Multimetr cęgowy

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Wiciu 1982

Multimetr cęgowy

Post autor: Wiciu 1982 »

Witam potrzebuję zrobić pomiar pobory prądu stałego w zakresie 1-około 60A dlatego pomyślałem o niedrogim multimetrze cęgowym. Jako, że akcja ma być jednorazowa nie chcę wydawać dużych pieniędzy. Może ktoś cos poleci (najlepiej link z towarem) lub inne rozwiązanie. Miernik potrzebuję do zmierzenia prądu pobieranego przez elektryczny silnik zaburtowy który według producenta pobiera max 50A napięcie 24v
Pozdrawiam
Wiciu
login
Posty: 30
Rejestracja: 2017-03-29, 21:27
Znak/ranga: lew

Re: Multimetr cęgowy

Post autor: login »

To może pożyczyć od kogoś skoro akcja ma być jednorazowa...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Multimetr cęgowy

Post autor: marekb »

Najprościej to podjechać z silnikiem i akumulatorem do elektryka samochodowego, zmierzy i po kłopocie.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Multimetr cęgowy

Post autor: REDWHITE »

Gdybyś jeździł obok Łodzi to mam w pracy jakiś taki miernik. Czasem używam. Bo u nas w tablicach siedzą bezpieczniki rzędu 120-200A i czasami trzeba sprawdzać faktyczne prądy.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Wiciu 1982

Re: Multimetr cęgowy

Post autor: Wiciu 1982 »

REDWHITE pisze:Gdybyś jeździł obok Łodzi to mam w pracy jakiś taki miernik. Czasem używam. Bo u nas w tablicach siedzą bezpieczniki rzędu 120-200A i czasami trzeba sprawdzać faktyczne prądy.
Dzięki za dobre chęci :)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Multimetr cęgowy

Post autor: tarnus »

Wiciu 1982 pisze:Witam potrzebuję zrobić pomiar pobory prądu stałego w zakresie 1-około 60A dlatego pomyślałem o niedrogim multimetrze cęgowym. Jako, że akcja ma być jednorazowa nie chcę wydawać dużych pieniędzy. Może ktoś cos poleci (najlepiej link z towarem) lub inne rozwiązanie. Miernik potrzebuję do zmierzenia prądu pobieranego przez elektryczny silnik zaburtowy który według producenta pobiera max 50A napięcie 24v
Nie muszą być cęgi. Powinno ci wystarczyć coś jak to http://allegro.pl/bocznik-100a-75mv-0-5 ... 23240.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Albo tańszy mniej dokładny http://allegro.pl/bocznik-pcb-100a-75mv ... 78183.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Do tego podłączysz sobie multimetr i jazda.
Wersja z TRUE RMS na wypadek gdyby między silnikiem a akumulatorem był jakiś układ regulacji obrotów PWM itp.
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Multimetr cęgowy

Post autor: c64club »

Właściwie to możesz zmierzyć spadek napięcia na kablu zasilającym, a potem wyznaczyć metodą techniczną opór tego kabla i masz dokładne wyniki bez wpinania boczników. Metoda używana przy pomiarach w pakietach akumulatorów.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”