Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

Witam,

potrzebuję pomocy w zmianie obecnego zestawu CB Radia, który mam zamontowany u siebie w samochodzie.

Obecnie: President Harry III ASC + President Missouri Export Auto: BMW 525 F11

Z racji, że ostatnio zauważyłem w sklepie ciekawe radio mianowicie: http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... mikrofonie" onclick="window.open(this.href);return false; myślałem nad wymianą mojego Harry. Całe urządzenie zostawiłbym w bagażniku, w odpowiednich schowkach, których w F11 jest sporo, a jedynie mikrofon podciągnął pod deskę rozdzielczą. Jak oceniacie to radio w stosunku do Harry III ASC? Czy warto przejść na taki produkt? A może macie jakieś inne ciekawe radio, którego obsługa w całości istniałaby w gruszce??? Ewentualnie inny model radia mniejszych rozmiarów, choć chętnie zostałbym przy wersji bagażnikowej.

Z obecnego zestawu jestem umiarkowanie zadowolony, mimo wszystko nie zawsze odbiór jest idealny, a co więcej posiadam podstawową wersję, a nie podrasowaną przez sklep Konektor.

Co do anteny, Missouri średnio wygląda na BMW... Chętnie wymieniłbym ją na jakąś helikalną o podobnych lub lepszych parametrach odbioru. Macie coś ciekawego na oku?

Czekam na pomoc i rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam,
Jakub :)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: AntekPabianice »

Żadne z tych "popierdułek" lepsze nie będzie. Zmień antenę ns dłuższą, będziesz zadowolony.
Z helikali masz do wyboru, do koloru:
http://konektor5000.pl/index.php?k53,an ... montaz-3-8" onclick="window.open(this.href);return false;
Każda będzie lepsza od Missouri. Antena im dłuższa, tym lepsza.
Na temat każdej jest sporo na forum, wystarczy poczytać,l.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

Lepsze radio być nie musi. Dla mnie wystarczy, że będzie porównywalne z Harry III ASC lub lepsze :)
W F11 nie ma jak za bardzo zamontować tego radia, obecnie mam przyklejone na uchwycie do konsoli środkowej, ale przez to mam ograniczone sterowanie prawym przednim fotelem, bo wali w radyjko przy przesuwaniu do przodu, dlatego chciałbym coś co mogę schować w bagażniku i zapomnieć o sprawie.

Anteny dłuższej nie potrzebuję. Na Missouri mam około 6-7 km zasięgu i dla mnie jest to wystarczające.. Mam ją na magnesie z Sirio ML-145, także na autostradzie także nie ma strachu. Testowane przy 210 km/h ani drgnęła. Dlatego pytałem czy macie jakiś fajny konkretny model antenki helikalnej podobnej długości do Missouri, lub krótszej, która będzie fajnie współpracować z CRT...
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

Z antenek: http://konektor5000.pl/index.php?p219,p ... y-kabel-5m" onclick="window.open(this.href);return false; czy http://konektor5000.pl/index.php?p867,p ... cny-magnes" onclick="window.open(this.href);return false; czy macie co innego ciekawego?

Virginia będzie działać porównywalnie do Missouri? Wiem, że niby wszystko jest napisane, ale wiem, że z własnego doświadczenia wiecie więcej niż teoria ;)
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Slawo13 »

HIII całkiem przyzwoite radio zmień tylko antenę na jakiegoś helikala np.Solarcon 203 albo FireStik FL3(95cm)
a jeżeli długość ci nie przeszkadza kup Sirio ML 145 (145cm).
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

HIII najczęściej odpalam HI-CUT, ASC, RF Gain na maksa i zapominam o radiu... Uważacie, że warto wysłać radio na tuning do Konektora? Da to jakieś efekty? Ma ktoś doświadczenie z F11?

Co do antenki, zależy mi na magnesowej... W stały montaż raczej nie zamierzam iść.
Długość większa raczej też odpada.. Najchętniej coś w rozmiarze Missouri z helikali magnesowych o lepszym zasięgu, które będzie lepiej współpracowało z CRT lub HIII :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: SP9 »

Chcesz większy zasięg ....kup "większą" antenę - dłuższą, radio przyzwoite
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

@Wojtek KR - wiem dzięki. Rozumiem to i jest to logiczne i chyba każdy o tym wie, że Sirio ML 145 czy President będzie lepiej śmigał, ale piszę po raz kolejny, że zależy mi na antenie w okolicy 70 cm. Dlatego Was pytam, co polecacie z helikalnych magnesowych w okolicy 70 cm :)
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: KubańczykCK »

Pirat albo T3-27
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

Właśnie o Piracie słyszałem sporo pozytywnych komentarzy :) Czyli raczej jego wybiorę, gdyż Sirio jakoś nieszczególnie mi się podoba...

Radyjko zostawić HIII fabryczne bez modyfikacji, czy wymienić na CRT, jak uważacie?
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: Slawo13 »

To może Sirio T3-AS wersja PL magnes już masz więc będzie pasować.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

A masz doświadczenie Pirat vs Sirio T3-AS??? Która lepiej wychodzi w ogólnym rozrachunku? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zas

Post autor: Speed »

jakubhab pisze:HIII najczęściej odpalam HI-CUT, ASC, RF Gain na maksa i zapominam o radiu... Uważacie, że warto wysłać radio na tuning do Konektora?
Skoro zapominasz o radiu to znaczy, że dobrze działa w Twoim aucie. Ja bym nie poprawiał czegoś z czego jestem zadowolony.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
jakubhab
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-15, 15:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: jakubhab »

Niby tak :D Ale skoro może być lepiej na Sirio helikalnej, to czemu nie spróbować? :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Wymiana CB Radia na zestaw sprytniejszy i o większym zasięgu

Post autor: SP9 »

jak helikal to bierz Solarcona 202/203 - antenka z cewką u góry
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”