Radio do przeróbki na motocyklowe.

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Radio do przeróbki na motocyklowe.

Post autor: c64club »

Nadszedł czas na małe przemeblowanie. Niezawodny, stary Alan 77-114 z dorobionym RFG idzie do mobila do brata a ja szukam ciut lepszego radia do motóra. Po pewnych zmianach motór zaczął odrobinę bardziej siać i odsłuch stał się denerwujący.

Wymagania konieczne:
-nie SMD
-ANL
-wielkość typowego samochodofonu

Mile widziane:
-FM (czasem uzywam)
-RFGain lub loc/dx
-start od razu na #19
-przełączanie kanaów w gruszce
-PCB inne niż papierowo-fenolowe

Do dlubiących w radiach - znacie sprzęty o takich cechach, które w dodatku łatwo rozebrać w drobny mak do przeróbki? Np. panel przedni na taśmie/pinach zamiast lutowany do płyty głównej
Chciałbym:
-odchylić panel przedni (albo choć sam wyświetlacz) nieco w górę dla lepszej widoczności gdy leży w tankbagu,
-zrobić przełącznik RFG/DX (taki loc/dx, ale z "regulowanym" loc), tzn. mikroprzekaźnik wewnątrz radia, sterowany przyciskiem na kierownicy
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Radio do przeróbki na motocyklowe.

Post autor: SP9 »

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false; - nic nie musiałbyś przerabiać, tylko trzeba sprawdzić czy poradzi sobie z zakłóceniami.
Mam pytanie jaki to motor ? i jak rozwiązałeś problem z anteną
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Radio do przeróbki na motocyklowe.

Post autor: c64club »

Motocykl z wózkiem bocznym (rzeżba autorska). Antena President Gamma 90, po prawej stronie za siedzeniem, także z grubsza w środku. Taki motór to już nienajgorszy wóek pod antenę. Mocowanie ante
Ale jeździłem też Ogarem 200 z silnikiem czterosuwowym, z Lemmem AT1200 i Presidentem Valerym w tankagu (moje początki z CB, jak ja sobie pluję w brodę za sprzedaż Valerka...). Dawało radę. Potem solowym Rometem K125 z Gammą 90 z innym radiem i też działało.


Ten Mike ciekawy. Jeśli ta grucha jest na tyle wodolubna, że dałoby się ją na kierownicy umieścić, to po dorobieniu wtyczek do kaskofonu interesujące radio.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”