Etyka

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

koszmar - nie dokonuję żadnego podziału my/oni, tylko przestrzegam prawa.

A kolega jako krótkofalowiec popiera takie sytuacje o których pisała Orba?

Jeżeli tak to nie dziwię się treści postu.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
koszmar

Post autor: koszmar »

JanC pisze:tylko przestrzegam prawa.
I dlatego w paśmie CB pracujesz na ic-735.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

koszmar pisze:
JanC pisze:tylko przestrzegam prawa.
I dlatego w paśmie CB pracujesz na ic-735.
I tu cię rozczaruję. Nie pracuję na CB od dawna.

A do nasłuchu kanału 19 mam DNT Kurier 5040.


A nawiązując do IC-735 za bardzo do pracy w AM na CB się nie nadaje, jak większość transceiverów KF-owych,ale chyba o tym wiesz.
na moim IC-735 mogę zejść z mocą do 3W bez problemu,
koszmar

Post autor: koszmar »

JanC, przestań, bo się chłopaku zamotasz we własnym mitach.
Do gliwic mam ponad 34 km w linii prostej i czy rozmawiam z kolegą na ICOMIE czy kurierze (1.5W) raporty są takie same.
Jeśli robisz to na tej samej częstotliwości to łamiesz prawo , jeśli na różnych to twój test mocy jest o kant potłuc.
No chyba że masz przerobionego kuriera pracującego na 28.5MHz

Obrazek


A tak przy okazji panie Etyku: jak już tak gadałeś z tego kuriera, to oczywiście urządzenie posiada wszelakie dokumenty pozwalające do pracy w zakresie cb?
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

koszmar pisze:Jeśli robisz to na tej samej częstotliwości to łamiesz prawo
Wytłumacz mi dlaczego łamie prawo rozmawiając na paśmie CB z mocą czy to 1.5W z Kuriera czy 4W z ICOMA?
koszmar pisze:jak już tak gadałeś z tego kuriera, to oczywiście urządzenie posiada wszelakie dokumenty pozwalające do pracy w zakresie cb?
Do Kuriera dokumentów nie mam i nie muszę mieć skoro radio ma moc maksymalną 4W w FM, a w AM ma 1.5W.pracuje w zakresie częstotliwości 26.960 - 27.400 MHz. I nigdzie nie jest napisane że nie ma dopuszczenia do pracy na Terenie Polski.

Gdzie jest napisane że z Transceiverów typu ICOM, YAESU, Kenwood, nie można pracować z mocami w AM/FM 4W i USB 12W na terenie POLSKI?
koszmar pisze:eśli na różnych to twój test mocy jest o kant potłuc.
A co do tego ma częstotliwość?

Piszę o pracy w zakresie częstotliwości 26.960 - 27.400 MHz

A tak nawiasem mówiąc, nie nazywaj mnie chłopakiem , bo podejrzewam że jestem starszy od Ciebie.
koszmar

Post autor: koszmar »

JanC pisze:Wytłumacz mi dlaczego łamie prawo rozmawiając na paśmie CB z mocą czy to 1.5W z Kuriera czy 4W z ICOMA?
Ponieważ istnieją przepisy określające wymagania wobec urządzeń dopuszczonych do użytku w zakresie pasma CB
Gdzie jest napisane że z Transceiverów typu ICOM, YAESU, Kenwood, nie można pracować z mocami w AM/FM 4W i USB 12W na terenie POLSKI?
W rozporządzeniu które już ci kiedyś cytowałem, a którego najwyraźniej wciąż nie przyswoiłeś. A jego podstawą jest ustawa Prawo telekomunikacyjne. Zapraszam do wnikliwej lektury.
JanC pisze:nie nazywaj mnie chłopakiem , bo podejrzewam że jestem starszy od Ciebie.
Dobze pse Pana.
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

Marcin pisze:......... orba miała na myśli zapewne licencjonowanego krótkofalowca z Wrocawia o donośnie brzmiący imieniu "Stasiu"......który zapewne jest przypadkiem odosobnionym. :mrgreen:

