Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Turtles »

Ten od Xboxa 203W jest bardzo dobry.Mały dobry na wyjazdy.Dużo osób go używa i są zadowolone ja również.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: SP9 »

Zasilacz od Xboxa używałem z radiem KFowym (FT450D) i dobrze się sprawował, nic nie siało, a gabarytowo był w sam raz - teraz jest na zapasie - koszt 50-75 zł.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
igorelectronics
Posty: 8
Rejestracja: 2018-07-24, 19:27

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: igorelectronics »

Dzięki wszystkim za pomoc. Do informacji podaję, że zakupiłem K-PO DX5000 używkę od Olo.. i zasilacz Jetfon PC 17 SW (17A).
W sumie ten zasilacz 10A o który pytałem wcześniej by wystarczył, przy USB na pełnej mocy radyjko pobiera około 6A.
mielcarz
Posty: 55
Rejestracja: 2013-03-13, 17:44
Lokalizacja: RZ

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: mielcarz »

Mam już Walkera z anteną sigma plc 800 na stałe w dachu. Rozglądam się za radiem do drugiego auta.

Latam czasem długie trasy z dużymi prędkościami i wymyśliłem sobie antenę sirio performer 600 (125 cm) na magnesie sirio 16 cm. Do tego z czasem dokupię jakiegoś dwumetrowca (np. SS 1200), bo zawsze chciałem spróbować dalekich łączności.

I teraz radio. Myślałem o Jacksonie II albo CRE 8900. Jakieś inne podpowiedzi?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Speed »

Jackson I, Anytone 5555
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
mielcarz
Posty: 55
Rejestracja: 2013-03-13, 17:44
Lokalizacja: RZ

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: mielcarz »

Przeniesione

Dodane:
Kontynuacja w nowym temacie
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2019-05-31, 19:57 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem link
radziulasek
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-08, 14:34

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: radziulasek »

Witam serdecznie,
jako nowy użytkownik forum chciałbym się przywitać i przedstawić. Mam na imię Radek i z CB radia korzystam od 10 lat. Witam wszystkich serdecznie i chciałem poprosić Was o pomoc.
Do tej pory używałem w samochodzie radia Midland Alan 109 z anteną Midland Sirio. Sprawowało się świetnie ale padło. Nadawanie działa ale z głośnika nic nie słychać -nawet szumów. Dopiero jak się przyłoży ucho do głośnika słychać cichutki ledwie słyszalny szum. Nie wiem czy padł potencjometr SQ czy inny element.
Chcę kupić nowe radio w budżecie około 300 PLN.
No i mam odwieczny problem jak dobrze te pieniądze wydać. Już byłem zdecydowany na President Jimny lub Teddy gdy zadzwoniłem do dwóch niezależnych od siebie serwisów CB na dwóch końcach Polski i usłyszałem, że President jest trochę przereklamowany i płaci się za firmę. Obaj panowie polecili radio CRT ONE jako najlepszy wybór w tej cenie.
No i mam problem.
Jestem niedzielnym użytkownikiem CB. Radia potrzebuję na wyjazdy z rodziną - kilka może kilkanaście razy do roku. Głównie poza miastami.Niestety w moim aucie radio mam w podłokietniku (skoda octavia 3) i nie widzę wyświetlacza. Dlatego Alan był ok bo miał 2 pokrętła - volume i RF/SQ i tyle. Raz na starcie ustawiałem kanał a potem obsługa bez odrywania wzroku od drogi. Boję się że w tym CRT ONE gdzie są przyciski trzeba patrzeć na wyświetlacz. Z drugiej strony CRT ma automatyczny SQ pytanie jak to działa?
Bardzo Was proszę o poradę, pamiętajcie tylko, że jestem zielony i nie potrzebuję żadnych zaawansowanych funkcji. Bardziej liczy się dla mnie bezproblemowa eksploatacja i dobra jakość rozmów czy przyzwoity zasięg. Będę bardzo wdzięczny za porady.
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 552
Rejestracja: 2015-01-05, 01:32
Znak/ranga: 161HF001
Lokalizacja: Wrocław JO81KD

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: suzu4x4 »

zobacz na MTECH LEGEND 2 II PLUS, zmieści się w budżecie , ma ASQ i banalnie prostą obsługę.
Mobil - Legend III white + SIRIO SILVER 90
Kamper - AT6666 + Sirio Carbonium 27 Black/Santiago 1200/Antron A99
Będe jechał zapraszam do rozmowy
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Speed »

Kup Harry'ego III, albo Taylor'a III. Też nie będziesz musiał nimi kręcić, ten drugi nawet ma tyle samo pokręteł co Alan. Tylko w tej cenie wchodzą w grę jedynie używane egzemplarze i warto sobie podłączyć w aucie i posłuchać przed zakupem. Chociaż jeżeli ten Alan dawał radę to i wyżej wymienione nie powinny mieć problemów.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: KubańczykCK »

Kup sobie anytone Smart albo Crt one. Lepsze i droższe radio Ci nie potrzebne. Te jako antymisiek w 100% Ci wystarczą ;-)
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: cassiopeia »

a ja i tak wolałbym używanego Harry 3

jest na giełdzie od polecanego forumowicza, więc wtopy nie powinno być :mrgreen:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Speed »

cassiopeia pisze:a ja i tak wolałbym używanego Harry 3

jest na giełdzie od polecanego forumowicza, więc wtopy nie powinno być :mrgreen:
I pewnie jeszcze coś da się urwać :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: kajoj »

Harry 3 ? testowalem kto mial mniej odbiornikow to moze polecac,ja polecam alan 18,president valery,pc 122,crt s mini,taulor III,tAYLOR I,bedziesz zadowolony
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: KubańczykCK »

:lol:

chłopak chce bezobsługowe radio, żeby nie stwarzało problemów, miało automatyczny sq bo będzie mu służyło jako dupochron podczas wycieczek a Ty wyskakujesz z alanem 18 i pc 122 :lol:

Radziu kup sobie to CRT One o którym pisałeś. Moja koleżanka z firmy go używa jako "antymiśka". Skoro jej obsługa nie przestraszyła, to Ty też ogarniesz ;-) A jak połkniesz bakcyla radiowego, to kupisz w przyszłości dużo bardziej rozbudowane radia polecane przez innych użytkowników. A jak nie złapiesz to wydasz kupę kasy na radio, którego nie będziesz umiał używać :mrgreen:
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: mrc »

Na antymiśka starczy najprostsze i tak już mało kto używa CB, jedynie samochody ciężarowe.
Jadąc autostradami czy drogami krajowymi już nie mija się tyle samochodów osobowych z antenkami, szkoda...
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”