Jakie radio , jaką antene ?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

setis
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-06, 12:17
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: setis »

super, naprawde duzo mi pomogles krotka aczkolwiek bardzo tresciwa odpowiedz.
co do panelu srodkowego to akurat mam wszystkie kieszenie zabudowane oryginalne bo jest klimatronic + radio z kaseta i nad radiem cd. moze wyjac to cd na rzecz cb radia a do zestawu dokupic zmieniarke oryginalna VW pod siedzenie np ;-)
a moze inaczej, bo widzialem u znajomego ze ma w miejscu podlokietnika(ktorego nie ma) swoje radyjko tuz za hamulcem recznym pomiedzy siedzeniami, ale nie wnikalem jak on to dokladnie tam zamontowal. moze ktos sie spotkal jzu z takim montazem ? ;)
ten rozgaleznik bardzo pozyteczny ale robi dodatkowy balagan w aucie. mimo to jest jakies wyjscie bez grzebanai pod deską.
czekam na kolejne sugestie, moze ktos juz cos takiego montowal w VW golf4 to sie podzieli informacjami.

edit 2
teraz zobaczylem Twoja sygnature jak zarzuciles ze radio zbyt dobre. totez zobaczylem Twoje TTI 880 i pod wzgledem wizualnym (kolorystyka podswietlenie) by mi pasowalo w moim VW 4, pewnie w borze tez masz podobne podswietlenie wiec sie fajnie zgrywa, a cena jest duzo lepsza tylko jak bardzo roznia sie te 2 radia czyli president johnny i tti880.

zastanawiam sie jeszcze nad takim zestawem:
http://www.allegro.pl/item728829639_cb_ ... mocja.html
http://www.allegro.pl/item722447318_ant ... _prom.html
Mess with the best die like the rest
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Witaj na forum setis,

Ja tak z innej beczki. Powiedz gdzie chcesz to zamontować bo johny a TTitek znacznie się różnią. Ostatnio widziałam yosan 2204 i pomimo ubogości w funkcje radio sprawowało się bez zarzutu-i jest takie malusie :)

Tak jak pisał kolega to johny trochę się ceni i można za taką kasę coś innego/lepszego/tańszego kupić. Kwestia gdzie chcesz zamontować. Co do podciągnięcia kabli to spytaj paapas'a-On ostatnio cuda w golfie wyczynia :mrgreen:
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

ten zestaw co pokazałes jest dobrym wyborem chociaż z antenką z seri ML napewno lepiej by ci pracował
setis
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-06, 12:17
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: setis »

dzieki za przywitanie chlopaki ;)
no po rozmowach z osobami ktore jezdza ze sprzetem cb, doradzili mi antene dluzsza ze wzgledu iz w mojej okolicy jest nizina i dosyc slabo sciaga, sporo szumow, wiec chyba bedzie antena sirio ML 145 co o tym sadzicie ? :) poza tym odradzili mi radyjko tti ze wzgledu na szumy podczas krecenie, ale to chyba az tak mocno ne wplywa na obsluge i uzytkowanie. poza tym rowniez doradzili zamontowac antene w miejscu anteny radiowej, a radiowa przeniesc na poczatek daszku. ponoc jest latwy dostep poprzez lampke ktora jest tuz pod. sam nie wiem, straszny metlik. ja myslalem o jakims zaczepie z tylu na klape i bym sobie odkrecal bata (podobnoz jest lepsza jakosc anizeli antena na magnesie i tak czesto stroic nie trzeba. poza tym bezpieczenstwo ze antena nie spadnie.
moze byscie zaproponowali cos konkretnego.
i ten montaz sfajdany w srodku w aucie. wczoraj rozmawialem z darkiem i wnioski wyszly takie aby wywalic oryginalny zestaw kaseciak z radiem i CD player ze srodka i tam wstawic cb i nowe radio, ale to juz dodatkowe koszty sa. jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze.

