Wzmacniacz do CB ???

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Antoni77
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-24, 12:17
Znak/ranga: 18

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: Antoni77 »

Witam chciałbym kupić wzmacniacz do cb radia ale róże rzeczy ludzie mówią jedni że nie warto bo pogorszy jakość odbioru inni że szkoda kasy bo mało co daje a jeszcze inni że warto ale konieczny jest jakiś filtr .Proszę o wasze opinie w tej sprawie.Dodam że interesuje mnie jakiś wzmacniacz w normalnej cenie
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: ROMAN06 »

Do czego ma byc ten dopal , mobil baza??? Jakie radio , z wasnedo doswiadczenia wiem ze czasem kilka WATow pod siedzeneiem sie przydaje. Ale nie kazdy dopal dobrze pracuje z kazdym radiem.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
wil934
Posty: 173
Rejestracja: 2015-06-22, 17:45
Lokalizacja: Końskie

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: wil934 »

Dobry wzmacniacz nie pogorszy jakości odbioru.
To czy daje coś, czy nie to na pewno coś daje. Zależy jak ktoś do tego podchodzi i w jakiego typu łącznościach ma mu ten wzmacniacz pomagać.
Co do filtru, czasami może być potrzebny filtr dolnoprzepustowy do wytłumienia harmonicznych które potrafią przy wzmacniaczach powstawać, ale nie jest to reguła. Jak będziesz gadał sąsiadom w głośnikach dopiero można o nim myśleć.
Baza:Yaesu FT-890+ FD3 / Baofeng UV-5R + J-Pole 2/70
Mobil: Anytone Smart
161BD788
SO7AFK
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: HOŁDYS »

Nie sztuka dolecieć, jeśli się nie będzie słyszeć odpowiedzi
Poprawny system antenowy załatwi sprawę wzmacniacza
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: cassiopeia »

I długa antena a nie kikut na klapie
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Antoni77
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-24, 12:17
Znak/ranga: 18

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: Antoni77 »

Do mobila. A ktoś jakiś poleca .
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: ROMAN06 »

Antoni77, jak cos to mam zetagi B150. Fotki moge wysac na PW.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: Piotrek-Bytom »

RM kl 203 P posiadam i polecam za niewielkie pieniądze.Możesz sobie wbudowanym przedezmacniaczem w am posłuchać np elektrycznej pompy wtryskowej.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: kubaopp »

Jeśli chcesz to do mobila na kanał 19 nie ma sensu się w to bawić, jeśli dalsze łączności typu DX itp to zawsze jest "+" w pierwszej kolejności dobra antena .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: SP9 »

Szkoda kasy i czasu, jak chcesz mieć lepsze osiągi warto zainwestować w dobra długą antenę i dobry mikrofon, jak chcesz się brać za dopał ...podstawa to dobre - mocne zasilanie i porządna instalacja antenowa
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Antoni77
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-24, 12:17
Znak/ranga: 18

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: Antoni77 »

Mam starego Diesla mam dość długą antenę do mobila i pytanie brzmi warto nie warto a jak warto to jak i co a radio to uniden 78 ( AM ).
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: SM147 »

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie po co Ci to. Bo kupić po to, żeby mieć.. moim zdaniem bez sensu. Jeśli szukasz wzmocnienia odbioru... to zainwestuj w dobrą antenę, jeśli nadawania, to możesz się podeprzeć jakimś PA, ale grunt to dobre zasilanie prosto z akumulatora. Wzmacniacze odbioru nie pracują praktycznie wcale, a po to, żeby wzmocnić już dobrze słyszalne stacje, to szkoda kasy.
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1037
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: angel_dark666 »

Do normalnego uzytkowania jest ci nie potrzebny, bo co z tego ze ciebie będą słyszeć na dalszą odległość jak nikt ci nie odpowie bo z 4 watów do cibie nie dolecą, następna kwestia, jak sluchasz radia fm to ze wzmacniaczem moze być tak że bedziesz siebie słyszał w radiu lub pisk ze sprzęgania. Jak ktos będzie blisko ciebie to cie nie usłyszły bo w niektórych radiach przy zbyt mocnych sygnałach zatyka radio, bedziesz siał po całej 40-stce bo dopałki tranzystorowe tak mają. Jak koledzy wspominali trzeba dobrego zasilania grubym kablem , dobrze zestrojonej anteny. To jest oczywiście twój wybór, ale za tą kasę lepiej byś zrobił kupując dobry mik ze wzmocnieniem.
Również możesz rozblokować to radio do pracy na 25-30MHz ale nie wiem czy to ci potrzebne, poprawić modulacje przerabiając tor mikrofonowy, czy nawet ruszyć potencjometrem od modulacji i będzie ogień:)
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: domino.pl »

Klasyki:
już z Zetagi b150 poczujesz różnicę.( jak będą za cienkie kabelki zasilające to poczujesz smród i dym :-D ) dalej : b300, b550 poczytaj co mogą.

Wzmacniacz tylko do zwiększenia nadawania. Długa antena minimum 2 metry długości. Dochodzi sprawa odpowiedniego wysterowania odpowiednią mocą. Musisz posiadać w miarę precyzyjne mierniki by samemu wszystko ustawić. Serwis nie ustawi Ci tego, nie tędy droga, zawsze będzie niedosyt.
Miałem kilka wzmacniaczy, i bazowych lampowych i tranzystorowych.
Zostawiłem sobie w aucie TexasStar 667v, w domu marnuje się w szufladzie Zetagi B550. O Bv2001 wspominam z żalem bo warunki nie pozwalają go rozchulać. Wspominam o tym wszystkim co teraz mam byś poszukał informacji jak to działa.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Wzmacniacz do CB ???

Post autor: olo_r »

i raz na jakiś czas mierzyć SWR na antenie czy sie nie rozjechało bo może się okazać pewnego razu że ten wzmacniacz będzie najlepszym bezpiecznikiem żeby nie spalić radia :mrgreen:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”