Jakie radio

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krecik501555
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-11, 21:08
Znak/ranga: K2

Jakie radio

Post autor: krecik501555 »

Witam.
Chciałbym sobie kupić jakieś radyjko do auta. Jako, że nigdy nie miałem z tym do czynienia kompletnie nie wiem jakie kupić. Jako, że ma ono służyć aby czasem w trasie z kimś pogadać myślę aby kupić od kogoś używke na poczatek za 150 - 200 zl. Czy w tej cenie mogę cos kupic?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Jakie radio

Post autor: AntekPabianice »

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=7243" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=27367" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś z giełdy firmowej:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
trochę dołożysz i będziesz miał porządne radio :
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

Oferta Konektora:
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=172& ... 3b0#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie radio

Post autor: marekb »

Na Forumowej giełdzie masz ofertę kolegi Domino.pl, jest to dobre radio i w dobrej cenie poczytaj o nim.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jakie radio

Post autor: cassiopeia »

Pojawil sie yosan 120 na gieldzie w dobrej cenie.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie radio

Post autor: marekb »

To nie radio tylko radyjko
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jakie radio

Post autor: Lagunasnk16 »

cassiopeia pisze:Pojawil sie yosan 120 na gieldzie w dobrej cenie.
;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Jakie radio

Post autor: edek1977 »

W konektorze jest w promocji nowy yosan 2204 za 255 zł, dopłacisz pare złotych do poprawki ASQ żeby nie rwało i będziesz miał bardzo dobre radio, ja bardzo je lubię.
Co do anteny do na Twoje potrzeby spokojnie wystarczy Wilson little wil. Tak że w cały zestaw kupisz w rozsądnej kwocie i ładnie to będzie pracowało.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Jakie radio

Post autor: SP9 »

marekb pisze:To nie radio tylko radyjko
i nic tego nie zmieni
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Jakie radio

Post autor: rokefeler27 »

Nie każdy potrzebuje radio z czterema czterdziestkami i 2m antenę. Większości wystarczy podstawowa czterdziestka i 1m antena ,sam tak zaczynałem :mrgreen:
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie radio

Post autor: marekb »

2 m antena powinna być obowiązkowo a tak to co chwilę; mobilki jak mnie słychać,nie doleciało powtórzcie i temu podobne.Zamontowana poprawnie ,a nie pod kątem 45 stopni.A co do radia to,im lepsze tym lepiej i dla właściciela i respondentów.
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Jakie radio

Post autor: StusiQ »

Całkowicie zgadzam się z Markiem, ale do tego wniosku dochodzi się dopiero po kilku dniach obcowania z taką anteną jak się tego non stop słucha. Co 2 km "kolego podrzuc jak na ..." i ja słyszę będąc w odległości x od rozmawiajacych odpowiedź a pytający nie i pyta co chwilę. Potwierdzone autopsja bo sam przechodziłem od małych antenek do 2m + obserwacja znajomych gdzie sporo z nich też zmieniło anteny na dłuższe po przejeździe z długą anteną np u mnie ;)
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jakie radio

Post autor: Lagunasnk16 »

StusiQ pisze:Całkowicie zgadzam się z Markiem, ale do tego wniosku dochodzi się dopiero po kilku dniach obcowania z taką anteną jak się tego non stop słucha. Co 2 km "kolego podrzuc jak na ..." i ja słyszę będąc w odległości x od rozmawiajacych odpowiedź a pytający nie i pyta co chwilę. Potwierdzone autopsja bo sam przechodziłem od małych antenek do 2m + obserwacja znajomych gdzie sporo z nich też zmieniło anteny na dłuższe po przejeździe z długą anteną np u mnie ;)
Coś w tym jest, nie da się ukryć
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie radio

Post autor: edek1977 »

Nie do końca tak jest, minimum metrówka plus sprawne radio i to wszystko właściwie ustawione zapewnia dobrą pracę i do uzyskania potrzebnych informacji nie trzeba wcale dwumetrówki. ML-145 jest złotym środkiem, ale metrówka to co prawda minimum ale też spokojnie daje rade.
Te przypadki o których mowa to:
-brak okresowej kontroli swr co skutkuje tym że jakoś to działa, ale można nie zauważyć prawie wyrwanego kabla z podstawy, obluzowanych śrubek przy uchwycie, jakiegoś zwarcia we wtyczce itd.
-zbyt wysoko ustawione SQ czy za mocno skręcony rf-gain,
-byle jakie radio czy radio rozstrojone,
-antena schowana gdzieś za kabiną, krótka antena na klapie, no i te wszystkie "dyskretne anteny",

yosan 120 po drobnych poprawkach (SQ, modulacja) jest pełnowartościowym bardzo ładnie pracującym radiem, nie jest to żadnen cud techniki ale do zwykłego pogadania w trasie nie trzeba nic więcej.
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Jakie radio

Post autor: Bartek048 »

Yosan na początek dobre radio, filtry nie radzą sobie z Ecoteciem Opla w benzynie ani sekwencyjnym gazem w VVTI ale nie jest to coś bardzo męczącego, delikatne popiardywanie w głośniku słychać. Obowiązkowo do niego głośnik zewnętrzny, inna jakość odsłuchu. Drogie nie jest, kupisz zobaczysz. Może zachcesz czegoś lepszego to na sprzedaży nie stracisz.

W ciągu ostatniego miesiąca zrobiłem trasę WWA-KRK i powrót, ostatnio Ostrów Maz - Trójmiasto i najczęściej spotykane przeze mnie warianty to Virginia na dachu lub Mysiura na klapie w sedanach. Co chwila jest koledzy jak dróżka, jak mnie słychać. Przy WA-27 zbierałem pełno takich kajtków i nie sposób im odpowiedzieć, i tak nie dolecisz.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”