Dylemat. Jak poradzić sobie z wyborem radia CB.

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Ika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-21, 23:40
Lokalizacja: Gniezno-Poznań

Dylemat. Jak poradzić sobie z wyborem radia CB.

Post autor: Ika »

Na początek - jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum - chciałam się z Wszystkimi serdecznie przywitać :-)
Od jakiegoś czasu czytam wnikliwie, wszystko co tylko znajdę na temat zestawów CB i szczerze przyznaję, że im więcej czytam tym mniej wiem :-/ Początkowo - po jednym dniu wnikliwej lektury - udało mi się stworzyć nawet jakiś zestaw, jednakże im więcej czytałam tym szybciej zmieniałam zdanie :shock:

A teraz na temat - jako, że potrzebuję kupić dwa kompletne zestawy do dwóch aut szukam czegoś taniego. Wiem, że na cudy nie ma co liczyć za małe pieniążki, ale przydałoby się chociaż coś - za pomocą czego będzie można zapytać o drogę itp. No i oczywiście coś - co nie będzie szumieć tak głośno, że po 10min będę miała ochotę wywalić to przez okno :-P
:arrow: Zestaw numer jeden będzie potrzebny głównie w mieście, albo na jego obwodnicach bo autko pokonuje dziennie 40km do pracy i z powrotem ;) Czasem jakaś trasa się trafi - ale raczej nie za często.
:arrow: Zestaw numer dwa - to zestaw głównie na trasy i czasem po mieście (jakoś wole omijać korki, więc po mieście kursuję jak już muszę - a wtedy korki są więc o przekroczenie prędkości martwić się nie trzeba :-P )

No i na koniec krótka refleksja ... wiem, że polecicie mi Uniden,a - więc od razu powiem, że tego radyjka i tak nie kupię :-|
:arrow: Zestaw numer jeden: antena Midland ML-145 (lub Sirio ML-145) i jakiś tani Alan (Midland Alan 109)
:arrow: Zestaw numer dwa: Antena - Sirio AS-100 Mag (byłoby miło gdyby była jeszcze krótsza, z racji tego, że samochód jest niziutki) + Maxon CM10 (lub Midland Alan 121)

Patrząc na powyższe zdaje mi się, że taniej niż 300zł nie da się niczego kupić ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Ika, te radyjka to takie... no... szumofony trochę... antenki super dobrałaś...

co do radyjek tych tanich to czytałem sporo opinii w miarę poprawnych o Magnumie MX
ale nie miałem sam go w ręku... szkoda że z góry rezygnujesz z U520...
a może np. taki zestawik??
http://allegro.pl/item639927323_radio_c ... ratis.html
Obrazek
Awatar użytkownika
PeterCrazy
Posty: 45
Rejestracja: 2008-01-21, 09:05
Lokalizacja: Legionowo KO02LJ
Kontakt:

Post autor: PeterCrazy »

Witam, nie wypełniłaś pola skąd jesteś. Jest to o tyle istotne, że właściwie prawie dowolne radio będzie przyzwoicie działać nawet z długą anteną w terenie mało "zradiofonizowanym" ;)
Prawdziwe problemy pojawią się przy użytkowaniu radia w okolicach dużych miast i krajowych tras.

Jeśli poruszasz się w takim terenie, to zdecydowanie MUSI być RF-Gain, szczególnie przy antenach powyżej 100cm długości.

Alan 109 - znam, oceniam pozytywnie w porównaniu do reszty zaproponowanych
Alan 121 - elektroniczny przerost formy nad treścią radia, nie polecam
Maxon CM10 - nie używałem z tego powodu brak opinii, ale jeśli jest takie sam badziew jak poprzedni model Maxona czyli MX to profilaktycznie bym sobie odpuścił, psuły się na potęgę

Anteny z serii zarówno 100 jak i 145 (Sirio, Midland) są godne polecenia.

Maroosz: TTI mówimy NIE !!! Jak Alana 109 określasz szumofonem, a polecasz TCB-880 to nie wiem jakimi kategoriami się posiłkujesz.
Prosty test na szumofon:
Odkręcamy antenę od radia i w trybie odbioru (oczywiście zakaz wciskania gruszki).
Podkręcamy potencjometr głośności, wtedy będziemy wiedzieli czy jest to szumofon czyli czy posiada wysoki poziom szumów własnych toru odbiorczego.
Peter Crazy from Crazy Land

Mobil: Uniden 520 & Sirio Turbo 2000 PL
Awatar użytkownika
Ika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-21, 23:40
Lokalizacja: Gniezno-Poznań

Post autor: Ika »

maroosz pisze:antenki super dobrałaś...
Dzięki :-) Z antenkami jakoś problemu nie miałam - większość z Was właśnie je poleca i nie ma tu tak sprzecznych opinii jak w przypadku doboru radia ;-)
Chociaż cały czas zastanawiam się jeszcze nad Sirio AS-100 - no ale podobno krótszej nie ma sensu brać.
PeterCrazy pisze:Prawdziwe problemy pojawią się przy użytkowaniu radia w okolicach dużych miast i krajowych tras.
Jeśli poruszasz się w takim terenie, to zdecydowanie MUSI być RF-Gain, szczególnie przy antenach powyżej 100cm długości.
Z tego morał taki, że może Poznań to nie Warszawa, ale do małych też nie należy, czyli jeśli dobrze rozumiem - nie mam co patrzeć na radia bez RF-Gain :-)

TTI TCB - 880 - nad tym radyjkiem też się zastanawiałam - ale podobno są dość duże i ich mocne podświetlenie może sprawiać problem :-( Chociaż z drugiej strony - pierwszy zestaw ma być prezentem, więc ja podświetleniem martwić bym się nie musiała ;)
Midland Alan 109 - to w sumie najtańsze radio, które znalazłam, ale jeśli na prawdę godne jest polecenia to model ten wydaje się dość ciekawą opcją. W podobnej cenie znalazłam jeszcze Alana 102.

