr cyfrowy , dlatego nie wiem co jest grane ? może radio jest skopane albo mikrofon ?
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 415
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: BIBI »

Mikrofon raczej ma mały wpływ na SWR ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Teraz czytałem na temat przeciw wagi żeby cos takiego zastosować jak sie mocuje antene na relingu, czy ktoś próbował tego sposobu..
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: Bartek048 »

Miałem kiedys uchwyt relingowy i Omega 27 miala na nim SWR 1.0, Konektor Mini 40 ok 1.4, a Sirio ML 145 na tym mocowaniu co Mini 40 powyżej skali na miarce więc problemu szukałbym w sposobie montażu. Zmieniłem reling na uchwyt przykrecany do karoserii i SWR 1.2 bez strojenia praktycznie
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Jutro jeszcze pokombinuje z tym relingiem , no jak dla mnie najlepsze miejsce do montażu na tym aucie , ten uchwyt do karoserii nie byłby zły ale musiał bym cały sprzęt montażowy w raz z przewodem od nowa pokupować , bo ten będzie teraz za krótki ...
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: art2310 »

Mam podobny problem ale z anteną President Alaska.Obojetnie gdzie i jak mocowana tzn. uchwyt klapowy czy magnes od Sirio ML-145 to praktycznie SWR poniżej 2,5 nie schodzi. Antena wspolpracuje z radiem Eurocb Oceanik mk 3 i dość często zapala sie w radiu kontrolka wysokiego swr przy nadawaniu.Zamienialem już Alasce z ML-145 i ta druga zachowuje sie normalnie swr 1-1,2. Juz mi brakuje pomyslow co zrobić.Myślałem o wymianie bata na dluzszy ale czy to pomoże?
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

No własnie ja czym wyżej ustawiałem promiennik to SWR malał , no ale wiadomo promiennik sie skończył i SWR 2.5 został na ml-145 .., bo na LEMM AT-71 SWR jest 3.5 i nie zejdzie niżej nie ma szans...
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: cassiopeia »

adagor28 pisze:musiał bym cały sprzęt montażowy w raz z przewodem od nowa pokupować , bo ten będzie teraz za krótki
wystarczy dokupić przedłużkę.
z relingami jest różnie. jednemu uchwyt z gumową podkładką izolacyjną stroi idealnie (pomijam jakość działania), a drugiemu za nic nie idzie zestroić. daj uchwyt klapowy- jest pewniejszy i lepiej działający niż reling
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: Hasan-Łódź »

adagor28 pisze:Masa jest na pewno, teraz tak antena :
LEMM AT-71 - promiennik 132 cm ,
Midland ML-145 - promiennik 138 cm,

jak coś poproszę o fabryczne długości tych promienników .
Lemm AT-71 długość promiennika ok.148cm
Midland ML-145 długość promiennika ok. 142cm
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Dzisiaj powalczyłem z masą i nic to samo co było , widać promienniki mam dosyć dużo przycięte od lemm aż 16 cm , a od ml-145 4 cm , kurde moze tutaj jest cos nie tak. Na ten uchwyt klapowy moze bym sie skusił tylko jaki bylby dobry sprawdzony przez Was , żeby nie zostawiał śladu po wkrętach , bo kiedys taki mialem w fordzie mało że sie luzował co jakiś czas to zostaly dwa wybrzuszenia na klapie które później jeszcze rdzewiały...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”