Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Witam (po dłuższej przerwie) :-)

Dzięki wam oba dotychczasowe zestawy spełniały moje oczekiwania całkowicie :bravo:

Teraz mam kolejne autko i z racji tego, że jest ono "prawie" nowe nie mam zamiaru nic dziurawić - jak i na zewnątrz tak i wewnątrz ;-)

Radyjko właściwie już wybrałem (CRT MIKE V2.5), będzie wrzucone w schowek pod fotelem, a grucha na podsufitce lub konsoli środkowej.

Teraz tylko muszę dobrać atenkę - helikal w miarę krótki, zastanawiam się nad President Virginia i mam tylko jedno pytanie - czy utrzyma się przy +/- 200km/h :?:

Dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Speed »

Virginia ma mocny magnes. Teoretycznie nie będzie problemu przy takiej prędkości, ale też nikt Ci nie zagwarantuje, że na 100% zawsze się utrzyma. Dbaj o czystość miejsca montażu i magnesu i będzie ok.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Olo.. »

Taką prędkością nie wolno się poruszać. ;-)
P.s. Antena wytrzyma.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zas

Post autor: Lagunasnk16 »

Speed pisze:Virginia ma mocny magnes. Teoretycznie nie będzie problemu przy takiej prędkości, ale też nikt Ci nie zagwarantuje, że na 100% zawsze się utrzyma. Dbaj o czystość miejsca montażu i magnesu i będzie ok.
Zgadzam się z tym ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Dzięki koledzy za odpowiedzi :bravo:

Teraz chwilkę muszę poczekać na przypływ gotówki i trzeba szybko montować zestawik, bo szkoda, żeby 200 koni się marnowało :evill:

Pozdrawiam :-)

P.S. oczywiście jak już wszystko zamontuję to wrzucę fotorelację ;-)
pkobierecki
Posty: 103
Rejestracja: 2013-10-12, 17:01
Lokalizacja: Oleśnica

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: pkobierecki »

Jeśli trzeba coś krótkiego to polecam Pirata, przesiadłem się z Virginii na Pirata i pirat zdaje się działać lepiej. Harry współpracując z Virginią często wpuszczał przez ASC zbyt słabe komunikaty, z Piratem jest lepiej. Mam wrażenie, że ASC działa z tą anteną już bardzo dobrze. Takie przynajmniej moje odczucie. Z resztą Virginia jest droga i kabel po trzech latach mi się rozpadł a naprawy są kłopotliwe. Pirat jest tańszy i jest modułowy i jak coś można go rozmontować i bezproblemowo wymienić po kawałku a nie kupować całą antenę na nowo.
Apollo Road Blues V2 + Virginia
Motorola GP360
Motorola XT660d
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Witam i odświeżam "kotleta" :mrgreen:

W porównaniu do pierwszego posta - po prawie siedmiomiesięcznej przerwie - zbyt wiele się nie zmieniło, założenia są wciąż te same:

- auto nie może być "dziurawione"
- małe radyjko do zabudowy i sterowaniem w "gruszce"
- antena na magnes - było by super jak pozostanie na miejscu przy prędkości 200km/h :evi:

Ale doszło jeszcze jedno ograniczenie - wysokość auta nie może przekraczać 1,9m gdzie z "gołym" dachem jest 1,65m :cry: dlatego zdecydowałem się na jakąś antenkę składaną (na magnesie oczywiście).

Budżet mam dość elastyczny i waha się w dość sporych widełkach, ale górna granica to 800 PLNów

Na obecną chwilę biorę pod uwagę dwie kombinacje:

CRT Mike V2.5 + SIRIO MINI SNAKE 27 MAG - cena normalna 660*
lub
Yosan CB-250 + SIRIO SG-CB 1000 (SGCB1000) + SIRIO MAG 145 PL - cena normalna 1020*

*zestawy będę brał oczywiście od Konektora, więc po zniżkach drugi zestaw "prawie" łapię się w budżecie ;-)

Czy możecie polecić coś jeszcze w tym zakresie cenowym :?: Na zasięgu aż tak bardzo mi nie zależy, ważne, żeby radyjko było dobre, bo antenkę z czasem zawsze można będzie podmienić.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :-)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Bartek048 »

Radio w gruszce to tylko CRT Mike. Antena szczerze wolałbym Virginie od mini snake, działać będzie podobnie jak nie identycznie no i jest bardzo elastyczna. Skoro samochód ma 165cm to antena maks 25cm - nierealne. Virginia albo ściąganie za każdym razem, a wtedy to antena może być jakakolwiek. Mam Corolle i ML 145 zamontowaną na relingu, czyli jakieś 155cm od ziemi. Codziennie wjeżdżam z nią na miejsce 190cm no i po dwóch miesiącach nadal jest prosta jak nówka sztuka, miękki promiennik i sprężyna robią swoje, aczkolwiek na magnesie nie robiłbym tego, bałbym się że się jednak zsunie czy oderwie.
SG CB nie jest składana przy podstawie także podejrzewam że złożona przekroczy spokojnie te 190cm. Virginia, chowanie magnesu albo coś z serii Turbo jak nie chce Ci się go jednak chować.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zas

Post autor: Lagunasnk16 »

M.A.G. pisze:Witam i odświeżam "kotleta" :mrgreen:

W porównaniu do pierwszego posta - po prawie siedmiomiesięcznej przerwie - zbyt wiele się nie zmieniło, założenia są wciąż te same:

- auto nie może być "dziurawione"
- małe radyjko do zabudowy i sterowaniem w "gruszce"
- antena na magnes - było by super jak pozostanie na miejscu przy prędkości 200km/h :evi:

Ale doszło jeszcze jedno ograniczenie - wysokość auta nie może przekraczać 1,9m gdzie z "gołym" dachem jest 1,65m :cry: dlatego zdecydowałem się na jakąś antenkę składaną (na magnesie oczywiście).

