Etyka

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Etyka

Post autor: Marek »

Przepraszam ale musiałem ten temat założyć

Cytat z innego tematu

"Po 3-cie jak gośc jest krótkofalowcem to UKE może mu naskoczyc jak się mądrze=chytrze zabezpieczył ( i nie czepiac się tego co napisałam bo niejednokrotnie koledzy wkładają po kilkaset W w antenę i na przykrywkę mają papier i opłaconą składkę w PZK w ramach nalotu.... )."

Koleżanko Orba jak tu się nie czepiać skoro tak napisałaś, wystawiając nam taka opinię?

jak to należy rozumieć?
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Janek nie szufladkuję... Nie każdy krótkofalowiec używa swojego radia z mocą mu przypisaną, nie każdy nie łamie podstawowych zasad etyki, nie każdy.... Nie wymagaj ode mnie wypisania kto i co i jak bo w życiu tego nie zrobię. Jeśli mi powiesz że nie spotkałes się z takimi zachowaniami że ludzie licencję mieli tylko dlatego że nadają na paśmie 11m z większą mocą bądź mają licencję z jakiegokolwiek innego powodu niż szeroko rozumiana pasja to stwierdzę że nie do końca w to wierzę.

Napiszę to jeszcze raz: Nie szufladkujmy !!!!!!!!!!
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Pomimo szczerych chęci nie rozumiem tego co napisałaś.

Jak ktoś ma licencję krótkofalarską to nie będzie nadawał na paśmie 11m bo i po co ?

Jakie łączności zrobi? z kim? ze stacją bazową oddaloną o 50km? i na pasmie gdzie łączności dalekie są uzależnione od propagacji/

Nie po to sie robi licencję krótkofalarską.

Licencja krótkofalarska nie uprawnia do pracy na pasmie 11m z mocą większa niż jest to ustalone, a także poza częstotliwościami Band Planu.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Janek..........przepaść, mało utopijny ze mnie człowiek........

Edytka:
Znam sporo krótkofalowców którzy są bardzo aktywni na 11m....Janek nie mierz wszystkich swoją miarą....
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 567
Rejestracja: 2008-02-20, 20:34
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: unkas »

Jak w każdej dziedzinie życia są ludzie i taborety i tu niestety krótkofalarstwo nie jest wyjątkiem :-(
Mobil:Rover 25,uniden pro 520 XL+Sirio ML-145+HFS-12+PA
Baza: Kenwood TS-450SAT+ Lemm AT-48,Icom IC-2725
Ręczniak: Cobra 38WXST+Wouxun KG-UVD1P
Obrazek
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

JanC pisze:Jak ktoś ma licencję krótkofalarską to nie będzie nadawał na paśmie 11m bo i po co ?
pomyśl o sobie, o tym że tu jesteś, że jeździsz na spotkania/zloty właśnie z użytkownikami 11m ( w przeważającej ilości) i jak to się ma do tego co zacytowałam? Nie masz w aucie radia cb? ech
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Marcin pisze:"Stasiu"......który zapewne jest przypadkiem odosobnionym. :mrgreen:
tak na prawdę to "stasiów" we Wrocławiu jest czterech na chwilę obecną
1. Stasiu właściwy
2. Jarkozz - podróba stasia
3. Pajacyk który chciałby się do nich upodobnić, lecz coś mu jak na razie nie wychodz
4. Jakiś oszołom który sieje propagandę polityczną przynajmniej przez dwie godziny dziennie opowiadający czemu PIS jest cacy a reszta to żydo-komunistoczno-fasztowska masoneria

w minionych dwóch latach przewinęli się
1. Pysie i pukacze w mikrofon nadające ewidentnie ze stacji bazowych
2. Jakiś czubek odprawiający 45 minutwe msze na #19 regularnie co trzy godziny po minimum 45minut

I wiele innych stacji bazowych z terenu Dolego Śląska
kto nie wierzy zapraszam do Wrocławia na przyjemny wieczór przy flaszce i CB

Z kilkoama znajomymi stwierdziliśmy ostatnio że chyba stacje bazowe zawiązały antymobilkową koalicję i wypowiedziiały wojnę do ostatniej krwi

co do etyki ostatnio osłyszałem rozmowę na 32 jaak owe stacje bazowe jawnie knuły i werbowały kolejnych członków zapraszając ich do "zabawy" jakiej Marcinie byłeś świadkiem niedawno
YIP YIP
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

orba pisze:Nie masz w aucie radia cb?
Mam ale nie używam dopałów ani radia KF z większą mocą w samochodzie.

Tak samo na bazie w domu, bo co mi da 50W w antenę jak z 1W tak samo daleko zalecę?

I nie chodzi mi o normalne rozmowy na cb radiu tylko walenie mocami w antenę na paśmie 11m Koleżanko
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Przyglądam się tematowi tylko z pozycji widza no ale nie bardzo mogę się zgodzić ze stwierdzeniem , że z 50 W zaleci się tak samo daleko jak z 1 W i to w dodatku z anteny stacjonarnej .
U mnie ta różnica jest zdecydowanie widoczna choć posiadam tylko zakres moc miedzy 1 W a 12 W . ( na podstawie raportów oddalających się ode mnie mobilków ) .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14 pisze:że z 50 W zaleci się tak samo daleko jak z 1 W i to w dodatku z anteny stacjonarnej .
Uwierz mi ale tak jest. nie biorę pod uwagę Propagacji.
1.5W i raport S5, 6W raport S5, 24W raport S6, 96W raport S7

Widzisz różnicę?

Do gliwic mam ponad 34 km w linii prostej i czy rozmawiam z kolegą na ICOMIE czy kurierze (1.5W) raporty są takie same.
Nawet przejście do FM nic nie zmienia oprócz ładniejszej modulacji modulacji.

