Montowanie anteny magnesowej?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Michal89
Posty: 22
Rejestracja: 2017-12-28, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Montowanie anteny magnesowej?

Post autor: Michal89 »

Cześć.

Używam CB od niedawna i w związku z tym mam pytanie.
Czy przyklejenie anteny magnesowej na dach, na którym jest jeszcze lód po nocnym mrozie może mieć wpływ na odbieranie szumów przez antenę?

Dokładnie chodzi o to, że kiedy zacząłem używać CB i jeszcze nie było mrozów (przyklejałem antenę na suchy, niezmarznięty dach) szumów i trzasków nie było. Używam anteny President Virginia.

Przyszły lekkie mrozu i wczoraj jak i dziś przykleiłem antenę bez zdrapywania szronu/lodu z dachu - bezpośrednio na szron/lód na dachu.

Poruszam się po Warszawie i efekt mam taki, że od ul. Woronicza jadąc al. Niepodległości do GUS’u cały czas mam zakłócenia, szumi, brzęczy.
Skręcę w prawo w Łazienkowską i też trzeszczy a małymi przerwami. Potem wpadam na Wisłostradę w stronę S8 i czym dalej od centrum, tym lepiej.

W ciepłe dni nie miałem tego efektu. Czasem coś zaszumiało, ale wyraźnie wtedy kiedy ktoś coś nadawał. Teraz szumi jakby ktoś non-stop wpuszczał sygnał w eter.

I teraz nie wiem, czy poprawa jakości odbieranego sygnału, to efekt oddalania się od centrum miasta, czy nagrzanie się samochodu os środka i zejście szronu z dachu co poprawia jakość odbieranego sygnału?

Może pytanie trochę śmieszne, ale czy przed przyklejeniem anteny powinienem zdrapywać lód? Czy nie ma to najmniejszego znaczenia i zakłócenia wynikają po prostu z przejazdu przez miasto gdzie różnych sygnałów krąży mnóstwo?

Z góry serdeczne dzięki za sensowne odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montowanie anteny magnesowej?

Post autor: Hasan-Łódź »

To mogą być np. jakieś roboty drogowe lub inne urządzenie, które zakłóca pasmo CB. W nocy też masz to samo?

No i najważniejsza sprawa: nigdy nie kładź anteny na podstawie magnetycznej na oblodzony dach, bo Ci antena spadnie - możesz komuś zrobić krzywdę.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Michal89
Posty: 22
Rejestracja: 2017-12-28, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Montowanie anteny magnesowej?

Post autor: Michal89 »

Dzisiaj wracając z pracy około 18:30 tą samą trasą, na radiu miałem IDEALNĄ ciszę :).

Wychodzi na zakłócenia, o których napisałeś.

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”