Radia w trasę

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sebak11
Posty: 21
Rejestracja: 2018-04-01, 20:05

Radia w trasę

Post autor: sebak11 »

Dzięki, poczytałem trochę. Nie wiem czy wyjmuję dobre wnioski ale moje są takie, że LIII to dobre radio lecz nie tak dobre jak HIII.
Wzorowane na dobrym sprzęcie lecz nie wszystko daje się skopiować bez straty jakości i funkcjonalności.

A takie porównanie HIII do Henry Classic....

Dużo się pisze o filtrach, ich rola jest faktycznie tak znacząca w pracy sprzętu? Niektórzy sprzedawcy szczególnie podkreślają obecność filtrów muRata.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Radia w trasę

Post autor: januwojt »

Olo.. pisze:Jaśko za pińcet nowa farelka? :shrek:
Po :-D :hopla: całości :bravo:
sebak11
Posty: 21
Rejestracja: 2018-04-01, 20:05

Radia w trasę

Post autor: sebak11 »

W internecie można znaleźć Henrego za ok.450 zł:
http://www.audiopioneer.pl/president-he ... ji-pl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub z filtrami muRata
https://www.strefakierowcy.pl/59,presid ... ratis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obawiam się, że Harry III swoim wielkim wyświetlaczem będzie po oczach raził (ma regulację intensywności podświetlenia?).
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Radia w trasę

Post autor: myszaty »

yosan pro-120, na dwa radia spokojnie Ci 500 pln wystarczy
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
sebak11
Posty: 21
Rejestracja: 2018-04-01, 20:05

Radia w trasę

Post autor: sebak11 »

Taylor III niewiele droższy od Harrego III a jak czytam to już inna jakość. To faktycznie jest różnica klas? Lepsze filtry, głośnik.....?
Mniej funkcji co prawda, nie ma RF Gain.... Brać pod uwagę coś jeszcze w tej klasie?
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Radia w trasę

Post autor: januwojt »

Kup coś wreszcie , dwa tygodnie trzepania tematu o wyższości ŚWiąt Bożego Narodzenia od Świat Wielkiej Nocy .... Wszystkie trzy radia to antymiśki i przełomowych różnic między nimi nie ma . Każdy spełni swoją rolę z metrową anteną. Ja decyzję o zakupie radia za 7,5 tys zł podejmowałem szybciej .
sebak11
Posty: 21
Rejestracja: 2018-04-01, 20:05

Radia w trasę

Post autor: sebak11 »

A widzisz a ja inny jestem ;-) Tak się pięknie możemy różnić nie krytykując przy okazji nawzajem.
Dużo można się dowiedzieć z każdej dyskusji. Dziękuję za merytoryczną część odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Radia w trasę

Post autor: Slawo13 »

sebak11 pisze:Taylor III niewiele droższy od Harrego III a jak czytam to już inna jakość. To faktycznie jest różnica klas? Lepsze filtry, głośnik.....?
Mniej funkcji co prawda, nie ma RF Gain.... Brać pod uwagę coś jeszcze w tej klasie?
TIII w porównaniu do HIII ma zdecydowanie lepszy odbiornik przyjemniejsze audio z oryginalnego głośnika ,
nadawanie na podobnym poziomie ,dla Harrego na plus płynny RFgain . ASC w obydwu modelach działa
bardzo fajnie. Za 500zł trudno będzie znależć nowego TIII jak musi być nowe to bierz HIII przyjemne
radio używałem i miło wspominam.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radia w trasę

Post autor: Hasan-Łódź »

sebak11 pisze:Dzięki, poczytałem trochę. Nie wiem czy wyjmuję dobre wnioski ale moje są takie, że LIII to dobre radio lecz nie tak dobre jak HIII.
Wzorowane na dobrym sprzęcie lecz nie wszystko daje się skopiować bez straty jakości i funkcjonalności.
Legend III jest wzorowany na starej lepszej Harry III - i działa tak samo dobrze jak podłączysz pod zewnętrzny głośnik. Legend III ma po prostu słabiutki głośnik.

Porównując do nowego Harry III (na nowej płycie, z fabrycznym filtrem) działa LEPIEJ.

Kto nie wierzy zapraszam do sklepu na odsłuch.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Radia w trasę

Post autor: SQ9RNU »

Slawo13 pisze:
sebak11 pisze:Taylor III niewiele droższy od Harrego III a jak czytam to już inna jakość. To faktycznie jest różnica klas? Lepsze filtry, głośnik.....?
Mniej funkcji co prawda, nie ma RF Gain.... Brać pod uwagę coś jeszcze w tej klasie?
TIII w porównaniu do HIII ma zdecydowanie lepszy odbiornik przyjemniejsze audio z oryginalnego głośnika ,
nadawanie na podobnym poziomie ,dla Harrego na plus płynny RFgain . ASC w obydwu modelach działa
bardzo fajnie. Za 500zł trudno będzie znależć nowego TIII jak musi być nowe to bierz HIII przyjemne
radio używałem i miło wspominam.
Taylora wywali bardzo szybko ze względu na brak RF-G .
Nawet przyjemniejsze audio nie zastąpi komfortu jaki daje RF-Gain.

ASC nie jest ideałem ( i nigdy pewnie nie będzie ) .

Zacznie słuchać ciachanych komunikatów na automacie wtedy dojdzie do wniosku ,że ten RF-G to jednak nie zbyteczny luksus a raczej konieczność .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Radia w trasę

Post autor: Kasztelan »

Jak nie chcesz inwestowac duzej kasy to kup Yosana pro 120 z poprawionym SQ od Przemka/Konektora . Mam takie dwa radia Yosana i Lafayette Atena, czyli to samo bo to blizniak , wersja V2 i gitara :musik: . Zamontowane pod fotelami kierowców czyli dostęp utrudniony, ale nie przeszkadza to poniewaz praktycznie bezobslugowe. Do tego zew glosnik i pasuje. Moga pojawic sie szumy od lini elektrycznej, stacji bezn itd, ale raz, ze tego sie nie uniknie, a dwa kilka sekund i znikaja jak przejade dalej.
NAwet majac radio pod reke, gdybym ją wyciaganal ,żeby krecić potencjometrami to przez ten czas i tak przejade dalej i juz nie byloby sensu krecic.
Poza tym mają też sterowanie kanałów z gruszce wiec jadac na dwa auta będzie wygodnie przejść na inny kanał/wrócić na 19.
Cennik dla forum http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=172&t=18057" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Radia w trasę

Post autor: cassiopeia »

Mając Harry 3 nawet nie zauważenia że stoję koło stacji CPN która sieje na całą skalę...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Re: Radia w trasę

Post autor: marekb »

cassiopeia pisze:Mając Harry 3 nawet nie zauważenia że stoję koło stacji CPN która sieje na całą skalę...
Zmieniłeś Pc122 na Harego ?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Radia w trasę

Post autor: cassiopeia »

nie, ale mając H3 nie narzekałem podczas stania na światłach na słuchanie trzasków. w PC niestety muszę wyłączać radio w niektórych miejscach :-(
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Radia w trasę

Post autor: Kasztelan »

H3 seria czy krecony? I nie chodzi o zmiane podświetlenia ;-) . Już nowy ( a taka jest sugestia gwarancja, faktura) przekracza budżet.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”