Jaką na magnes? Hustler czy Florida???

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Jaką na magnes? Hustler czy Florida???

Post autor: Marek »

Witam.

Mam pytanko, a mianowicie jaka antena jest lepsza na magnes z tych dwoch czyli Hustler 1m czy Florida 45 cm ??? Z tego co wyczytałem niby dłuzsza antena jest lepsza oraz hustler ma wiecej zysku bo 4dB a Florida 1 dB,ale wszyscy chwala sobie wlasnie Floride. Jak to ma sie w praktyce???Ktora antenka ma lepszy zasieg? i ktora jest lepsza?
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Z tym zyskiem podawanym przez producenta, to sobie daj na wstrzymanie :lol:

Hustler jest bardzo awaryjną anteną.

Obie są bardzo różne i nie można ich porównywać.
womar pisze:Ktora antenka ma lepszy zasieg? i ktora jest lepsza?
Pierwsza jako dłuższa ma większy zasięg, a druga jest zdecydowanie lepsza :-)

Podaj jakie kryteria ma spełniać Twoja antena, oraz cenę jaka jesteś w stanie zapłacić, a na pewno doradzimy Ci dużo lepsze rozwiązanie niż tu podałeś :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Radia uzywam do pytania sie o droge i wyjazdów poza miasta (trasa itp) Chce zeby to była wlasnie jakas mała antenka ze wzgledów praktycznych... a zarazem dobra, choc jedno z drugim w parze zawsze nie idzie...ale wlasnie wszyscy uzytkownicy chwala ta floride i dlatego mnie zaciekawila.Cena tak do 150 zł i mowie nie za długa.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

nie wiem dlaczego ludzie tak nie lubią hustlerów, mam na jednym samochodzie już 1,5r i nie narzekam zasięg 10km, wczoraj stroiłem dla gościa na 20 1,1 idealnie działa klient bardzo zadowolony słyszy tyle ile chciał a nawet więcej.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Folrida to antena helikalna, więc na pewno zbiera lepiej niż jej odpowiednik prętowy tej samej długości.
Popatrz jeszcze na Sirio T3-27 [ok 62 cm] dokupisz do niej magnes i będzie śmigać jeszcze lepiej.

Do metra, z helikali najlepszym wymiataczem jest chyba moja GAMMA 90... Jestem z niej super zadowolony. Ale jest już trochę droższa....

Z prętowych nie polecam nic co ma mniej niż metr.

Dobre są np: WILSON Little Will, Sirio AS100 z takich najbardziej popularnych...

Z długości 1,5 m zdecydowanie ML145 we wszystkich jej odmianach [czyt. producentów]...

[ Dodano: 2008-01-30, 09:57 ]
GRAND pisze:nie wiem dlaczego ludzie tak nie lubią hustlerów
Bo jak trafisz dobry egzemplarz, to będzie Ci służył. A 90% nie wytrzyma roku...
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:Folrida to antena helikalna, więc na pewno zbiera lepiej niż jej odpowiednik prętowy tej samej długości.
- anteny helikalne to kompromis w stosunku do anteny prętowej . Napewno lepiej od Floridy będzie pracował Hustler .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

atrix55 pisze:Napewno lepiej od Floridy będzie pracował Hustler .
ya1 pisze:[Hustler] jako dłuższa ma większy zasięg, a [Florida] jest zdecydowanie lepsza
Tyle, że jak źle trafi, albo o nią nie zadba - to się długo nie nacieszy :-)
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Szczerze własnie powiem ze mam na aucie Hustlera i nawet mi smiga na 8-9 km... Tylko wlasnie ciekaw jestem czy by byla jaks roznicy jak bym zmienil na Floryde?? Wiadomo z celow praktycznych...
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Zapewne zasięg w porównywalnych warunkach spadnie...

Choć jak czytałem testy które robili koledzy z Foridą, to potrafi ona zaskakiwać jak na takie maleństwo...

Polecam poczytać co nieco. Na pewno znajdziesz odpowiedź na wiele swoich nie zadanych nawet jeszcze pytań :-)
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

co mam rozumiec przez slowo ze Florida jest"lepsza" ????
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

womar pisze:co mam rozumiec przez slowo ze Florida jest"lepsza"
- od bardzo krótkich anten jest lepsza . Od hustlera jest niestety gorsza .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

womar pisze:co mam rozumiec przez slowo ze Florida jest"lepsza" ????
:-) To tylko moja opinia i o opiniach wystawianych przez innych :lol: i oczywiście nie każdy musi się z nią zgadzać.

Sam z żadną z nich nigdy nie jeździłem, ale mają/mieli [dot. Hustlera] je koledzy którzy nieraz jeździli ze mną w parze w trasy.

Z tego co wiem, to Hustler jako nowy śmiga całkiem nieźle. Jednak po pewnym czasie coś się dzieje z cewką... W różnych miejscach było dużo o tym pisane, więc nie będzie trudno do tego dotrzeć ;-)

Natomiast Florida nieraz zaskakiwała w testach jakością oraz zasięgiem nadawania i odbioru. Jak na takiego króciaka jej osiągi wydają się być całkiem spore. Nigdy też nie słyszałem ani nie czytałem o kłopotach "technicznych" z tą anteną...

Jeśli ktoś potrzebuje anteny "kieszonkowej", to ta wydaje się być idealna.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Burner
Posty: 114
Rejestracja: 2007-07-01, 15:08
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Burner »

ya1 pisze:Pierwsza jako dłuższa ma większy zasięg, a druga jest zdecydowanie lepsza
:shock:
Zdanie sprzeczne, wartość logiczna 0

womar, do 150zł bierz Sirio AS-100 bądź Wilson Little Wil (obie kosztują ciut ponad 100zł) Będziesz zadowolony.
Herbert II | Barjan 325-60 | Albrecht NM500E | K-PO NM452 black | Sirio Turbo 1000 black , Sirio Omega 27 , President Florida
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Burner pisze:Zdanie sprzeczne, wartość logiczna 0
Ja bym napisał: prowokatorskie.... :mrgreen:
Nie wszystko na czym chwilowo polecisz dalej musi być lepsze :!:
Wcześniej pisałem, że te anteny są tak różne iż trudno je porównywać...

A jeśli mi powiesz, że polecasz Hustlera [w swojej kategorii :!: ] a Floridę nie... To się zdziwię panie VIP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja - gdybym potrzebował antenę kikutka, to Floridę wybrałbym bez wachania. A jeśli dłuższą - Hustlera nigdy... I gdzie tu sprzeczność? ;-)

[Jeden z kolegów który jeździł z Hustlerem pozbył się go szybko po porównaniu z innymi przy swoim radiu. Drugi co prawda dalej jeździ, ale bardzo sporadycznie i na krótkich odcinkach, więc mu nie zależy...]
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:Jeśli ktoś potrzebuje anteny "kieszonkowej", to ta wydaje się być idealna.


Moim zdaniem idealna "kieszonkowa" jest President Georgia. 30cm, zasieg do 7km (w praktyce ok.5). Niestety jest tez cholernie droga.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”