Antena CB do Citroena C8

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Nycha
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-14, 21:00

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Nycha »

Przesiadłem się ostatnio z Accorda na Citroena c8 i w związku z tym potrzebuję nowej anteny (na Accordzie miałem Ml-145 Midland). Z racji wysokości samochodu odpadają długie anteny, a z racji dachu z tworzywa sztucznego odpadają te z podstawą magnesową. Radziłem się Pana z Konektor5000, zaproponował mi Sirio GL-27, jednak bez pewności, że będzie to w miarę dobrze działało. Czy ktoś z Was używał takiej anteny na dachu z tworzywa? może poradzicie mi coś?
Radio jakie posiadam to Yosan jm3031 turbo.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Antena CB do Citroena C8

Post autor: marekb »

Poczytaj o reno Espace też ma plastik zamiast blachy
Nycha
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-14, 21:00

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Nycha »

Przeczytałem posty, ale nie znalazłem dla siebie odpowiedzi. Relingów nie mam, skończy się zapewne na otworze w dachu, tylko jaką antenę wybrać, żeby miało ot sens. Nie łudzę się na ogromne zasięgi, chcę żeby w miarę dobrze działało i żebym mógł z miarę swobodnie przemieszczać się nie zdejmując co chwilę anteny
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Antena CB do Citroena C8

Post autor: StusiQ »

Kolego plastikowy dach sugeruje, że masz problem bo albo tj. chłopaki się śmieją w niektórych wątkach "blacha pod dach" żeby antena miała "przeciwwagę" :pirat: albo zostaje Ci antena ktora nie potrzebuje zmasowania, ma ona gorsze parametry jednakże w mojej opinii to byloby jedyne sensowne wyjście. Jeśli dasz zwykła klasyczną antenę, na plastikowa karoserię, nie ma opcji że będzie działać prawidłowo.
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Nycha
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-14, 21:00

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Nycha »

Mogę podlozyc jakąś blachę,tylko czy to ma sens,czy efekt będzie porównywalny z serio gł 27. Jeśli tak to wolę kupić gotowa antenę i mieć spokój. Jeździł ktoś z tym na dachu? Odbiera,nadaje w miarę sensownie?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Hasan-Łódź »

Przy montażu GL-27 będziesz musiał pamiętać o tym, że nie może być montowana w metalu. Nie będzie działać. Całkowita odwrotność normalnej anteny CB.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Nycha
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-14, 21:00

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Nycha »

No to już mam wskazówkę co do montażu, fajnie by było, gdyby jeszcze jakiś użytkownik tej anteny wypowiedział się co do działania.
Nycha
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-14, 21:00

Antena CB do Citroena C8

Post autor: Nycha »

Decyzja zapadła kupiłem sirio t3 27, zgodnie z opisem ma to być najlepsza z krótkich helikalnych anten.
Zabrałem się więc do montażu w otwór w przedniej części dachu, w założeniu mając zamiar podlozyc pod podsufitke blachę na całą szerokość samochodu i długości od wzmocnienia do wzmocnienia. Demontaż podsufitki przyjemny do momentu, w którym zorientowałem się,że. Przyklejone jest do dachu... No ale przecież nikt nie mówił że będzie łatwo. Stary klej wyciągiem, wytrasowalem miejsce na otwór w dachu i pełny entuzjazmu zabrałem się za wiercenie. Dach plastikowy to pójdzie gładko pomyślałem, jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem metaliczne wióry.... Oczywiście kolejna próba magnesem i nic. Wniosek dach z aluminium!!!!!!!! Miernik w rękę i pomiar rezystancji dachu i masy pojazdu. Przejście jest. Trochę jestem zasmucony,gdyż przygotowałem już odpowiedni kawałek blachy, ale co tam lepszy oryginalny dach jako przeciwwaga niż blacha między dachem a podsufitka.
Przestroga dla posiadaczy citroena C8, nie demontujcie podsufitki. Zdejmuje lampkę, zróbcie otwór i cieszcie się.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”