SWR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
GizmoSquad
Posty: 67
Rejestracja: 2019-01-10, 18:13

SWR

Post autor: GizmoSquad »

Witam :) Krótkie pytanko mam...Przy jakiej mocy stroimy antenę,najmniejszej czy raczej na pełnej mocy?...Dodam że w internecie można znaleźć info ale jedni gadają na małej,drudzy na full mocy...Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: SWR

Post autor: maraft1 »

Niema znaczenia, ale dla bezpieczeństwa jeśli była by mocno rozstrojona antena można na małej żeby nie grzało końcówki.
]
Awatar użytkownika
GizmoSquad
Posty: 67
Rejestracja: 2019-01-10, 18:13

SWR

Post autor: GizmoSquad »

No dzięki :) Ale sprawa wygląda tak...Na małej mocy mam swr 1.1 a na max 1.6...Kanał 19...Trochę nie w temacie strojenia jestem...
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: SWR

Post autor: maraft1 »

Daj spokój, zostaw jak jest. Może błąd pomiarowy. Czym mierzone? Analizatorem czy miarką za kilka zł. To może wpływać na różnice. Jest ok.
]
Awatar użytkownika
GizmoSquad
Posty: 67
Rejestracja: 2019-01-10, 18:13

SWR

Post autor: GizmoSquad »

No to spoko ;) Wiem że taki swr nie jest aż taki zły,ale każdy chciałby mieć jak najlepszy :) Co do pytania...Swr miarka wbudowana ( Alinco DR 135 DX )...Antena Santiago 1200...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

SWR

Post autor: Hasan-Łódź »

SWR jest taki sam niezależnie od podawanej mocy.

JEDNAK najlepiej mierzyć na niskiej, ponieważ 99% reflektometrów (nie masz wysokiego modelu Daiwy, prawda? ;-) przy większej mocy pokazuje nieprawidłowy SWR przy wyższej mocy doprowadzonej. Przeważnie jest to najbardziej zauważalne powyżej 5W.

Dodam jeszcze, że najlepiej sobie ustawić FM do pomiaru SWR.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
GizmoSquad
Posty: 67
Rejestracja: 2019-01-10, 18:13

SWR

Post autor: GizmoSquad »

Cześć Hasan :) Wyczerpujące info :) No fakt...Daiwy nie posiadam ;-) Akurat na minimum mocy swr mam 1.1 co jest chyba dobrym wynikiem ;-) Zresztą to bydle ( Santiago ) i tak robi robotę ;-) Alinco śmiga perfekt :-D Pozdrawiam Ciebie i całe forum :-D 73 :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”