maxi milego milego ;-) zapraowany czlowiek jakis taki.. ; )
Mess with the best die like the rest
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

setis pisze:antena sirio ML 145
B. dobra antenka, polecam
setis pisze:doradzili zamontowac antene w miejscu anteny radiowej
niema sensu kupować anteny z magnesem i montować "w dziurce"
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Batman
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-10, 21:18
Lokalizacja: Trzcianka (wlkp)
Kontakt:

Post autor: Batman »

A może ktoś mi powiedzieć co będzie lepsze - Sirio AS-100 czy Sirio Turbo 1000? Mocowanie w dziurce na dachu.
ObrazekObrazek
tti 881 + Sirio Turbo 1000 BL
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Batman, turbo daje Tobie możliwość kładzenia anteny a to jest zasadnicza zaleta przy montażu in the dziura.

Pozdrawiam :)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
Jołek
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-12, 15:34
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Jołek »

Witam jako iz na forum jestem nowy chciałbym się z Wami najpierw przywitać.

CB posiadam od niedawna zakupilem ALANA-101 i zrobilem błąd biorąc do niego antene Hustlera IC-100. W najbliższym czasie chcę ten błąd naprawic kupując nowa antene zastnawiam sie nad Sirio ML 145. Nie jest jakos przesadnie droga a podobno dobra oczywiscie chciałbym na magnesie i tu mam troche dylemat czy aby napewno kupic ta antene ponieważ:

Jestem kurierem jeżdze busem po uliczkach miasta czasem pod jakimiś gałęziami i czesto moge musnac antena o galezie czy magnez to wytrzyma? Nie bedzie sie zbytnio przewracac? Czy ta antena bedzie sie spisywac z moim radiem? Czy moze doradzacie cos mniejszego w podobnej cenie? Zalezy mi troche jednak na jakosci i wracam do domu juz po trasie 40km dlatego przydaloby sie troche zasiegu.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Witaj :) Jołek,

ml'ka to dobra antena i wytrzymała przy założeniu że będzie z oryginalnym magnesem sirio :) Można musnąć i musnąć :) więc na pytanie jest odpowiedź w granicach rozsądku aczkolwiek ta antena jest giętka i potrafi sporo wytrzymać. Każda antena będzie współgrać z radiem.

Pozdrawiam :)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

JoĹ?ek, no moja mlka jak tak po mału się wsunełem pod drzewo tak że gałąź była jakieś 10 cm nad spręzyną aneny to ona się wygieła ale nie zsuneła :) no ale przy większej prędkości to mogło być inaczej :) swoją drogą też w upsie robiłem przez wakacje i kumpel cały czas robi :)
Awatar użytkownika
Jołek
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-12, 15:34
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Jołek »

darelk, No to pozdrawiam kolego!!xD Ja pracuje takze wakacyjnie ale i czasem jezdze za tate a pracujemy tam jeszcze z czasow Stolic xD A ten Hustler wlasnie juz mi 3 razy sie przewrocil jak jechalem powoli pod galeziami ktore jednak byly wyzej niz te o ktorych ty mowisz;/ Takze Hustlera wymieniam na Sirio pojade na strojenie i mam nadzieje ze wszystko bedzie git. Pozdrawiam i dziekuje
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

kolego mialem to radyjko alana 101 i zmien je jak najszybciej ponieważ robia sie w nim zimne luty a pracowało z antenka ML 145 MIDLANDA
Awatar użytkownika
Jołek
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-12, 15:34
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Jołek »

max, Slyszalem o tym ale to podobno jak sie trafi felera a tak to nie i te zimne luty to czasem nie zrobily by sie juz?? Narazie chyba wszystko dobrze dziala zobacze jak kupie nowa antene i zestroje co sie bedzie dzialo. Sa ludzie ktorzy chwala to radio
Alan 101

Zachodniopomorskie-Koszalin

Z wódką nie wygrasz ty ją w mordę ona Cię na ziemie
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Jołek, z tego co słyszałem to wszystkie partie tego modelu alana i 109 mają problemy z zimnymi lutami tak więc prędzej czy później to i tak wylezie błąd przy produkcji
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

z tego co wiem Alany seri 1XX to kompletna porażka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”