Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: cassiopeia »

Mialem nagoye 79 na inoxie, pozniej na rb700 i po obu byly slady niestety.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: AntekPabianice »

To pewnie też zależy od auta. Z "kurczaka" wszyscy się śmieją, ale blachę i lakier jednak mają dobrą ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
slayer
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 23:00
Lokalizacja: dsfsdf

Re: Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: slayer »

No to trochę mnie zbiliście z tropu, bo myślałem, że raczej taki uchwyt krawędziowy nie zostawi śladu... Ale po magnesie, który był niezdejmowany, też mi się lakier odparzył na poprzednim aucie. Jeżdżę wcześnie rano do roboty i wiem już z doświadczenia, że raczej nie będzie mi się chciało codziennie zakładać anteny. A zostawiając na uchwycie magnesowym na osiedlu o godzinie 4 samochód, gdzie do świtu była godzina lub dwie, na drugi dzień zastałem już tylko kabel ucięty. Stąd pomysł o rozwiązaniu z uchwytem krawędziowym, bo raczej nikt się nie będzie z nim szarpał @Hasan-Łódź :-P . Za dużo tych propozycji i dalej jestem w punkcie początkowym ;-) .

Ale podsumowując, lepszą opcję wg Was będzie magnes czy krawędziowy uchwyt? Nie chciałbym mieć jakiejś szkody, bo lakier jest dość nowy. Nie wspomniałem też o pierdolce typu preferencja koloru czarny. Bardzo proszę o zawężenie kręgu poszukiwań, bo dotychczas za dużo jest tych opcji dla laika. Podejrzewam, że musi być jakiś zestaw faworyt ;-) .
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: cassiopeia »

bierz uchwyt krawędziowy.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: AntekPabianice »

Jak wyżej.
W stopce mam link do mojego montażu. Przejrzyj temat, są tam zdjęcia z Inoxem i RB700. Popatrz, porównaj, może pomoże w wyborze.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
kubab
Posty: 227
Rejestracja: 2011-10-20, 12:43
Znak/ranga: 161WKP072
Lokalizacja: JO82HG

Re: Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: kubab »

slayer pisze:No to trochę mnie zbiliście z tropu, bo myślałem, że raczej taki uchwyt krawędziowy nie zostawi śladu...
Co najmniej jedna śruba musi przebić lakier (śruby są zawsze od spodu) - bo musisz złapać na uchwyt masę z klapy. Nawet jeśli nie przebijesz lakieru i doprowadzisz masę na uchwyt dodatkowym kablem, to i tak śruby musisz dociągnąć tak, żeby uchwyt się trzymał, a więc lakier od spodu klapy naruszysz. Ale nie ma co się martwić - kropki po śrubach po demontażu maźniesz pędzelkiem jakimś lakierem +/- w kolorze auta i nawet nie będzie widać. Oczywiście śruby dokręcać z wyczuciem, żeby nie dostał lakier z drugiej strony.
Jak ma być całkowicie nieinwazyjnie, to tylko magnes - ale też co jakiś czas musisz przestawiać kawałek dalej, żeby nie było śladu.
161WKP072
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: cassiopeia »

te lepsze uchwyty mają blaszki od spodu, ale jedna śrubka i tak musi się w klapę wgryźć ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: Kasztelan »

slayer pisze:wiem już z doświadczenia, że raczej nie będzie mi się chciało codziennie zakładać anteny.
Nie chcesz ściągąć to uchwyt.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
slayer
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 23:00
Lokalizacja: dsfsdf

Re: Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: slayer »

No to chyba skutecznie mnie zniechęciliście do uchwytu i zostanę jednak przy magnesie :mrgreen: . W takim razie proszę Was raz jeszcze o najlepsze propozycje na antenę z uchwytem magnesowym w kolorze czarnym na klapę sedana o długości do 1m lub 1,5m (choć przy 1,5m trzeba by pamiętać o zdejmowaniu przy wjeżdżaniu na parkingi wielopoziomowe, więc może znajdzie się 'perpetum mobile' 1-metrowe o zasięgu 1,5-metrowej ;-) ).
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: cassiopeia »

Postaw ml145 na magnesie 145 i dzieki sprezynie nie przejmuj sie waleniem po sufitach w parkingu
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: Lagunasnk16 »

ML 145 spokojnie daje radę na niskich parkingach, mi osobiście magnes nigdy się nie oderwał, do 1 metra jak polecał kolega Speed Delta 27. Pod magnes folia bezbarwna
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
slayer
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 23:00
Lokalizacja: dsfsdf

Re: Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: slayer »

Ale z tego co pisaliście wcześniej, to na klapę bagażnika najlepsza jest antena górnocewkowa - ML145 chyba taką nie jest? Czy antena helikalna jest lepsza od anteny prętowej o tej samej długości? Czy antena helikalna 1m jest równie dobra co niespełna 1,5m antena prętowa? Czy oprócz 1m Sirio DELTA 27 jest jakaś inna helikalna 1m godna polecenia, czy jest to po prostu najlepsza opcja? Czy ta sprężyna w Sirio DELTA 27 też zapewnia spokój, jeżeli chodzi o jazdą na parkingach i może spokojnie walić po stropach? ;-) Trochę mnie kusi ta DELTA 27 z tego względu, że chyba można ją później przystosować także pod uchwyt krawędziowy w przyszłości?
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: Bartek048 »

Delta nie jest gornocewkowa. Na klapie delta to za krotko, będzie wystawac kilka cm ponad dach wiec w takim ustawieniu sprwzyna czyni ją niezniszczalna. Cos za cos. Na dachu mimo tej sprezyny balem sie wjezdzac na niskie parkingi, zdejmowalem chociaz raz wjechalem i ugiela sie ale to jednak wzglednie kruche wlokno
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
slayer
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 23:00
Lokalizacja: dsfsdf

Re: Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: slayer »

Mogę Was prosić o pomoc? :->
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Antena i uchwyt bagażnikowy do sedana

Post autor: Olo.. »

Dałem Ci najlepszą propozycję na pw.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”