Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Witam.
Mam nadzieję że w dobrym dziale piszę jeśli nie to proszę moderatora o przełożenie tego wątku do odpowiedniego działu.

Proszę o pomoc w doborze radia CB do SUVa. Antena jaka będzie zamontowana to tak jak w opisie Sirio Turbo 2000 montaż na stałe w dachu. Budżet na radio do 600 zł. Potrzebuję radia które będzie gdzieś schowane więc są dwie możliwości albo radio ze sterowaniem w "gruszce" lub jakieś radio które można zamontować pod siedzeniem i nie potrzebujące ciągłego ustawiania czyli posiadające jak najwięcej filtrów i automatyki :roll: Z góry dziękuję za pomoc w doborze tego sprzętu.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Speed »

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś. Albo radio w gruszce, albo zachwalany Harry III, włączysz z asc i będzie działać. Pozostanie kwestia podgłaszania, czyli jednak lepiej mieć chociażby w zasięgu ręki.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

No tak kwestia pogłaszania jeszcze jest :( Może jakiś sprzęt ze sterowaniem pogłaszaniem w "gruszce"?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: AntekPabianice »

Apollo Road Blues/CRT Mike
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

AntekPabianice CRT Mike v3.0 gdzieś mi tam w głowie siedzi. Miałem w kia to radio (oczywiście nie tą wersję) i powiem szczerze że nie narzekałem. Myślałem jednak aby odmienić coś i dać szansę nowemu wynalazkowi. Apollo to brat bliźniak Mike.
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Drodzy forumowicze nic nie podpowiecie więcej? A może coś polecicie godnego do 1000 zł?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: AntekPabianice »

rafsty pisze:Potrzebuję radia które będzie gdzieś schowane więc są dwie możliwości albo radio ze sterowaniem w "gruszce"
AntekPabianice pisze:Apollo Road Blues/CRT Mike
rafsty pisze:lub jakieś radio które można zamontować pod siedzeniem i nie potrzebujące ciągłego ustawiania
Speed pisze:albo zachwalany Harry III, włączysz z asc i będzie działać. Pozostanie kwestia podgłaszania
Do tego President Liberty
http://konektor5000.pl/index.php?p825,p ... -president" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Olo.. »

Bo w zasadzie z nowych nie ma nic godnego uwagi a z tego co widzę tylko takie Cię interesują. Jeśli w grę wchodzą używki to już jedt kilka propozycji a zmieścisz się w połowie budżetu.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Olo.. pisze:Bo w zasadzie z nowych nie ma nic godnego uwagi a z tego co widzę tylko takie Cię interesują. Jeśli w grę wchodzą używki to już jedt kilka propozycji a zmieścisz się w połowie budżetu.
Olo a jeśli chodzi o używane to co proponujesz i na co zwrócić mam wtedy uwagę aby nie kupić jakiegos bubla?

AntekPabianice pisze:Do tego President Liberty
http://konektor5000.pl/index.php?p825,p" onclick="window.open(this.href);return false; ... -president
AntekPabianice ciekawe rozwiązanie tylko nie wiem czy to radio harry to faktycznie jest ok czy lepiej coś poszukać innego?


Drodzy forumowicze proszę o podpowiedzi gdyż muszę najpóźniej mieć radio w przyszły czwartek w domu gdyż w piątek mam umówiony montaż :oops:
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: cassiopeia »

bierz tego Harry3 plus mikrofon Liberty.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

A takie pytanie jeszcze mam. Czy używał ktoś Presidenta Williama? Jak to radio się spisuje? Zamiast się bawić w ładowania mikrofonu bezprzewodowego to może lepszy byłby ten William niż Harry3?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: Olo.. »

Tak jak pisałem kiedyś. Poza solidnym wykonaniem i ergonomią nic ciekawego nie prezentuje.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

