Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Olo.. »

Ten Yosan jest strasznie drogi i nie wart nawet połowy tej ceny. Poszedłbym mimo wszystko w inną stronę. Antena ok.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: xomer »

Dokładnie tak jak piszesz ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: AntekPabianice »

O każdym z ww jes osobny temat, można znaleźć w dziale:
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=26" onclick="window.open(this.href);return false;
Są opisane dość obszernie wady i zalety, proponuję poczytać trochę. Pozwoli to wyrobić sobie wstępnie zdanie, które wady będą najmniej dokuczliwe. Trzeba mieć świadomość, że są to opinie czysto subiektywne i nie koniecznie mogą się pokrywać z naszymi preferencjami.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji :bravo:

Ostatecznie zamawiam u Hasana:

Radyjko: CRT MIKE V2.5 TUNING KONEKTOR

Antena: SIRIO TURBO 2000 PL + magnes 16cm SIRIO Antena CB magnesowa 145cm dłuższy kabel 5 metrów (być może będzie TURBO 1000 lub 800 - zależy jeszcze co odpowie Hasan na moje pytanie ;-) )

Głośnik: Albrecht CB-250

Przyszłościowo planuję tą antenkę wmontować w dach, ale czy to wyjdzie to się okaże ;-)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :-)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Bartek048 »

Z radia będziesz zadowolony, głośnik również. Antenę bierz jak najdłuższą skoro i tak zamierzasz ją składać przed parkingami. Turbo 2000 to takie optimum, z tym magnesem będzie się trzymać jak przyklejona. Krótszych nie bierz, CRT Mike działał mi zdecydowanie lepiej z antenami od 150cm w górę
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Zamówione (z TURBO 2000) ;-)

Jak wszystko podłączę to dam znać w odpowiednim dziale.

Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: SEFER »

Dobra to i ja coś napiszę. Może przekonacie mnie do końca o słuszności wyboru.

Posiadam JohnnegoIII po tuningu w konektorze z Sirio MlL145 już dwa lata, w tym czasie nauczyłem się obsługiwać radio i jeździć bez włączonego ASC. Jednak po tych dwóch latach zapragnąłem mieć lepsze radio z wyższej półki. Jak w temacie napisane sprytniejsze i o lepszym zasięgu do mobila.
Budżet to jakieś 700-900zł na same radio. Antenę na razie chcę zostawić tą co jest.
Więc wybór padł na cre8900. I teraz czy ten zestaw czyli cre8900 + Sirio ML 145 lepszy pewnie będzie ale czy o lepszym zasięgu? Więcej będę słyszał?
Z tego co wyczytałem w temacie cre8900 to większość jak nie wszyscy go chwalą. Również w filmikach na YT wypada bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zas

Post autor: Almighty »


Nic nie będzie lepsze, w żadnym zasięgu, zmieni się percepcja odbioru (inne radio). Zasięg poprawi jedynie lepsza antena - nieskracana, ćwierćfalowa montowana na dachu auta. Tylko tak zauważysz różnice. Inna rzecz, że z anteną ćwierćfalową na dachu auta się nie jeździ, tylko montuje na parkingu podczas postoju.

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: AntekPabianice »

W SSB będzie ;-)

CRE ma lepsze filtry i w niektórych, niekorzystnych warunkach też możesz usłyszeć więcej, niż szum. Ale, generalnie, wszystko zależy od anteny. jak napisał Almighty, i emisji. Wstęgi dają większe możliwości. Jest sporo lokalnych stacji, pracujących w SSB i łatwo można kogoś złapać.
Z Predatorem na dachu rozmawiam ze stacjami w promieniu 50 Km bez żadnych problemów, zdarza się w korzystnych warunkach terenowych po 100 km i więcej z mocą nominalną z radia (bez wspomagaczy).
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zas

Post autor: SEFER »

Teraz to zrobiliście mi pranie mózgu.
Almighty pisze:Nic nie będzie lepsze, w żadnym zasięgu, zmieni się percepcja odbioru (inne radio). Zasięg poprawi jedynie lepsza antena - nieskracana, ćwierćfalowa montowana na dachu auta. Tylko tak zauważysz różnice. Inna rzecz, że z anteną ćwierćfalową na dachu auta się nie jeździ, tylko montuje na parkingu podczas postoju.

pzdr.
Percepcja odbioru czyli rozumiem komunikaty które będę odbierał będą wyraźniejsze bardziej słyszalne ale zasięg z którego będę obierał nie zmieni się?
AntekPabianice pisze:W SSB będzie ;-)

CRE ma lepsze filtry i w niektórych, niekorzystnych warunkach też możesz usłyszeć więcej, niż szum. Ale, generalnie, wszystko zależy od anteny. jak napisał Almighty, i emisji. Wstęgi dają większe możliwości. Jest sporo lokalnych stacji, pracujących w SSB i łatwo można kogoś złapać.
Z Predatorem na dachu rozmawiam ze stacjami w promieniu 50 Km bez żadnych problemów, zdarza się w korzystnych warunkach terenowych po 100 km i więcej z mocą nominalną z radia (bez wspomagaczy).
Na tę chwilę zamierzam tylko używać radio w mobilu na AM.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: marekb »

To nic nie zmieniaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”