Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

A to radjo które polecasz z ta antena jaki ma zasieg ????NIe uparłem sie jak piszesz tylko nie każdy w portfelu ma tysia i kupuje radio ja mam tylko tyle kasy i musze za to coś zrobić czy wy nie rozumiecie że człowiek nawet jak by chciał za te 5 czy 6 stów coś kupić to i tak go na to zwyczajnie nie stać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :-/
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

XyX pisze:Zadaje pytania po to zeby wiedzieć mniej wiecej jak i co wy myślicie ale wy wyrocznioą i tak nie jesteście wiec jednemu sprawuje sie dobrze innemu gorzej to samo z klasą jednemu sie podoba BMW a innemu MEROL więc zecz gustu albo techniki
A mi się zaczyna wydawać, że Ty się już napaliłeś na coś i tylko szukasz na siłę naszego potwierdzenia swoich decyzji...
XyX pisze:i jak ktoś z was mi pomoże wybrać doradzić w tych których mam mozliwość sie zmieścić cenowo to super a jak nie to też fajnie!!!
Obawiam się, że będzie to drugie fajnie...

Najtańsze polecane radia na których da się przyjemnie popracować to UNIDENy 510/520 lub TTI 770/880.

Do tego anteny np: Sirio AS 100, WILSON MINI WILL, Sirio/Midland/President ML145 [z tych najbardziej popularnych]

Na pewno przed zadaniem pytania i napisaniem pierwszego postu trochę poczytałeś tego co jest na forum?...

Wiesz więc mniej więcej co jest a co nie jest polecane... Reszta tej dyskusji to jedynie zawracanie kilem Wisły.
Nie zrobi się na siłę, z byle jakiego sprzętu czegoś znośnego tylko dlatego, że ktoś tak chce, albo [wybacz] nie ma na coś lepszego kasy...

[ Dodano: 2008-02-16, 21:15 ]
XyX pisze:to radjo które polecasz z ta antena jaki ma zasieg
Nikt uczciwy nie powie Ci jaki co ma zasięg bo on zmienia się w zależności o warunków w jakich się znajdujesz.

Możesz co najwyżej zadać pytanie jakie zasięgi udało się Wam osiągnąć na danym sprzęcie..

[ Dodano: 2008-02-16, 21:21 ]
Osobiście na zestawie U 520 + Sirio ML 145 rozmawiałem czysto w idealnych warunkach na ponad 25 km. Realny zasięg tego zestawu jest mniejszy oczywiście ;-)
Ale na te 10 km spokojnie możesz się połączyć. Nawet 15 km nie jest czymś specjalnym.

Jednak kiedy jesteś w obszarze zalesionym czy zabudowanym cieszysz się jeśli łapiesz kogoś z 2 km... :-)

Tu nie ma reguł, że to ma taki zasięg, a tamto taki..

W tym samym miejscu np. ja mogę rozmawiać załóżmy na 12 km, a jutro ledwie będę słyszał z 5 km!

Mam nadzieję, że choć trochę Ci "pomogłem" :lol:
Ostatnio zmieniony 2008-02-16, 21:22 przez ya1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

ostatni ( chyba ) mój post w tym temacie . Zsięg antenki to kwestia wielu czynników . Tą antenkę którą polecam bez względu na firme to ok. 15 km ( zaznaczam OKOŁO ) .
Cena która na szybko wyliczyłem to tylko 40- 60 zł więcej niż chcesz przeznaczyć .
Ja z tych radyjek które podałeś nie wybrałbym nic .
I oczywiście jak zwylke popieram w całej rozciągłości ya1 :mrgreen: :mrgreen:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

kgb14 pisze:jak zwylke popieram w całej rozciągłości ya1
Wazeliniarz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

ya1 pisze:Wazeliniarz
Kolega , tylko kolega :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sorry za OT-cik
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

A mi się wydaje że człowiek czyli XyX ma 200 zł i chce coś kupić . Tylko co ? . A my proponujemy takie a takie za tyle a za tyle , i dylemat bo fundusz jest ograniczony i basta . Ktoś proponuje Wilsona za 100 zł , A Hustler to samo ale kupi za 50 zł . TTI 880 to prawie to samo co TTI 770 , ale ten ostatni tańszy prawie 100 zł . Sunker nie jest ostatni , ale to jakiś tam Sunker . Czy jak by się nazywał Super Star to by było radio extra . Czy jak antena nazywa się Sirio ML 145 to jest antena LUX , a jak będzie się nazywać Sunker 145 to jest do kitu . Nie prawda . Wystarczy porównać . Wydaje mi się że staramy się być wierni Firmowym wyrobom . Tylko prawda jest taka , że producenci sprzedają wyroby pod różnymi nazwami .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

atrix55, nie wypowiadam się w kwestii sprzętu którego nie używałem lub z którym się nie zetknąłem...