Jarek - zasięg zależy od mocy czy od staranności wykonania instalacji antenowej?
kgb14 pisze: ( na podstawie raportów oddalających się ode mnie mobilków ) .

A to są miarodajne raporty?
Chesz przyklaad?
Pewnego dnia rozmawiałem z Pawłem wracając od Piotra z Kluczborka

Paweł na Bazie ja w aucie

Zasięg około 50Km do A4 rejon Gliwic

Słyszalność normalna, wpewnym momencie włącza sie do riozmowy kolega z samochodu w okolicach Kedzierzyna Koźla- i chwali się że ma dopał 30W w samochodzie , Paweł go słabo słyszy, ja lepiej ale jak bliżej niego to bardziej masakrycznie.

Resztę sobie sam odpowiedz.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

czasem z mocą jest tak ze kogoś nie słychać bo jest gdzieś pomiędzy budynkami/w lesie/lub bardz\o daleko, a z wiekszą mocą już go słychać... też nie można tak uogólniać... :-P

może za krótko żyję, moze nie obracam się z wieloma krótkofalowcami, ale znam/znałem z radia CB co najmniej 5 "osobistości" które zrobiły owe papiery , z tymi ludźmi nie chce mieć kontaktu... i kropka.

takie parapety/taborety/półgłówki/debile zrobią licencję ale nadal są wcześniej wymienionymi... z tego co zauważyłem to krótkofalarstwo to nie wyznacznik... moze nigdy nie było,ale tak się chyba ogólnie przyjmuje że krótkofalarstwo to coś wyższego, nadrzędnego ... i co z tego jak do takiego społeczeństwa przenikną wspomniane "taborety". dla mnie to duża skaza dla krótkofalarstwa...
JanC pisze:nie czepiac się tego co napisałam bo niejednokrotnie koledzy wkładają po kilkaset W w antenę i na przykrywkę mają papier i opłaconą składkę w PZK w ramach nalotu...
ile taki licencjonowany krótkofalllowiec może generować mocy w antenkę na 11 metrach? a kto mu udowodni w dniu codziennym że generuje więcej?
śmiać mi się chciało jak kiedyś taki krótkofalowiec z łodzi zagroził drugiemu mobilowi że postawi nośną 400 watt by mu przeszkodzić bo ma licencję a mobil nie :roll:




Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety, używanie wyrazów niestosownych (brzydkich) częściowo edytowanych (kropkowanych), obrażanie innych użytkowników, wywoływanie awantury lub pisanie postów które mogą urazić innego usera bądź spowodują rozpoczęcie kłótni


proponuje troche wstrzymać emocje

Skrzydło
Ostatnio zmieniony 2009-12-07, 08:00 przez domino.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Trudno ująć to lepiej niż domino

Wasze wywody na temat etyki radiooperatora strasznie kłocą sie z tym co się naprawdę dzieje.

Kiedyś ganiałem się na rajdach samochodów terenowych. Nie dla dzbanków nie dla splendoru tylko dla zabawy oraz dla ludzi którzy byli fascynatami. Jakiś czas temu zaczęli pojawiać się różni dziwni ludzie z grubymi portfelami, dla których wycięcie piłą motorową kilku drzew blokujących przejazd czy przeoranie młodnika jest normalnym zachowaniem.

Wydaje mi się że elitarność KF niestety zaczyna wyglądać podobnie
YIP YIP
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

hjeniu pisze:Wasze wywody na temat etyki radiooperatora strasznie kłocą sie z tym co się naprawdę dzieje.
A co się dzieje?
hjeniu pisze:Wydaje mi się że elitarność KF niestety zaczyna wyglądać podobnie
Elitarność?

Przecież to jest dla każdego. I zobacz ile osób którzy po połknięcia bakcyla CB zrobiło licencję krótkofalarską, nawet userzy tego Forum. I mam nadzieję że piętnują i będą piętnować zachowania o których mowa w tym temacie, ale jak tego nie robią to to o tym sądzić?
Może nie powinni wstępować do grona licencjonowanych krótkofalowców tylko wybrać sobie inne hobby.

W każdej Grupie są czarne owce i to należy piętnować, a nie brać przykład.
Od każdego z nas zależy aby takich osób nie było, należy to piętnować i zwracać takim osobom uwagę a nawet zgłosić do UKE. Nie zgłaszanie takich faktów jest przyzwoleniem
Przestrzeganie prawa jest naszym obowiązkiem.

Jeżeli mówimy o mocach to nie powiecie mi że na paśmie CB jest to nagminnie łamane.
Używanie większych mocy niż wolno, bo z niewiedzy myśli się że się dalej zaleci.
Zmiana prawa - "uwolnienie CB" dla każdego, brak zezwoleń doprowadziło do tego co jest.
I nie mówcie mi że krótkofalowcy nie przestrzegają etyki.
Sami zacznijcie od siebie to będzie większa kultura na radiu niż jest teraz.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

skrzydło pisze:proponuje troche wstrzymać emocje
spoko...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
koszmar

Post autor: koszmar »

JanC pisze:bo co mi da 50W w antenę jak z 1W tak samo daleko zalecę?
JanC, w mediach funkcjonowało kiedys takie pojęcie jak falandyzacja prawa. Ty zaczynasz uprawiać defenderyzację radiotechniki. :->
JanC pisze:Sami zacznijcie od siebie to będzie większa kultura na radiu niż jest teraz.
Widzę że kolega ma licencję dwa dni z wczorajszym, a już się zradykalizował i dokonuje podziału na: my/oni. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy Prawne, etyka krótkofalowca. zasady pracy na paśmie.”