Budżet mam dość elastyczny i waha się w dość sporych widełkach, ale górna granica to 800 PLNów

Na obecną chwilę biorę pod uwagę dwie kombinacje:

CRT Mike V2.5 + SIRIO MINI SNAKE 27 MAG - cena normalna 660*
lub
Yosan CB-250 + SIRIO SG-CB 1000 (SGCB1000) + SIRIO MAG 145 PL - cena normalna 1020*

*zestawy będę brał oczywiście od Konektora, więc po zniżkach drugi zestaw "prawie" łapię się w budżecie ;-)

Czy możecie polecić coś jeszcze w tym zakresie cenowym :?: Na zasięgu aż tak bardzo mi nie zależy, ważne, żeby radyjko było dobre, bo antenkę z czasem zawsze można będzie podmienić.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :-)
Z tych kombinacji CRT Mike V2.5 będzie lepszym wyborem, możesz pomyśleć nad modelem po tuningu konektora, co do anteny jest Solarcon A-108 PM ma 26 cm długości, razem z dachem wychodzi 191 cm a działa podobnie do prawie dwa razy dłuższej President Virginia.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: SP9 »

Wszystkie te małe radia do kamuflowanego montażu to bardziej zabawki, dobre radio musi być duże a dobra antena długa - najlepiej 2m a jeszcze lepiej jak będzie CL lub TL a taki zestaw nie jest dyskretny - radio jest duże i ciężkie a anteny niezbyt nadają się na magnes - goliat daje radę ale jest troche duży
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: rokefeler27 »

Tak jak Lagunasnk16 pisze ,rozważ Solarcona A 108 miałem to maleństwo i naprawdę sobie radzi jak na te wymiary ;-)
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Sahim »

Jak wyżej. Solarcon A108 i koniec szukania. O ile oczywiście wystarcza Ci zasięg realny do 1-2km.
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

Dzięki za porady koledzy :bravo:

To może podam więcej szczegółów i jeszcze coś wymyślimy wspólnie ;-)

Generalnie auto w większości jest użytkowane przez żonę, dlatego CB chcę wrzucić w szufladę pod fotelem kierowcy żeby nie "kuło" w oczy i nie przeszkadzało - dlatego sterowanie musi być w gruszce. Antena na mocnym magnesie ze względu na prędkości (ale to już mój styl jazdy :lol: ) i żeby była łatwo demontowana - właściwie to może nawet być wykręcany bat, ale mam mieszane uczucia bo w "moim" byłym Mondeo http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=137&t=24848 po kilkunastu wykręceniach/wkręceniach anteny chyba gwint się wyrobił i przy wkręcaniu antena nie zawsze chciała się dokręcić do "oporu" :-(

Właściwie to zestawu będę używał tylko ja - czyli antena będzie potrzebna na dachu sporadycznie - teraz nasunęła mi się myśl, że jednak mogę chyba kupić coś większego i gdy nie używam to wrzucać antenę do bagażnika razem z magnesem lub kupić antenę mocowaną na "motylka" - tylko czy takie sporadyczne odczepianie magnesu lub wykręcanie anteny nie wpłynie na jej pierwotne zestrojenie/szybsze zużycie :?:

Jeszcze jedno, auto parkuje "pod chmurką", a graniczna wysokość 1,9m wynika ze sporadycznego wjazdu na parking piętrowy - tam "zaliczałbym" wszystkie wiszące znaki informacyjne i ostrzegawcze oraz niektóre elementy konstrukcji budynku - szkoda anteny jednym słowem :cry:

Dzięki za pomoc i nie gniewajcie się jak coś goopiego napisałem ;-)
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: M.A.G. »

No dobra, chyba już wiem co wybrać:

Yosan CB-250 [TUNING KONEKTOR] + SIRIO TURBO 1000 PL + magnes 16cm SIRIO

W Yosanie wydaje mi się, że to pokrętło jest bardziej praktyczne, a antena firmowa i składana - powinno to w zupełności rozwiązać moje problemy ;-)

Jeśli macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham.

Dzięki za pomoc wszystkim ;-)
Awatar użytkownika
xomer
Posty: 112
Rejestracja: 2016-04-26, 17:24

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: xomer »

Yosan CB-250 czy to z dopiskiem "TUNING KONEKTOR" czy też bez tego dopisku to po prostu szumofon, żadne tuningi mu nie pomogą. Jak to mówią, z g**** bata nie ukręcisz... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”