COŚ ZA 1000 zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

COŚ ZA 1000 zł

Post autor: bukol »

Witam wszystkich serdecznie! Myślę nad zakupem jakiegoś radyjka bazowego na 11m (kiedyś miałem alana 87 i fajne było). Znalazłem na allegro Galary Saturn http://www.allegro.pl/item379897960_rad ... azowe.html co o tym myślicie...? Może macie inne pomysły i możecie mi coś innego polecić. Mam małe opory, co do zakupu, bo nie wiem na ile mogę zaufać temu sprzedawcy z allegro (handluje sprzętem cb od niedawna – tak pisze) tzn brak ufności przejawia się tym, że może być gość niedoświadczony i nie do końca musi wiedzieć, że radyjko jest sprawne w 100%. Szczerze to jestem skłonny kupić tego Saturna, ale nic nie wiem na jego temat (awaryjność itp.) i dlatego zwracam się o pomoc… nie chcę utopić 1000zł. Liczę na szybka odpowiedź z Waszej strony! Pozdrawiam 161 KB 028 Zakopane.
STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

Jak dla mnie radyjklo rewelka -ale tylko zostaje mi o takim pomarzyc-
co do kolesia-ma negatywa-i ja osobiscie nie odwazyłbym sie dac mu tysiaka nie oglądając wczesniej i nie testując radyjka-zreszta ma negatywa ze bubel chciał komus wlepic wiec przy krótkim stazu w sprzedawaniu juz negatyw??dla mnie odpada
A co do opinii -pewnie wiele ich nie bedzie-to dosyc drogie radyjko i niewielu z nas ma taką kase-ale pewnie ktos miał z nim stycznosc i ci podpowie ;-)
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

Post autor: bukol »

O fajnie - już pierwsza opinia się pojawiła - dzięki! W sumie myślałem tez nad lincolnem + zasilacz, ale to koszt z tego, co się orientuje ok 800 zł i zacząłem wychodzić z założenia, ze przeboleje te 250 zł i kupię cos w jednym pudle. Na pewno wiem, że już rezygnuję z tego gościa na allegro :)
STARTER Cinek
Posty: 539
Rejestracja: 2008-03-28, 21:26
Lokalizacja: Marki-Wawa KO02NI

Post autor: STARTER Cinek »

bukol -a moze dopisz w opisie skad jestes-wtedy którys z kolegów mogłby ci podpowiedziec gdzie jest jakis komisik z radyjkami-a moze ktos ma w oklolicy i bedziesz mogł radio zobaczyc itd....
STARTER

http://www.32fm.pl
STARTER
SQ5OMO

mobil -SS 360FM+SANTIAGO 600
BAZA
KENWOOD TS 450 S +YAESU FT747+SIRIO GPE27
+ALINCO DR130T na 2 metry :)
bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

Post autor: bukol »

już dodałem:)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

gosc mam male doswiadczenie jak pisze ze radio jest orginalnie w 0 i 5 bo to jest wstega i ma plynne jak pamietasz z alana a za ta kase chodza alany 555 i 560
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Witam.

Znam tego sprzedawcę. Kupowałem u niego bazowe Stabo XF5012. Sprzęt sprowadza z Francji.
Co do radyjka. Galaxy Saturn to to samo co Alan 555. Wygląd - bez zastrzeżeń.(widziałem w gorszym stanie)
Zakres częstotliwości: 25.615 - 28.305 MHz
Moc: AM/FM 10W, USB/LSB -21W, CW-10W.
Bez problemu można uzyskać w USB około 30W, tylko po co?

Warto kupić, ale pamiętaj jedno, my tu wyrażamy swoją opinię a ty musisz SAM podjąć decyzję.

Pozdrawiam
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

Post autor: bukol »

Dzięki Wam za odpowiedzi... zdecydowałem się jednak na Lincolna (właśnie licytuję) myślę, że uda mi się z zasilaczem wywalczyć za 800 zł więc jeszcze zaoszczędzę, poza tym gość jest z Krakowa więc mam możliwość odbioru osobistego i w razie niejasności mam go „pod ręką”. Pozdrawiam i mam nadzieję, że niebawem do usłyszenia w eterze 73 51!

[ Dodano: 2008-06-12, 08:46 ]
.... jeszcze jedno formalne pytanie :) bo nie mogę się nigdzie doszukać jaki jest pobór prądu przy nadawaniu z Lincolna (myślę, że gdzieś w granicach 6-7 A, ale mogę się mylić) więc zasilacz 10 A wystarczy...? (taki mam na oku)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Łatwo obliczyć. 30W mocy przy napięciu 13,8V. 2,5A max do 4A.
Mój 5/7A dawał sobie radę bez problemu.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

Post autor: bukol »

No to wszystko jasne POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-08, 18:40
Lokalizacja: JO71TC - JN55LK

Post autor: truckmaniac »

Pamiętaj tylko, że Lolek ma "specyficzny" odsłuch w AM.
Jeżeli chodzi o Saturna, to o ile jest sprawny to szczerze polecam.
Miałem kilka sztuk. Do dziś korzystam z Alana 555 (to samo).


73!!!
[you] uważaj na mnie. Jestem wiekszy i cięższy. Potrzebuję dużo wiecej miejsca do wyhamowania ;)
bukol
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-11, 07:25
Lokalizacja: ZAKOPANE
Kontakt:

Post autor: bukol »

Cześć!

Już dokonałem wyboru:) Z Lincolnem się nie udało - koleś zakończył aukcje przed czasem, bo się z kimś dogadał. George będzie u mnie jutro albo po jutrze :D. Mam zamiar założyć któregoś dnia stację terenową na Kasprowym (mam nadzieje, że uda mi się dogadać z PKL w tej sprawie) jak co to dam znać i może nawet do centralnej polski się uda dolecieć :P

Pozdrawiam!
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Będąc w poszukiwaniu Świetego Gralla , czytaj radia CB które spełniłoby moje oczekiwania proszę o pomoc . Poszukuje radyjka do 1200 zł spełniającego następujące warunki :
- radyjko ma być nowe ( przez kilka tygodni oglądalem różne używane i jestem w szoku .. 95% z nich było ulepszanych przez tzw. Pana Mietka - ewentualnie stan fizyczny wskazywał na to że użytkownik znajdował dla radyjka MULTI zastosowań nie do końca związanych nawet pośrednio z tematem CB )
- generalnie ma być to radyjko do mobila , acz spędzając troche wolnego czasu w autku chciałbym rozpocząc zabawe w DX-ach
- nacisk kładę na czystość odbioru , jednakże zależy mi też na możliwości podwiększenia mocy do ok 10-15W w AM i odpowiednio w SSB
- warunkiem koniecznym jest posiadanie homologacji
ot to czego poszukuje .
P.S.
Uprzedzając niektóre odpowiedzi chialbym zaznaczyć że byłem w Erze i tam nie maja :mrgreen:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

Alan 8001 http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1392 http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1383 w alanie jest gdzies podane ze istnieje mozliwosc rozblokowania do pelnej mocy :evil: :evil: :evil:
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Jackson 2.
Alan 8001 - (trzeba rozblokować bandy)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”