Duży SWR jak zmniejszyć

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: Bartek048 »

Jak masz możliwość u siebie w aucie to może lepiej coś takiego wykombinować jak u mnie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

U mnie klapa zachodzi poniżej dachu otwarta więc uchwyty odpadały, zrobiłem coś takiego i sobie chwalę, dużo lepiej niż na relingu zaczęło to działać
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

O dzieki kolego za rozwiązanie , nawet bym nie pomysłal że takie coś mozna samemu zrobić jutro przyjrze sie u mnie jakby to wygladało warsztacik swój posiadam takze z wykonaniem czegos takiego nie powinno byc problemu, ciekawi mnie oc co chodzi z tym SWR na relingu bedzi źle , a na klapie i uchwycie bedzie ok. dlaczego ???
Ostatnio zmieniony 2018-02-23, 19:54 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówka
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: AntekPabianice »

Poczytaj o przeciwwadze. Przejście elektryczne to nie wszystko.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Dzieki kolego faktycznie poszukałem i teraz wiem juz o jaką mase chodzi tutaj kawałek wypowiedzi innego kolegi na ten temat :

Potocznie mówiąc o "masie" mamy na myśli ujemny biegun baterii. Taką masę dostarcza Ci nawet sam kabel od CB, ponieważ obudowa radia ma styk z ujemnym biegunem.

W sensie CB mówiąc o masie mamy na myśli przeciwwagę - obrazowo: antena jest projektowana do nadawania na środku blachy o średnicy około metra, co umożliwia równomierne rozejście fali (odbijającej się niejako od blachy). W tym sensie umiejscowienie na relingu nigdy nie będzie korzystne, bo tylko część fali będzie odbita.

W praktyce relingi są metalowe i przykręcone do karoserii, więc masę (w sensie "-") mają. Jak się rozłoży fala? Najlepiej sprawdzić reflektrometrem współczynnik fali odbitej SWR...
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Jeszcze dzisiaj sprawdzę poprawność montażu anteny , bo z wszystkich fotek jak tutaj widzę antena montowana jest od wewnątrz relingu jak najbliżej dachu , a ja zamontowałem ja na zewnątrz relingu i jest odsunięta od dachu może coś to pomoże.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: Slawo13 »

Spróbuj przedłużyć promiennik kawałkiem szprychy lub drutu . Kup kostkę elektryczną wyjmij metalowy
element ze śrubkami i skręć wszystko . Jak będzie ok to kupisz nowy promiennik u Przemka.
http://www.sioubiz.pl/uploads/product_i ... /p-664.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

A dzieki za rade sprawdze i dam znac .. obróciłem ten element na dachu ale to nic nie dało ...
adagor28
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-13, 17:07
Lokalizacja: szczecin

Duży SWR jak zmniejszyć

Post autor: adagor28 »

Panowie udało mi sie uporać z problemem , podjechałem do kolegi i założyłem dłuższy promiennik udało mi się ustawić SWR inaczej po polsku to WFS - Współczynnik Fali Stojącej, na kanale 1 i 40 wskazówka ledwo drgnie , a na 20 1.1 , i tak zostawiłem . Co przerobiłem tematów z tym problemem to szok , ale wiedza która zdobyłem na pewno mi się przyda , dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”