Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Rafi »

Olo.. pisze:Z tą kiepską anteną żadne radio dupy nie urwie... A grzmieć z niej też nie będziesz. M4000 już ok.

.... jesteś " Mistrzem Ciętej Głupoty"

Sorry za OT ale scyzoryk w kieszeni się otwiera :roll:

Nikt na " miasto" nie potrzebuje 2m anteny :idea:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Bartek048 »

Trafiła sie okazja i na razie wpada Uniden 68 tuning Konektor plus Densei 2002 tuning konektor za 250zl takze mysle ze nie tak zle. Na Herberta przyjdzie pora. Duzo zachodu zeby przerobic w nim gniazdo na 6 pin i pociagnac zasilanie mika z radia?
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: AntekPabianice »

A po co Ci zasilanie z radia, jak masz w mikrofonie zasilanie z baterii ?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: c64club »

Rafi, może i nie potrzebuje (w sensie: nie jest to bezwzględna konieczność), co nie znaczy że zmiana ołówka na wędkę będzie w mieście zła. Przesiadkę z 1200 na 1850 mm właśnie w mieście oceniam bardzo pozytywnie. Teraz mogę dopytać i zdecydować którą drogą z miasta wyjechać. Mam do wyboru dwie drogi, z dojazd do nich z miejca pracy to dwa prawie przeciwne kierunki przez pół miasta. Poprzednio musiałbym się tłuc w korku 20 minut żeby dopiero móc się dopytać i stwierdzić, że trzeba było jednak obrać inny kierunek. A teraz wystaję ponad płoty i parkany, dokrzyczę się go gości prujących A4 (albo stojących na niej w korku), bez problemu słyszę kol. Ocika kiedy kieruje ruchem w całym mieście i nadaje "prognozę przejezdności". Lepiej przyciąć odbiór z długiego bata RFGainem niż nie móc zrobić nic żeby się dogadać,

I z taką właśnie porządną wędką na dachu, wczoraj nawet podpiąwszy przerobioną dla eksperymentu Cobrę 19dxIV mogłem coś zdziałać (co nie znaczy że polecam tego gniota w oryginale).
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Bartek048 »

Aktualnie bateria jest do wymiany to bedzie moj pierwszy taki mik, na ile starcza taka bateryjka?
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: c64club »

Jak się da skorzystać ze stałego źródła zasilania, to nie lubię baterii. A już żeby część urządzenia (np. mik) zasilać z baterii a resztę z innego źródła, to musialbym mieć naprawdę ważny powód i brak pinu w gnieździe nim nie jest, skoro da sie przerobić.
Gniazdo w radiu jest łatwo wymienić, jeśli sygnały do niego są doprowadzone kablami. Do kolejnego pinu podłączasz + zasilania i spokój. Pół godziny roboty jeśli już wiesz pod jaki mik i masz wtyk na kabel i gniazdo panelowe . Jeśli jakieś gniazdo siedzi w płycie, to zazwyczaj nie jest przykręcone do panelu, tylko trzyma się nóżkami płyty. Tez możliwe do przeróbki - w małym Alanku zamiast takiego właśnie lutowanego gniazda mam wstawione pokrętło RFGaina, więc siłą rzeczy gniazdo musiałem gdzieś wyprowadzić. Dostało metrowy kabel i teraz nie naciągam kabla gruchy w mobilu, tylko mam przeprowadzone tak, aby gniazdo było blisko mnie. Taki kabelek da się prowadzić przez pół wozu, jak fider czy kabel od tylnej kamery.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Speed »

Bartek048 pisze:Aktualnie bateria jest do wymiany to bedzie moj pierwszy taki mik, na ile starcza taka bateryjka?
Używając Densei'a w aucie i trochę więcej na bazie głównie do wieczornych pogaduch na lokalu bateria wytrzymała mi do tej pory 1.5 roku :D mało tego, trzyma dalej :-P
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
BMaj
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-17, 09:48

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: BMaj »

witam, jestem kompletnym laikiem i blondynką więc proszę o wyrozumiałośc :) kolega jest mi w stanie załatwić po znajomości takie małe radyjko http://www.merx.pl/407-cb-radio-mini-mk-3.html, czy ktoś je testował i wie jak się sprawuje? cena po znajomości jest jeszcze lepsza, ale jak ma mi paść po miesiacu, to wole zainwestować w coś lepszego
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Pieczar »

Paść, nie padnie. Pytanie, czy będziesz zadowolony z działania i obsługi takiego radia. Ale póki nie spróbujesz, nie będziesz widział.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Olo.. »

BMaj pisze:witam, jestem kompletnym laikiem i blondynką więc proszę o wyrozumiałośc :) kolega jest mi w stanie załatwić po znajomości takie małe radyjko http://www.merx.pl/407-cb-radio-mini-mk-3.html, czy ktoś je testował i wie jak się sprawuje? cena po znajomości jest jeszcze lepsza, ale jak ma mi paść po miesiacu, to wole zainwestować w coś lepszego
Coś tam wytrzyma, ale obsługa radia raczej nie jest dla blondynki :shrek:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Olo.. »

Rafi pisze:
Olo.. pisze:Z tą kiepską anteną żadne radio dupy nie urwie... A grzmieć z niej też nie będziesz. M4000 już ok.

.... jesteś " Mistrzem Ciętej Głupoty"

Sorry za OT ale scyzoryk w kieszeni się otwiera :roll:

Nikt na " miasto" nie potrzebuje 2m anteny :idea:

Umknęło mi to....

Od każdego debilnego posta premię masz u szefa? :stupi:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Bartek048 »

Antena jest krotka, nie jest kiepska.
Anytone Mini posiadam, malenstwo, jesli nie masz siejacego zakloceniami auta to spodoba Ci sie. Dosyć dobry głośnik wewnetrzny, regulowany automatyczny SQ takze mozna je ustawic do swojej anteny i warunkow w jakich jezdzimy. Do zapytania o droge spokojnie daje rade.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: cassiopeia »

BMaj, wyszukiwarka działa: http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=194& ... t=mini+mk3" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
kamilo23
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-17, 16:33

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: kamilo23 »

Yosan Pro 120 i Sirio ML-145 dla początkującego to dobry wybór? :-?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: AntekPabianice »

Dobry
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”