Ps.
PeterCrazy pisze:Maroosz: TTI mówimy NIE !!! Jak Alana 109 określasz szumofonem, a polecasz TCB-880 to nie wiem jakimi kategoriami się posiłkujesz.
Prosty test na szumofon:
Odkręcamy antenę od radia i w trybie odbioru (oczywiście zakaz wciskania gruszki).
Podkręcamy potencjometr głośności, wtedy będziemy wiedzieli czy jest to szumofon czyli czy posiada wysoki poziom szumów własnych toru odbiorczego.
To dość mocny argument przemawiający za Alanem. Oczywiście muszę wierzyć na słowo, bo jedyne radio z którym osobiście miałam styczność to Harry II + mała antenka Ohio
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

PeterCrazy pisze:TTI mówimy NIE !!! Jak Alana 109 określasz szumofonem, a polecasz TCB-880 to nie wiem jakimi kategoriami się posiłkujesz.
słyszałem oba w fiacie putno, do tego jeszcze był Ubot 520 i wyobraź sobie że najlepiej w teście wypadło TTI... Poza tym to moja subiektywna opinia czy ty się z nią zgadzasz czy nie... przekonać mnie możesz tylko jak mi pokażesz lepiej działające 109 od TTI 880 na żywo...
Obrazek
Awatar użytkownika
PeterCrazy
Posty: 45
Rejestracja: 2008-01-21, 09:05
Lokalizacja: Legionowo KO02LJ
Kontakt:

Post autor: PeterCrazy »

ależ oczywiście są to w pełni subiektywne oceny i nie zamierzam ich poważać, tylko przedstawiam swoje co umożliwia to forum

dodatkowe trzy minusy, które w/g mnie powodują pracę z tym radiem znacznie uciążliwą na dłuższą metę:
- oczoje..ne niebieskie podświetlenie
- głośno pykający sql przy każdym otwarciu blokady szumów
- głośnik wewnętrzny pracujący inaczej tonowo niż inne radia (Alan, Uniden, Intek)

Użytkowo-serwisowo bez zarzutu, żadnej większej reklamacji przez 2 lata działalności sklepu. Najczęstszy i chyba jedyny to wyrwany kabel z wtyczki przy radiu, zbyt słaby docisk przez śrubki.

Standardowe problemy z Alanami to zimne luty wychodzące średnio po 2-3 latach użytkowania. Naprawa szybka i prosta, przelutowanie "strategicznych" miejsc na płycie głównej w dobrym serwisie nie częściej niż raz w roku. Powodem zdaje się jest zastosowanie cyny bezołowiowej zgodnie z normami EU.

Jak widać każde (tanie) radio ma jakieś plusy i minusy.
Peter Crazy from Crazy Land

Mobil: Uniden 520 & Sirio Turbo 2000 PL
Awatar użytkownika
Ika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-21, 23:40
Lokalizacja: Gniezno-Poznań

Post autor: Ika »

Panowie - nie kłóćcie się - nie chcę by mój dylemat był przyczyną sporów :-P :oops:

To może skoro potrzebuje dwóch zestawów, powinnam pomyśleć o kupnie zarówno wymienionego Alana i TTI - wtedy z pewnością będę mogła poprzeć lub zaprzeczyć Waszym opiniom ;-) No chyba, że marka i model samochodu też mają wpływ na odbiór i nadawanie ;-)

Szukając i czytając o radiach znalazłam w sklepie jeszcze coś takiego: Albrecht AE-4200 MC i szczerze przyznaję, że tą nazwę widzę pierwszy raz. Cena w sklepie to coś około 300zł, więc do najtańszych radyjek to także nie należy. Może ktoś z Was miał styczność z tym radiem?

W podobnej cenie (trochę tańsze) widzę także: Intek'a M-150 - jednakże czytając inne wypowiedzi na tym forum wnioskuję, że te radia do udanych nie należą ;)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

jakbys chwile wczesniej sie odezwala to 16 w gnieznie byl spot a tam miala bys okazje pomacac i poprobowac te radyjka
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

anu zapomnialem o tobie ze tak niedaleko kolezanki mieszkasz
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

nie miałem tti 880 ale dość sporo sie nim bawiłem i słuchałem--- za takie pieniądze mogę go polecić ( wnerwia oczywiście tylko podświetlenie )
Zasadniczo oczywiście poleciłbym u 520 :mrgreen:

Radio tak czy siam ma mieć rf !

Ika, a czy radio musi być nowe ??? nie lepiej poszukać starszych świetnych konstrucji np Alan 28 lub president Valery ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

o tak alan 28 słyszałem :) widziałem polecam ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”