Co kupić do 200 zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pabloko15
Posty: 12
Rejestracja: 2008-05-09, 10:20

Co kupić do 200 zł

Post autor: pabloko15 »

Witam!
Mam pytanie co kupić do 200 zł antene juz mam ale co do radia to nie wiem co kupić moglibyście mi pomuc
Sabo35
Posty: 33
Rejestracja: 2007-12-28, 12:46
Lokalizacja: z drogi

Post autor: Sabo35 »

Uniden 520XL- cena 230,-
Poczytaj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

pabloko15, 200zl to naprawde niewielka kwota. Jesli nie potrzebujesz radia "na gwałt" to ja bym radzil troche poczekac i odlozyc wiecej kasy bo po co kupowac dwa razy ;-) (i tak zmienisz po kilku miesiacach na cos drozszego)
Jesli naprawde 200zl sie liczy to tylko Uniden 520xl.

Tak z ciekawosci: co masz za antene?

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

tak jak pisali koledzy wyżej . Do 200 zł nic sensownego nie kupisz , chyba nawet nic używanego sensownego , pozostaje najtańszy i najlepszy w tej klasie uniden 520 xl
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

No chyba że znajdzie coś z mała wadą i naprawi to.

Tu był 1 link - ale już go nie ma

A to małą usterkę: http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=360084858
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 15:30 przez Marek, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

JanC, ale pierwsze ma tylko fm ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Już nie ma :mrgreen:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

Chłopie tak jak ci koledzy piszą-zbieraj kase!!ja tez ich nie posłuchałem -kupiłem radio za 210 zł-nowe-i co?tydzien z nim wytrzymałem-a dobrze mi radzili.......mysle ze lepiej poczekac miesiac i kupic cos godnego uwagi a tak wydasz kase jak ja i radio wrzucisz do szafki-bedziesz musiał kupic cos innego bo takie za 200 zł nie bedzie cie na 100% zadawalało-------wez ą rade do siebie ;-)
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

pabloko15 pisze:Mam pytanie co kupić do 200 zł antene juz mam ale co do radia to nie wiem co kupić moglibyście mi pomuc
- Ale ja wiem i Ci podpowiem ;-) . Czyli 200 zł i ani centa wiecej ( no może plus 10 zł za przesyłke ) . Na allegro szukaj cos takiego - Alan 199 , Alan 100 , Onwa MK3 . Wszystkie te radia , to stara poczciwa cienka Onwa z małymi inowacjami . Jeżeli będziesz miał zamiar kupowac kupuj nowe , nie z drugiej ręki . Patrz ile ma gość do sprzedania sztuk .No i oczywiście na opinie o sprzedawcy ;-) Pozdrawiam
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Rany Atrix... Jesteś dla mnie naprawdę specem w temacie... Ale znam te radia [tzn. A100 i 199. Żeby nie było - jeżdżą w firmie podłączane pod różne anteny które akurat są pod ręką, więc wiem jak pracują w różnych warunkach, w różnych samochodach] i praca z nimi to UDRĘKA.

Słaby nadajnik, czuły [podobno] odbiornik i denne filtry... Nie wiem, może już się przyzwyczaiłem do tego co to znaczy dobre radio, ale pamiętam porównanie z moim byłym Unidenkiem 520+Sirio ML145 i niestety te wymienione przez Ciebie wypadają tragicznie.

Sorki za ten mały krytyczny kawałek, jednak tak to wygląda od strony skromnego użytkownika a nie speca od radioelektroniki. Wiem, że przyrządy pomiarowe swoje a ucho swoje... Ale jednak :evil:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze: Ale znam te radia [tzn. A100 i 199. Żeby nie było - jeżdżą w firmie podłączane pod różne anteny które akurat są pod ręką, więc wiem jak pracują w różnych warunkach, w różnych samochodach] i praca z nimi to UDRĘKA.
- tutaj to przesadzasz i to znacznie ;-)
ya1 pisze:Słaby nadajnik, czuły [podobno] odbiornik i denne filtry...
ya1 pisze:wtarzacie te bajkę na okrągło . Słabę filtry ( tylko które ,chodzi zapewne o przeciw szumowe ) . Tutaj cię zmartwie Ya1 konstrukcyjnie filtr ANL jest identyczny we wszystkich radiach z tej półki cenowej ( nawet w twoim U510 ) ;-) .Czułość odbiornika taka sama jak we wszystkich tanich radiach ( jeżeli sa różnice , to minimalne ) , co do nadawania to też przesada , radio nadaje jak każde inne . SQ w Alanach o których pisałem , działa troszeczke inaczej ( jest związany z układam histerezy) . Można go bardziej przykręcic ;-)
ya1 pisze:Wiem, że przyrządy pomiarowe swoje a ucho swoje...
- tutaj w opisie przyżądy nie mają wielkiego znaczenia . Ale ja istnieje jeszcze coś takiego jak przyzwyczajenie , np. do użytkowanego sprzętu ;-) No jeszcze po małym tuningu taki Alanik hula że U520 to kiszka ;-)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Aleś mi dowalił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No to dlaczego tak dobrze się wszystkim jeździ na Unidenie, a każdy [dobra - prawie każdy ;-) ] narzeka na Twoich ulubieńców?

Przyzwyczajenie? Może... Ale mam porównanie. Kiedyś z moim U520 i teraz w firmie U510 i te Alany. I co? Kiszka! Dlaczego? Nie pytam aby udowodnić wyższość jednego czy drugiego, ale z ciekawości. Moje ucho mówi mi coś innego niż Ty... A powinno być tak samo. No to dlaczego?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Ja rowniez nie jestem elektronikiem tylko wolnym sluchaczem i uwazam tak samo jak ya1. Te Onwy i alany po 200zl mnie zalamuja. Jarku jestem z toba ;-)

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:Moje ucho mówi mi coś innego niż Ty... A powinno być tak samo. No to dlaczego?
- jeśli chodzi o czułość , to wiekszy jest problem jest by czułość radia zwiekszyć .Zmniejszenie czułości to juz prosta rzecz . Jak twierdzisz że odsłuch w U520 jest lepszy , to ci powiem dlaczego . Swoja role spełnia tu głośnik , w U510 jest duży w Alanach mały . To tak jak byś miał dobry wzmacniacz , a byle jaki zestaw głośnikowy . Ale jak wzmacniacz będzie byle jaki , to żaden dobry zestaw głośnikowy nic nie zmieni . W U510 ( czy tam 520 ) sygnał wyjściowy jest bardziej basowy , dali tzw dławik .Który ogranicza tony wysokie . Ale daj Alanka pod dobry zgłosnik średniotonowy , a usłyszysz to czego na pewno nie usłyszysz na Unidenie . Kolega prosił o poradę to poradziłem wydaje mi się obiektywnie . Alana 1001 mu napewno nie polęcę . ;-)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

OK atrix55, Poświęcę się i będę podpinał wszystko co mamy pod mój prywatny głośniczek w autku i Performera albo Gammę. To będzie obiektywny [w miarę] sprawdzian?

Zobaczymy jak naprawdę brzmią te cudeńka...

niepotrzebne usunąłem( to nie HP ;-) )
BASTIAN
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 21:47 przez ya1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”