Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Olo.. »

rafsty pisze:
Olo.. pisze:Tak jak pisałem kiedyś. Poza solidnym wykonaniem i ergonomią nic ciekawego nie prezentuje.
Olo ale czy nie będzie lepszym rozwiązaniem kupno Williama zamiast Harry3 plus mikrofon bezprzewodowy? Cenowo wychodzi na to samo jakby nie patrzeć, a jednak nie trzeba się bawić w ciągłe ładowanie mikrofonu :?: :?: :?:
Patrząc tylko na sposób montażu to i owszem.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Olo.. pisze:
Patrząc tylko na sposób montażu to i owszem.
Olo czyli mam rozumieć że radio harry jest lepszej jakości niż william :?:
Jeśli miałbym już brać coś bez ręcznego sterowania to bardziej się zacząłem interesować tak jak podałem w poprzednim poście radiami JFK II, Grant II (chociaż z drugiej strony się tak zastanawiam czy firma president nie jest przereklamowana). Czy te radia są takiej samej jakości jak sławetny tutaj harry3 :?: Bo skoro nie ma żadnej różnicy to bez sensu jest wydawanie dwa razy tyle a i wtedy od razu gruszkę bezprzewodową kupię a tak dopiero za trzy tygodnie nowa gruszka.
Zegar mi coraz szybciej tyka bo już w przyszły piątek montaż :mery:(:
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: 161PGN590 »

Pytasz o dobre radio, a dobre radio będzie dobre niezależnie od tego, jaką antenę do niego podłączysz. Jak gównianą, to będzie zasięg gówniany (choć radio dobre), a jak dobrą, to zasięg będzie dobry (i radio dobre). Przepraszam, że Ci tak prosto z mostu napisałem w poprzedniej wiadomości, ale ostatnio na forum coraz więcej dziwnych opisów w tematach. Swoją drogą, to że masz SUVa też niczego nie zmienia, nie wiem na co to miałoby wpływać przy wyborze radia? Musi być jakiś specjalny kolor obudowy radia albo inny desing gałek?

Jak zmieścisz się w budżecie to ja Ci polecam JFK II (masz ASC), AT 6666 (masz ASQ) lub AT 5555N (masz ASQ). Według mnie radia w gruszce, do dyskretnego montażu, mini mini, czy jak tam zwał, nie prezentują dobrych parametrów (choć może znajdziesz opinie odmienne). Osobiście używam starego PC122XL, ale nie ma w nim żadnej automatyki, za to odpowiednio ustawiony może działać wydając z siebie minimalną ilość szumów przy zachowaniu satysfakcjonującego odbioru, co chyba też Ciebie interesuje.
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

161PGN590 pisze:Pytasz o dobre radio, a dobre radio będzie dobre niezależnie od tego, jaką antenę do niego podłączysz. Jak gównianą, to będzie zasięg gówniany (choć radio dobre), a jak dobrą, to zasięg będzie dobry (i radio dobre). Przepraszam, że Ci tak prosto z mostu napisałem w poprzedniej wiadomości, ale ostatnio na forum coraz więcej dziwnych opisów w tematach. Swoją drogą, to że masz SUVa też niczego nie zmienia, nie wiem na co to miałoby wpływać przy wyborze radia? Musi być jakiś specjalny kolor obudowy radia albo inny desing gałek?

Jak zmieścisz się w budżecie to ja Ci polecam JFK II (masz ASC), AT 6666 (masz ASQ) lub AT 5555N (masz ASQ). Według mnie radia w gruszce, do dyskretnego montażu, mini mini, czy jak tam zwał, nie prezentują dobrych parametrów (choć może znajdziesz opinie odmienne). Osobiście używam starego PC122XL, ale nie ma w nim żadnej automatyki, za to odpowiednio ustawiony może działać wydając z siebie minimalną ilość szumów przy zachowaniu satysfakcjonującego odbioru, co chyba też Ciebie interesuje.
No troszkę się z tym nie zgodzę gdyż chyba nikt by mi nie polecił do antenki 30 centymetrowej na magnesie radia za tysiąc złoty gdyż żeby coś usłyszeć z np 3 km to żaden filtr tych szumów nie wyczyści (nie mówiąc że tylko cud sprawi że coś usłyszę z tej odległości). No to ma do siebie SUV że ma spory tunel środkowy do tego większe siedzonka a co za tym idzie ciężko się przez to przechylać aby np. pogłosić czy ściszyć radio.
Co do budżetu to tak jak pisałem do tysiąca myślę wydać (oczywiście chodzi o cenę samego radia). I najważniejsze aby to radio wytrzymało 3 lata :sluch:
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: marekb »

Do radii JFK II,czy Grant II ,to 30 cm antena będzie jak znalazł .
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

marekb pisze:Do radii JFK II,czy Grant II ,to 30 cm antena będzie jak znalazł .
A ja uważam że wystarczy antena na szybę przy tych radiach...
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: marekb »

Eksperymentuj.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Olo.. »

rafsty pisze:
Olo.. pisze:
Patrząc tylko na sposób montażu to i owszem.
Olo czyli mam rozumieć że radio harry jest lepszej jakości niż william :?:
Jeśli miałbym już brać coś bez ręcznego sterowania to bardziej się zacząłem interesować tak jak podałem w poprzednim poście radiami JFK II, Grant II (chociaż z drugiej strony się tak zastanawiam czy firma president nie jest przereklamowana). Czy te radia są takiej samej jakości jak sławetny tutaj harry3 :?: Bo skoro nie ma żadnej różnicy to bez sensu jest wydawanie dwa razy tyle a i wtedy od razu gruszkę bezprzewodową kupię a tak dopiero za trzy tygodnie nowa gruszka.
Zegar mi coraz szybciej tyka bo już w przyszły piątek montaż :mery:(:
Napisałem, że do montażu jaki chcesz zastosować lepszym rozwiązaniem będzie William.
Jeśli chodzi o samo działanie to znacznie lepiej pracuje Harry. Asc w Williamie jest beznadziejne a ponoć chcesz mieć ciszę..
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: 161PGN590 »

