sirio mi-145 problem zwarcie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

michalikpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-19, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

sirio mi-145 problem zwarcie

Post autor: michalikpiotr »

Witam. Mam problem z anteną. Mierzę miernikiem sam bat i jest zwarcie pomiędzy masą a promiennikiem. Czy tak ma być czy antena jest do kitu. Słabo odbiera nic nie słychać. Posiadam radio president jimmy 2 i w/w antene. Kiedy odbierał fajne. Byłem na strojeniu niby ok ale coś mi nie pasuje i dlatego zmierzyłem. Po odkręceniu anteny z podstawy nie ma zwarcia. Pozdrawiam.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

sirio mi-145 problem zwarcie

Post autor: AntekPabianice »

ML-145 to antena zwarta do masy. Jest ok. Szukaj problemu gdzie indziej. Ale o co konkretnie chodzi, że coś Ci nie pasuje?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
michalikpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-19, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

sirio mi-145 problem zwarcie

Post autor: michalikpiotr »

nic nie odbiera albo mało odbiera. kabel jest przedłużony ale to chyba nie ma znaczenia. odkręciłem podstawę, tam ładnie wszystko przylutowane. A jak mogę poznać w niej która śruba to masa. Miernikiem do śruby i do magnesu druga końcówka. Jutro jeszcze spróbuje bez przedłużacza. Ciekawe że są takie anteny zwarte. Kiedyś słyszałem że nie mogę być zwarcia pomiędzy masą a drugim przewodem.
michalikpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 2012-04-19, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

sirio mi-145 problem zwarcie

Post autor: michalikpiotr »

tak jeszcze ją obserwowałem pod kątem uszkodzeń i jak jest na cewką taka sprężyna to antenka w tym miejscu jest trochę jak by wyrobiona tz ta sprężyna nie stawia dużego oporu. Z łatwością można ją wyginać.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: sirio mi-145 problem zwarcie

Post autor: AntekPabianice »

michalikpiotr pisze:. A jak mogę poznać w niej która śruba to masa.
Okrągła. Do niej oczko na być przykręcone
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”