Dobrze, że napisałeś wcześniej
atrix pisze:Chce kupić za marne pięniądze to niech weźmie Sunkera . Radio jeszcze w miare . Na PW zaproponowałem mu TTI 770
Dzisiaj w innym poście też ktoś pytał o tani zestaw i też podałeś przykłady...

Ja z Sunkerami pod żadną postacią się nie spotykałem...

Chwalę i ganię to do czego jestem przekonany [nawet jeśli to przekonanie błędne - dopóty, dopóki ktoś mnie z błędu nie wyprowadzi ;-) ].

To dodam do proponowanych Onwę, którą to użytkuje z niejakimi sukcesami mój kolega i nie narzeka aż tak bardzo. Fakt, że zapaleńcem nie jest, ale ma i nie sprzedaje :lol:

I jednak wybacz ;-) :-/ Za dużo złych opinii zebrałem o Hustlerze aby się z Tobą zgodzić w jego kwestii [pomimo, że co powiesz to dla mnie święte 8-) :mrgreen: ]

P.S. Po to producenci sprzedają pod drugimi markami, żeby badziew nie psuł opinii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[Przykład: ostatnio napaliłem się na namiot produkowany przez renomowaną firmę, ale nie pod ich marką, bo dużo tańszy. I nie kupiłem jak zobaczyłem, bo to marketowy szajs...]
Ostatnio zmieniony 2008-02-16, 21:58 przez ya1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

więc wszystko sprowadza się do mojej wypowiedzi,"nie ma nic NOWEGO,dobrego do 300 zł"
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

west pisze:więc wszystko sprowadza się do mojej wypowiedzi,"nie ma nic NOWEGO,dobrego do 300 zł"
i podejrzewam ,że masz racje,niestety ze sprzętem jak ze wszystkim innym,często cena jest parametrem określającym jakość,nie ma nic za darmo,jeżeli chcemy mieć coś dobrego to trzeba za to zapłacić.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

ludzie nie mieszajcie ;-)
i nie doprowadzajcie do niepotrzebnych nieporozumień :mrgreen:
gdybym to ja miał ok. 300 zł. na zakup kompletu(radio+antena)
to wybrałbym np. http://allegro.pl/item311344109_cb_radi ... rakow.html

wyszedłbym przede wszystkim z założenia że radio ok. :!: a antena na początek ( czas ok. 1 rok +/-) napewno wystarczy żeby zaznajomić się z zagadnieniem CB-radia
Po tym okresie fakt że antenę szlag trafi ale ja będę juz wiedział czego faktycznie oczekuje a poza tym będę w stanie poodkładac na faktycznie dobra antenę
(KROPKA :mrgreen: )
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Bastian - napisałeś około - kolega który prosi o pomoc mało nas nie pobił , twierdząc , że ma 300 ( KROPKA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) .
Więc Twoja podpowiedź - nie bardzo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

no ale chyba poświęci 2 browary(10 zeta) :!: :!: :!:
dla idei :shock: :shock:
a po drugie ten link z aukcji który podałem jest tylko przykładem zestawu( jak się postara to ma szanse znaleźć taniej )
i teraz juz KROPKA :!: :mrgreen: :mrgreen: :!:
aro
Posty: 10
Rejestracja: 2007-08-20, 16:56
Lokalizacja: Podkarpacie

wybór radia

Post autor: aro »

Witam wszystkich dopiero planuje zacząć przygode z cb i dlatego jako kolejny potrzebuje porady. chciałbym kupić w miare niedrogi zestawik radio a anteną do mojego punciaka. Znajomy na poczatek doradził mi Unidena 520 i jakąś dobrą antene. Jesli chodzi o antenę to zalezałoby mi na długości tak 1-1,2 m. Co sadzicie o wyborze radia i jaką antene byście proponowali. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

aro pisze:Znajomy na poczatek doradził mi Unidena 520 i jakąś dobrą antene.
jeśli chodzi o radyjko to ogólnie jest chwalone przez jego użytkowników, choć zarazem ma też przeciwników ale .... na początek moim skromnym zdaniem Ci wystarczy :mrgreen:

natomiast jeśli chodzi o antenkę to na początek poczytaj ten temat masz tu wyposzczególnione w pkt od najsłabszej do najmocniejszej z zaznaczeniem zarazem długości danych anten(kliknij na napis) RANKING ANTEN wg Defendera
jesli nadal będziesz miał wątpliwości to wróć i zapytaj raz jeszcze lecz mósisz podać trochę więcej szczegółów oprócz długości np gdzie i jak ma być mocowana antena.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Jak lubisz krecic galeczkami to kup sobie 68xl. Kilka dyszek wiecej.

Chcesz magnesiaka czy w dziure?

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”