Drut o długości 30 cm to nie antena, a jeżeli uważasz inaczej, to wsadź gwoździa do wyjścia antenowego z radia, będziesz mieć to samo, tyle że taniej.
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Olo.. pisze:
rafsty pisze:
Olo.. pisze:
Patrząc tylko na sposób montażu to i owszem.
Olo czyli mam rozumieć że radio harry jest lepszej jakości niż william :?:
Jeśli miałbym już brać coś bez ręcznego sterowania to bardziej się zacząłem interesować tak jak podałem w poprzednim poście radiami JFK II, Grant II (chociaż z drugiej strony się tak zastanawiam czy firma president nie jest przereklamowana). Czy te radia są takiej samej jakości jak sławetny tutaj harry3 :?: Bo skoro nie ma żadnej różnicy to bez sensu jest wydawanie dwa razy tyle a i wtedy od razu gruszkę bezprzewodową kupię a tak dopiero za trzy tygodnie nowa gruszka.
Zegar mi coraz szybciej tyka bo już w przyszły piątek montaż :mery:(:
Napisałem, że do montażu jaki chcesz zastosować lepszym rozwiązaniem będzie William.
Jeśli chodzi o samo działanie to znacznie lepiej pracuje Harry. Asc w Williamie jest beznadziejne a ponoć chcesz mieć ciszę..
Olo a jak się mają jakościowo radia JFK II, Grand II do sławetnego Harry III?
161PGN590 pisze:Drut o długości 30 cm to nie antena, a jeżeli uważasz inaczej, to wsadź gwoździa do wyjścia antenowego z radia, będziesz mieć to samo, tyle że taniej.
Ale to przecież kolega stwierdził że antena nie ma niczego wspólnego z radiem więc troszkę brak konsekwencji w wypowiedziach kolegi.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Olo.. »

rafsty pisze: Olo a jak się mają jakościowo radia JFK II, Grand II do sławetnego Harry III?
Jfk 2 dużo lepszy odbiornik, ale asc gorsze niż w H3. Na temat Granta się nie wypowiadam.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Panowie mam jeszcze takie pytanko. Wpadł mi dzisiaj podczas jazdy taki pomysl. Czy CB radio może być zamontowane w podłokietniku? Czy jednak potrzebuję sprzęt więcej chłodzenia? Zamiast trzymać tam butelki z wodą czy innych pierdół może byłoby to dobre miejsce na CB? Sterowanie byłoby można powiedzieć pod ręką i żadne bezprzewodowe gruszki nie byłyby potrzebne.
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: 161PGN590 »

rafsty pisze:Ale to przecież kolega stwierdził że antena nie ma niczego wspólnego z radiem więc troszkę brak konsekwencji w wypowiedziach kolegi.
Gdzie brak konsekwencji? Jeżeli coś jest dla Kolegi niejasne, to proszę wskaż co, a ja postaram się wytłumaczyć prościej.
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

161PGN590 pisze:
rafsty pisze:Ale to przecież kolega stwierdził że antena nie ma niczego wspólnego z radiem więc troszkę brak konsekwencji w wypowiedziach kolegi.
Gdzie brak konsekwencji? Jeżeli coś jest dla Kolegi niejasne, to proszę wskaż co, a ja postaram się wytłumaczyć prościej.
No w swoim pierwszym poście kolega zaczął swój komentarz że co ma antena do doboru radia ble ble ble. Teraz kolega nagle stwierdza że jak to nazwał gwóźdź do radia będzie tak samo działał jak antena 30 cm. Wiec z kolegi postów raz wynika że co ma wspólnego antena z radiem a z innych postów że jak ma być mała antena to lepiej gwoździa użyć zamiast takiej anteny. Ot taka mała hipokryzja...
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: 161PGN590 »

Nie ma tutaj żadnej hipokryzji. Nie jestem pewien czy przeczytałeś to co napisałeś, ale Twój post brzmi trochę dziwnie (jakbyś co innego myślał, a co innego pisał). W takim razie powtórzę, może wtedy będzie Ci łatwiej zrozumieć i może przy okazji coś jeszcze z naszej rozmowy wyniesiesz ciekawego.

Dobre radio będzie dobrym radiem, niezależnie od tego, jaką antenę do niego podłączysz. Jak podłączysz dobrą antenę, to wyciśniesz z radia to co najlepsze. Jak gównianą, to będziesz miał gówniany zasięg, jednak z uwagi na dobre radio, sygnał przychodzący, jakikolwiek on będzie przy gównianej antenie (czy to silny czy to słaby), będzie dobrze odfiltrowany i przyjemny dla ucha.

Zupełnie inną kwestią jest to, że antena 30 centymetrowa jest według mnie anteną gównianą. Będziesz słyszał korespondentów tak dobrze, jak dobrze będziesz ich widział. Nie ma sensu instalować CB radia w aucie z tak krótką anteną, chyba że jesteś np. pilotem i masz potrzebę utrzymywania kontaktu z kierowcą jadącym obok. W takim przypadku bym się z Tobą zgodził, że nie ma sensu kupowania dobrego radia CB, kiedy ma się gównianą antenę - najlepiej w takim przypadku w ogóle nie montować CB, bo rozczarowanie byłoby okropne.

Dobrego wyboru życzę,
73 dla Ciebie! ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”