Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Tomek.D
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 08:59

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Tomek.D »

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowy na forum i proszę o podpowiedz jak w temacie. Kwota jaką mogę wydać to ok. 1000 zł.
Proszę też o podanie serwisu na trasach Białystok-Katowice lub Białystok-Szczecin gdzie można podjechać całym zestawem aby zamontować CB. Dodam że obecnie używam SS3900N z Konektora lecz nie jestem zadowolony ze względu na bardzo duże szumy pochodzące z instalacji elektrycznej samochodu, jak i podłoczonej przetwornicy do laptopa.
Vielebny
Posty: 16
Rejestracja: 2014-06-18, 14:18

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Vielebny »

Zlikwiduj źródło zakłóceń i będzie dobrze. SS3900N to bardzo fajne radio, które jest podatne na wszelkie modyfikacje. Do tego pasowałoby zamontować antenę 100-150cm (w zależności jakich osiągów oczekujesz) i myślę, że byłbyś zdecydowanie bardziej zadowolony.
Tomek.D
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 08:59

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Tomek.D »

Problem w tym że zakłóceń nie da się wyeliminować. Może jakieś filtry. Mam też dylemat z zasilaniem tego radia bo napięcie potrzebne do prawidłowego działania to 13.8 volta a ja mam 12 volt. Co do anteny to co było by godne uwagi ?
Vielebny
Posty: 16
Rejestracja: 2014-06-18, 14:18

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Vielebny »

Jak to się nie da wyeliminować ?
Masz kilka możliwości:
- Kupić inną przetwornicę do laptopa z 24V/230V, która nie będzie "produkowała" zakłóceń
- Kupić w miarę dobry reduktor napięcia i podpiąć pod niego tylko i wyłącznie radio CB:
http://www.konektor5000.pl/index.php?p6 ... piecia-16a" onclick="window.open(this.href);return false;

i do tego szukasz przyczyny zakłóceń z instalacji samochodu. Nie kombinuj z wymianą radia, bo nie wiele to da, skoro masz tyle rzeczy, które "produkują" te zakłócenia. Musisz zlikwidować tylko przyczynę tych zakłóceń i będziesz miał spokój.
Awatar użytkownika
Andrejjo
Posty: 121
Rejestracja: 2014-01-02, 17:52
Lokalizacja: Załuki / Białystok

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Andrejjo »

W Białymstoku podskocz na Elewatorską 11 lokal 5 oni Ci tam wszystko założą i ogarną :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Hasan-Łódź »

A przypadkiem nie masz zakłóceń rosnących razem z obrotami silnika tak jak we Fiatach Ducato i innych podobnych konstrukcjach?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Tomek.D
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 08:59

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Tomek.D »

Zakłócenia pojawiają się nawet gdy zacznie pracować wentylator chłodnicy, agregat w naczepie się odpali odraz słychać trzaski. Dlatego zastanawiam się nad wymianą albo rada może filtry przeciwzakłóceniowe pomogą?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Hasan-Łódź »

Zewnętrzne filtry raczej nic - spróbuj podpiąć inne radio, chociaż nie sądzę, by pomogło - 3900 mają bardzo dobre filtry NB/ANL.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Tomek.D
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 08:59

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: Tomek.D »

To jaki zestaw radio+antena kolega by polecił. Może być z oferty konektora + dobre zasilanie. Zasilanie pewnie puszczę bezpośrednio z akumulatora.
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 416
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: BIBI »

Hasan czy w 3900 filtry sa lepsze jak w HR5500?
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
pikustbg
Posty: 752
Rejestracja: 2014-04-12, 15:48
Lokalizacja: KO00UO

Jaki zestaw do IVECO STRALISA

Post autor: pikustbg »

podobno lepsze.
a co do iveco. antena w dziure dobra masa osobne zasilanie prosto z aku przez reduktor a tak na marginesie Hasan-Łódź, to KONEKTOR i jego właściciel :D Tomek.D,
PIKUŚ 161CBF144
AnyTone AT-6666 - DENSEI EC-2002 KNKTR
SIRIO Hi-Power 4000 PL - Solarcon Prowler 204
Uniden UBC 72 XLT - Nagoya NA-707

najszybszy kontakt przez GG:930025.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”