Generalnie PRAWIE wszyscy KF-cy to jedna wielka rodzina za wyjątkiem starych niereformowalnych "zbuków" z kiepskimi przyzwyczajeniami, którzy opowiadaja na wszystkich pasmach o tym jak właśnie ida zakładać bambosze... :-/ :-P :lol: :lol:

Przykre ..... ale prawdziwe
Taa właśnie ;-)
ostatnio non stop opwiadał jak jak to wybrał się do marketu(najgorsze że blokował prawie cały czas 19 i słyszałem go non stop od okolic Trzebnicy do prawie Oławy).
ale to jest po prostu tzw. "BEZNADZIEJNY PRZYPADEK"
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

koszmar pisze:Ponieważ istnieją przepisy określające wymagania wobec urządzeń dopuszczonych do użytku w zakresie pasma CB
koszmar pisze:W rozporządzeniu które już ci kiedyś cytowałem,
Przepisy mówią o dopuszczalnej mocy z jaką można nadawać w danych emisjach, a nie o dopuszczalnej mocy całkowitej danego urządzenia.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Janku wiele zależy od interpretacji przepisu który sformuowany jest

Zgodnie z § 2 ust. 1, pkt 3 rozporządzenia nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB.

nigdzie nie jest napisane czy dot. to max mocy wyjściowej czy mocy podawej aktualnie w danej chwili

wiele tutaj zależy od urzędnika

podobnie jest z interpretacją prawną przepisów dot. nasłuch pasm policji itp.
YIP YIP
koszmar

Post autor: koszmar »

Nie pse Pana, przepisy mówią o normach jakie urządzenie musi spełniać, by być dopuszczone do użytkowania w paśmie CB.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU1)

z dnia 3 lipca 2007 r.

w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych,
które mogą być używane bez pozwolenia radiowego

6) przeznaczonych do używania wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96--27,41 MHz:

a) typu PR27, spełniających wymagania określone w normach przenoszących normę ETSI EN 300 135,

b) z emisją dwuwstęgową sygnału zmodulowanego amplitudowo, zwaną dalej „DSB-AM”, lub emisją jednowstęgową sygnału zmodulowanego amplitudowo, zwaną dalej „SSB-AM”, spełniających wymagania określone w normach przenoszących normę ETSI EN 300 433, przy czym dopuszczalna moc wyjściowa nadajnika dla DSB-AM wynosi do 4 W, a dla SSB-AM do 12 W szczytowej mocy obwiedni;
Te wszystkie ETSI, to są właśnie te normy.
Ostatnio zmieniony 2009-12-09, 21:07 przez koszmar, łącznie zmieniany 2 razy.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

koszmar pisze:przy czym dopuszczalna moc wyjściowa nadajnika dla DSB-AM wynosi do 4 W, a dla SSB-AM do 12 W szczytowej mocy obwiedni;
Czyli nie mogę nadawać z mocą większą niż 4W AM/FM i 12W USB, a radio może mieć moc maksymalną większą.

Tak czy nie?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

To jest tak jak z ciężarówką :!: Na zegarach masz 150 a kaganiec założony do 90km/h :mrgreen: :mrgreen:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

nie możesz nadawać z radia które dysponuje mocą wiekszą niż w/w ustawa
teoretycznie bo ustawa napisana jest w tai sposób żee łatwo się z tego wyłgać
YIP YIP
koszmar

Post autor: koszmar »

JanC pisze:Tak czy nie?
Nie.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Rozumiem że 2 x Nie ;-)

A co na to posiadacze Alanów 87, 555, 560 Magnum S-9, Ranger RCI, Alanów 8001 i 9001 rozblokowanych. Lincolnów itp radyjek?

Bo według waszych wypowiedzi to tylko wolno używać na stacjach bazowych Alanów 8001 bez modyfikacji, Jacksona II też bez modyfikacji.
Oraz mobilowych bez USB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy Prawne, etyka krótkofalowca. zasady pracy na paśmie.”