CB radio 25 lat temu i dziś

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

próbny
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-28, 21:47
Znak/ranga: niedary

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: próbny »

Panowie, powiem szczerze, WA27 podoba mi się bardzo wizualnie :)

natomiast zależy mi też na parametrach no i zrobiliście mi tu teraz - osiołkowi w żłoby dano :-P :mrgreen:


co do bazowej anteny to jest już niemal pewne, że będzie pneumatyczny wojskowy maszt 12 metrów a na nim chciałbym mieć antenę, żeby ściągać wszystko i nadawać w siną dal , ale AM też mi jest potrzebny :-/ i co teraz ?
zdaję sobie sprawę, że kierunkowa antena ma potworny zasięg

:roll:
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: cassiopeia »

Do lokalnych pogaduch z kierunku nie popracujesz. Na wysokim maszcie 5/8 z ćwierć falowymi przeciw wagami też daleko poleci ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: kubaopp »

wszystkie anteny mobilne podobnej długości będą działać podobnie i raczej nie zauważysz różnicy , ja bym Celował w WA-27
obecnie posiadam sirio hi powier 4000 promiennik się gnie jak jadę i co z tego , jakiś czas temu lecialem autostradą ponad 110 km/h antena położyła się dość mocno i nie przeszkodziło mi to w zrobieniu Namibii na lokalu też te 50km doleci .
Co do Anteny kierunkowej, na lokal trochę kiepsko da się pogadać ale już nie tak komfortowo jak z patyka , z patyka DX-a też zrobisz ale przy obecnych warunkach ( zbliża się dołek propagacyjny ) będzie coraz ciężej , musisz sam podjąć decyzję ;-)
ML145 +DNT Strato FM
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: AntekPabianice »

Tylko HP nie kładzie się tak, jak WA. WA ma cewkę nplowietrzną w postaci sprężyny u samej podstawy i to jest jej wadą. Przy mocnym "gibaniu" anteny sygnał dość znacznie faluje.
Faktem jest, że cewkę łatwo można usztywnić. Trzeba też czasem sprawdzić połączenie promienników, bo górny można zgubić
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
próbny
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-28, 21:47
Znak/ranga: niedary

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: próbny »

Zatem Panowie sprzęt już się kończy kompletować, zamówienie na kable anteny wysłane już siedzi w skrzynce sklepu konektor, z pewnością zanim uruchomię sprzęt będę Was dopytywał co i jak bo to jednak kupę lat minęło i nie chcę sobie na dzień dobry czegoś schajcować :evi:

moja stacja bazowa zlokalizowana będzie niedaleko Wrocławia, przy trasie Trzebnica-Oleśnica, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy tymi mieścinami, czy jest jakiś użytkownik CB forumowy w mojej okolicy ?
w zasięgu moich anten ? :sluch:
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: AntekPabianice »

próbny pisze:czy jest jakiś użytkownik CB forumowy w mojej okolicy ?
w zasięgu moich anten ? :sluch:
http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=83" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: kubaopp »

próbny pisze:mieścinami, czy jest jakiś użytkownik CB forumowy w mojej okolicy ?
w zasięgu moich anten ?
suzu4x4, kolega cały czas buszuje na podstawie, AT i EE i nie tylko , Praktycznie zawszę jak jadę przez Wrocław to zamienię słowo . z Pewnością usłyszysz nie raz (mocna stacja )
14 Października będę leciał przez Wrocław , liczę na jakieś QSO ;-) :-) :mrgreen:
PS. Pochwal się co kupiłeś na bazę i do mobila ?
ML145 +DNT Strato FM
próbny
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-28, 21:47
Znak/ranga: niedary

Re: CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: próbny »

kubaopp pisze:
próbny pisze:mieścinami, czy jest jakiś użytkownik CB forumowy w mojej okolicy ?
w zasięgu moich anten ?
suzu4x4, kolega cały czas buszuje na podstawie, AT i EE i nie tylko , Praktycznie zawszę jak jadę przez Wrocław to zamienię słowo . z Pewnością usłyszysz nie raz (mocna stacja )
14 Października będę leciał przez Wrocław , liczę na jakieś QSO ;-) :-) :mrgreen:
PS. Pochwal się co kupiłeś na bazę i do mobila ?
tak jak pisałem wcześniej na bazę galaxy saturn plus SIGMA MANTOVA TURBO 5/8 postawiona będzie na 12 metrowym wojskowym maszcie pneumatycznie otwieranym 8-) też już leży i czeka na postawienie ...
do auta zamierzam wstawić lincolna tego starego, już mam ale trochę mało miejsca na niego, lecz zrobię co się da żeby go wcisnąć plus WA-27
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: kubaopp »

jednak wa-27 dobry wybor ;-) co do mantowy to tylko patyk a za taka cene to przerost formy nad trescia , osobiscie max w patyka 5/8 poszedl bym w tornado ale to moje zdanie .
ML145 +DNT Strato FM
próbny
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-28, 21:47
Znak/ranga: niedary

Re: CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: próbny »

kubaopp pisze:jednak wa-27 dobry wybor ;-) co do mantowy to tylko patyk a za taka cene to przerost formy nad trescia , osobiscie max w patyka 5/8 poszedl bym w tornado ale to moje zdanie .
żeby chociaż mieć możliwość zobaczyć pomacać, to chociaż po tym bym mógł ocenić a tak zaocznie polegam na tym co przeczytam ...
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

CB radio 25 lat temu i dziś

Post autor: Speed »

Mantova lepsza od Tornado, chociażby dlatego, że wytrzymalsza mechanicznie.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”