Następca Alana 28

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

kuba 82
Posty: 75
Rejestracja: 2012-01-22, 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Następca Alana 28

Post autor: kuba 82 »

Witam szanowne grono, po tym jak mój ukochany Alan 28 zmienił właściciela(0czywiście bez porozumienia ze mną) zaczynam poszukiwania godnego następcy.Dzieki forum i wiadomością z niego czerpanych wytypowałem że mym celem będą radia ze stajni Yosana, do tego po modyfikacji u kolegi Hasana.Jedynie mam dylemat czy zakupić radio z automatyczną blokadą szumów ,czy też bez tej funkcji i jaki konkretnie model możecie polecić .Auto to Vectra c 2.0 T z LPG na pokładzie.Dodam , że Alan nie miał problemu z zakłóceniami pochodzącymi od auta(nie wiem ,czy moje auto to straszny siewnik,czy Alan doskonale sobie radził z problemem zakłóceń),i chciałbym aby następca nie zbierał śmietków z instalacji LPG itp.Anteny nie mam ,ale potrzebna będzie jakoś około metra długości ,o ml 145 mogę zapomnieć niestety.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Następca Alana 28

Post autor: Speed »

Wiem, że to nie jest wyznacznik, ale mam Signum z tym samym silnikiem, tyle że bez LPG. Nic u mnie nie sieje. Radia miałem różne, jednak z nowych, czy chociażby nowszych nic do mnie nie przemawia. Ani Harry III, ani JFK II. Lafayette Atena V2 działała przyzwoicie, jednak wróciłem do starej szkoły, bo brakowało mi tego do czego przyzwyczaił mnie Jackson I. Możesz się rozczarować, jednak nie znam Twoich konkretnych wymagań.
Antenę do metra polecam Sirio Omega 27.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
kuba 82
Posty: 75
Rejestracja: 2012-01-22, 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Następca Alana 28

Post autor: kuba 82 »

Radio potrzebne raczej jako zwykły antymisiek,więc ogrmnych wymagań nie mam,no poza tym, że radio nie może być generatorem zbytnich szumow.Bezapelacyjmie powróciłbym do Alana ,lecz małzonka nie zgadza się na radio zamontowane do tunelu środkowego po stronie pasażera.(wymiary radio ) Zmuszony jestem upakować radio we wnęce pod panelem klimy, stąd ograniczenia rozmiarowe. Najbardziej skłaniam się ku yosan pro 120 po modyfikacji,plus głośnik zewnętrzny,lub yosan jc350 po modach,tylko nie wiem jaka cena ,gdyż na liście zakupów dla forum widnieje cena310PLN ,natomiast po otwarciu ogłoszenia w sklepie jest cena360PLN.Zaatanawiam się nad jakimś prezydentem ,ale Andy itp nie mają regulacji czułości odbiornika (nie wiem jak działa radio z ASC bez rf gain) i cos mi się zdaje, że będzie mi brakować tej funkcji
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Następca Alana 28

Post autor: Speed »

Jak asc to raczej dłuższa antena. Jak dłuższa antena to raczej RF gain ;-)
Cena z forum obowiązuje, zamawiaj przez wiadomość prywatną na forum.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
kuba 82
Posty: 75
Rejestracja: 2012-01-22, 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Następca Alana 28

Post autor: kuba 82 »

Wytypowałem yosana 2205, z tym , że według opisu z ogłoszenia najlepiej będzie pracował z anteną długa (około 1,5m). Czy wiecie może jak zachowuje się to radio z krótszą anteną? Czy jest szansa na czysty odbiór i nadawanie z anteną np AS100 od Sirio? Nasz forumowy sprzedawca sprzedaje radio w standardzie,jest ono tak dobre, że nie waga żadnych poprawek?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Następca Alana 28

Post autor: Hasan-Łódź »

Godnym następcą Alana 28 będzie na pewno President Taylor III - jedyna wada to brak RF Gain.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
kuba 82
Posty: 75
Rejestracja: 2012-01-22, 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Następca Alana 28

Post autor: kuba 82 »

Taylor 3 ,niestety poza zasięgiem finansowym,na radio mam połowę tego, co kosztuje nowy.Dlatego też chce nabyć jakieś budżetowe radio(kwota do 350PLN max).Może kolego coś podpowiesz jakie radyjko w tym budżecie?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Następca Alana 28

Post autor: Hasan-Łódź »

Możesz poszukać używanego - może do 350zł akurat kupisz.

U mnie Taylor III w używce jest maksymalnie 3 dni na stanie - kupuje go pierwsza osoba, która robi odsłuch i porównuje z innymi.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
kuba 82
Posty: 75
Rejestracja: 2012-01-22, 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Następca Alana 28

Post autor: kuba 82 »

Z ciekawości zapytam, jaka cena używki? Do tego alan miał rf gain ,który nie ukrywam bardzo się przydawał,właściwie więcej korzystałem z niego niż ze squelcha :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”