Alan 28, czy President George - do auta

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: fifi »

Nie chce zakładać nowego tematu, teraz stoję przed wyborem radia do samochodu, w domu mam alinco dr-135dx. Mam zachwalanego legenda 3 z nówką anteną sirio ml-145 który niby może konkurować z radiami niby 3 razy droższymi :):):) za ten tekst to bym nakopał komuś w zad chyba że te nowe presidenty johny 3 itd.... seria 3 to taka kicha, tego śmiecia mam od znajomego, nigdy nie grzebane stan fabryczny, w porównaniu w aucie z alinco jest głuche jak pień !!!! coś tam sciąga ale bida i do tego ten głośnik ze słuchawki chyba :-D trzeba się domyślać co ktoś gada, jednym słowem tragedia, nigdy i nikomu bym go nie polecił. Filtr nb po za zaświeceniem się tak jak w grant 2 nic nie wnosi, nawet na bazie w domu to porażka. Zastanawiam się nad starym dobrym Alanem 28, lub dołożyć i kupić george hmmm mowa oczyście o radiach nie grzebanych i w bdb stanie. 20 lat temu miało się takiego alana 28 na bazie, wtedy to może było i sito (brak komórek itd...) ale teraz do mobila wydaje mi się że by się nadał, przemawia za nim bardzo czuły odbiornik niczym magnes wyłapujący fale i wyrazistość z głośnika, można sobie zobaczyć na youtube, presidenta george nigdy nie miałem i nigdy go nawet nie słyszałem. Nie wiem które z tych dwóch ma czulszy odbiornik, do georga musiałbym dołożyć, czy kupić igiełke niegrzebanego alana :roll:

Alan 28 Czułość 0,5 uV przy mocy wyjściowej d?więku 0,5 W

george Czułość przy 20 dB S/N 0,6 uV AM/FM

nie chce herberta i zachwalanego jacksona !
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: AntekPabianice »

Chcesz kupić za 210 PLN? Gratuluję.

Wydzieliłem.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: rafalszczypinski »

Alana 28 z tajemniczo uszkodzonym nadawaniem (a sprawnym odbiorem) z tydzień temu trafiłem na portalu ogłoszeniowym za 70zl. Ceny z ogłoszeń bardzo się różnią ale za ok 300zl masz szansę trafić rozsądny egzemplarz. Pytanie tylko jakie masz auto i czy zakłócenia z jego instalacji elektrycznej nie pokonają 28. Popytaj na forum- może ktoś w okolicy ma to radio i bedzie tak miły że pozwoli Ci je podłączyć w Twoim aucie na próbę. Inaczej to czysta loteria jak 28 będzie działał u Ciebie.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: Olo.. »

AntekPabianice pisze:Chcesz kupić za 210 PLN? Gratuluję.

Wydzieliłem.
Oba bez problemu można za tyle kupić...

Za Alana to cena wręcz wygórowana.. :mrgreen:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: fifi »

Oczywiście że za dobry egzemplarz w miarę trzeba dać około 300zl, lepiej dać 100zł więcej niż kupić szrot za około 200zl, na przykład taki https://www.olx.pl/oferta/cb-midland-al ... f8b21da719" onclick="window.open(this.href);return false; tylko zastanawia mnie przy nim jadna rzecz mianowicie srebrny tył radia i srebrny pasek midland na mikrofonie, i chyba inny odcień przedniego panela, przeważnie tyły były złotawe, czy to już nie jest wypust bardziej midlanda niż alana hmmmm. Nie wiem dlaczego nikt się nie wypowiada na temat Presidenta George czy tak mało osób go ma lub miało ?
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: Kasztelan »

Alan 28 sprawdzał się u mnie na lokal ... na bazie czyli w 1 położeniu na stałe. W aucie już niekoniecznie przez wstrząsy, zimne luty itd, itp. Zmierzam do tego, że jest to bardzo dobra podstawka, ale już wiekowa i trzeba brać pod uwagę, że może wymagać serwisu czyli $.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: fifi »

Z drobnymi naprawami, zimnymi lutami itd.... dam sobie rade tylko jak trzeba już stroić to trzeba mieć sprzęt, chyba że na ucho :mrgreen: :) na strychu być moż jeszcze gdzieś znalazłbym płyte główna (szkielet) do tego radia, kilka lat temu gdzieś ją widziałem. Co z george ? czy ma przyjemny i miły odsłuch i jest czułe ? czy pływa na fali czy jest hardcor jak ten legend 3. Dla mnie dobre radio to takie które dobrze ustawiony ma wskaźnik sygnału i bardzo dalekie stacje 0s da sie zrozumieć i słychać jak radio pracuje nad wyłapywaniem dalekich sygnałów :idea:
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: AntekPabianice »

Można użyć wyszukiwarki forumowej i coś się znajdzie:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=406113#p406113" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: fifi »

Jeszcze mam bardzo ważne pytanie bo gdzieś wyczytałem że po założeniu dodatkowych 2 band 40 do alana 28 (nie plus czy D) słabnie czułość odbiornika czy to jest prawda ? oczywiście montaż przez serwis nie samemu w domu, i czy jakbym chciał to wywalić z radia czy trzeba stroić radio ?
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: marekb »

Kup np dnt carata czy scanera i powinieneś być zadowolony .
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: Hasan-Łódź »

Alan 28 ma mocno przeciętne filtry przeciwzakłóceniowe - warto to wziąć pod uwagę.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: kajoj »

a18,valery ,jack cobra 19-25
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: fifi »

Forum jest po to żeby pomagać, a to jest jakieś dziwne, czuje zasade " WIEM ALE NIE POWIEM " :evil:
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: Olo.. »

Może troszkę przesadzę, ale obstawiam, że nikt z w miarę aktywnych użytkowników tego forum nie jeździ z tymi radiami. ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Alan 28, czy President George - do auta

Post autor: marekb »

Do auta to Cobra 25,29.Uniden 66,68,76,78 mają dobre filtry.Z zakłóceniami po kupnie radia ciężko walczyć ,w twoim aucie może nic nie zakłócać ,a staniesz w korku i sąsiednie mobile zakłócają czy światła na skrzyżowaniach .Georg do mobila myślę że za skomplikowana obsługa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”