Olo.. pisze:Tak jak pisałem kiedyś. Poza solidnym wykonaniem i ergonomią nic ciekawego nie prezentuje.
Olo ale czy nie będzie lepszym rozwiązaniem kupno Williama zamiast Harry3 plus mikrofon bezprzewodowy? Cenowo wychodzi na to samo jakby nie patrzeć, a jednak nie trzeba się bawić w ciągłe ładowanie mikrofonu :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
161PGN590
Posty: 169
Rejestracja: 2017-07-20, 08:12
Znak/ranga: 161PGN590

Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: 161PGN590 »

Czemu te tematy nie są prostowane, co to za różnica jaką masz Kolego antenę, skoro pytasz o radio? Przecież dobór radia nie ma żadnego związku z anteną, to tak jakbyś zapytał, jakie kupić auto, bo posiadasz do zamontowania radio blaupunkt i czerwone pokrowce na fotele.

Co do metirum, albo wybierasz coś do dyskretnego montażu, co w mojej opinii będzie działać "tak sobie", czyli jako tzw. antymisiek będzie działać jako tako, albo jakieś radio z ASC np. Harry III, Taylor III (na coś lepszego np. JFK II nie pozwala budżet), zresztą we wszystkich nowych prezydentach ASC działa prawidłowo i nie trzeba się o nie martwić. Ja np. również używam radia pod fotelem, lecz nie ma ono ani ASC, ani sterowania w gruszce, nie jest radiem "do dykskretnego montażu", a spokojnie robię z nim wiele kilometrów w każdym miesiącu i działa tak jak bym sobie tego życzył. Kwestia właściwego ustawienia i decyzji na czym Ci zależy.
rafsty
Posty: 18
Rejestracja: 2019-01-03, 16:51

Re: Jakie radio do anteny Sirio Turbo 2000

Post autor: rafsty »

161PGN590 pisze:Czemu te tematy nie są prostowane, co to za różnica jaką masz Kolego antenę, skoro pytasz o radio? Przecież dobór radia nie ma żadnego związku z anteną, to tak jakbyś zapytał, jakie kupić auto, bo posiadasz do zamontowania radio blaupunkt i czerwone pokrowce na fotele.

Co do metirum, albo wybierasz coś do dyskretnego montażu, co w mojej opinii będzie działać "tak sobie", czyli jako tzw. antymisiek będzie działać jako tako, albo jakieś radio z ASC np. Harry III, Taylor III (na coś lepszego np. JFK II nie pozwala budżet), zresztą we wszystkich nowych prezydentach ASC działa prawidłowo i nie trzeba się o nie martwić. Ja np. również używam radia pod fotelem, lecz nie ma ono ani ASC, ani sterowania w gruszce, nie jest radiem "do dykskretnego montażu", a spokojnie robię z nim wiele kilometrów w każdym miesiącu i działa tak jak bym sobie tego życzył. Kwestia właściwego ustawienia i decyzji na czym Ci zależy.
Kolego a ja uważam że to jest ważna informacja. Cóż że kupiłbym radio np. jak podałeś JFK II (chociaż mylisz się do niego gdyż mieści się w budżecie i spokojnie poniżej 1000 zł się go kupi) a miałbym jakaś pseudo antenkę 30cm na magnesie. I uważasz że do takiej anteny warto brać dobrej jakości radio? Chyba że radio samochodowe :-) Nie wiem co masz na myśli pisząc że pokonujesz wiele kilometrów, ja pokonuję średnio ok 3500 km miesięcznie.
Idąc dalej pozostał problem sterowania głośnikiem (nie wiem jakie masz auto) ale w SUVie raczej ciężko będzie się bawić podczas jazdy radiem zamontowanym pod siedzeniem.
Dlatego padł pomysł na bezprzewodową "gruszkę" i dlatego biorę pod uwagę radia typu JFK II, Grant II i dokupić do tego bezprzewodową "gruszkę".
A zależy mi na tym żeby to działało a nie szumiało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”