Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: cassiopeia »

Wciskasz - mówisz, puszczasz - słuchasz co mówi druga osoba ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
pkobierecki
Posty: 103
Rejestracja: 2013-10-12, 17:01
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: pkobierecki »

Myślę, że to dobry temat, żebym wyraził tutaj swoje zdanie oraz wyniki moich testów (Motorola T80 vs. Baofeng UV-5R vs. Motorola GP340)
cassiopeia pisze:Wciskasz - mówisz, puszczasz - słuchasz co mówi druga osoba ;-)
To nie jest takie oczywiste :D - Baofengi (UV-5R) mają podłą jakość mikrofonu oraz głośnika i ogólnego wykonania. Polecanie go jako radia na PMR dla mnie jest słabą opcją. Też poszedłem tą drogą i nie jestem zadowolony. Jedynym profitem jest moc 5 watów która faktycznie jest pomocna. Bateria również jest słaba ale w takich zastosowania powinna wystarczyć.

Z mojego testu Motorola T80 bije Baofenga na głowę jakością dźwięku odbioru oraz nadawania. Miałem okazję ustawić na tę samą częstotliwość Motorole T80, Baofenga UV-5R oraz Profesjonalną Motorolę GP340. Baofeng w porównaniu wypadł koszmarnie źle, gdzie T80 na prawdę dawał radę i był blisko profesjonalnego radiotelefonu za cenę bliską dwóch tysięcy złotych (GP 340).
Używanie Baofenga jako PMR-ki bardziej polega na nierównej walce polegającej na wsłuchiwaniu się w respondenta jak w najgorszych PMR-kach, gdzie Motorole T80 dają przyjemny silny dźwięk i ładną modulację i z tego da się korzystać wygodnie.

Konkluzja- Baofeng -na tak jeśli chodzi o moc i funkcje, ale przydał by się jakiś lepszy model- może inne (niż UV-5R) modele Baofengów mają lepsze podzespoły, chciał bym zobaczyć jakiś fajny test
Apollo Road Blues V2 + Virginia
Motorola GP360
Motorola XT660d
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: SM147 »

Kup sobie Motorole i będziesz mieć spokój. Na obu rządzeniach ustawiasz to samo, kanał, ton i ma chodzić, bez zbędnego grzebania w niezrozumiałym dla laika menu. Skoro radia potrzebujesz do lasu, to nic innego nie jest Ci potrzebne - tyle tytułem podsumowania z mojej strony :)
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: marekb »

Zajrzyj na http://gielda.qrz.pl" onclick="window.open(this.href);return false; może coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: Marcin Sandomierz »

HamRadioShop sprzedając radio wraz z licencją chyba też programuje w cenie.
Tylko pamiętaj że jedno radio = jedna licencja.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
ded
Posty: 132
Rejestracja: 2010-05-07, 14:25
Lokalizacja: Ciechanow
Kontakt:

Re: Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: ded »

A co polecicie w wersji najtańszej sensownej. Dla dzieciaków + czasem montaż sieci w budynku i przydałoby się do komunikacji. Zasięg mało istotny, jak doleci do sąsiedniego domu to będzie ok. Wstępnie patrzę na motke t40 i t50. Jak z dostępnością i cena akumulatorów w t50? Boję się że jak odłożę krotkofalowki na kilka miesięcy to aku padną. Z zakupem akumulatorkow nie byłoby problemu.

Wysłane z 1+2
K-PO DX5000 v5 + FD-1818 + Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Mobil: BMW e39 kombi
black raven
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-13, 20:10

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: black raven »

I tak zrobię - kupię Motorolę T80 i albo będzie pan zadowolony, albo nie będzie :) Dzięki wszystkim za pomoc :)
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Re: Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: SM147 »

ded pisze:A co polecicie w wersji najtańszej sensownej. Dla dzieciaków + czasem montaż sieci w budynku i przydałoby się do komunikacji. Zasięg mało istotny, jak doleci do sąsiedniego domu to będzie ok. Wstępnie patrzę na motke t40 i t50. Jak z dostępnością i cena akumulatorów w t50? Boję się że jak odłożę krotkofalowki na kilka miesięcy to aku padną. Z zakupem akumulatorkow nie byłoby problemu.

Wysłane z 1+2
Kupuj śmiało, używam i jestem zadowolony, aku są na allegro.
Bumelant

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: Bumelant »

http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=64&t ... 10#p402643" onclick="window.open(this.href);return false;

Wygodne - działa. Zasięg aż nadto jak na zabawkę :shrek:
Awatar użytkownika
ded
Posty: 132
Rejestracja: 2010-05-07, 14:25
Lokalizacja: Ciechanow
Kontakt:

Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: ded »

Kupiłem 3 szt T50. Zdecydowałem się na nie z uwagi na tanie akumulatory i bezproblemowy dostęp do nich. Jak wyzioną ducha to kupię drugie i po problemie. Warto mieć ładowarkę z mikroprocesorem który osobno ładuje każde z ogniw bo w jedną krótkofalówkę wchodzą trzy.

Zasięg w mieście pomiędzy zabudowaniami to kilkaset m czyli całkiem fajnie. Jest dostępnych 8 kanałów, do tego prosty skaner i blokada klawiszy. Przydaje się też wyszukiwanie pozostałych krótkofalówek (piszczą jeśli są włączone). Na plus zwarta i solidna obudowa. Upadły już wiele razy i bez uszczerbku. Kupiłem używane i napisy na gumowych przyciskach są idealne, trochę wyświetlacze porysowane ale to w końcu plastik.

Ogólnie polecam, nadają się zarówno do komunikacji w budynku jak i zabawy z dzieciakami. Na minus tylko fakt, że jak dłużej nie rozmawiam i nacisnę przycisk nadawania to druga krótkofalówka ucina początek wypowiedzi. Domyślam się że to jest spowodowane przejściem w tryb oszczędzania energii i chwilę trwa wybudzenie więc warto naciskać przycisk nadawania chwilę przed mówieniem.
K-PO DX5000 v5 + FD-1818 + Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Mobil: BMW e39 kombi
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Jakie krótkofalówki do 400 zł?

Post autor: Ferbus »

Ja mam WT 360 i dają radę, oczywiście o 10km można zapomnieć (opisy maxcom'a itp) ale 5km spokojnie :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”