Jakie radio , jaką antene ?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wduwkin
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-02, 18:20
Lokalizacja: rybnik

Post autor: wduwkin »

a jeszcze jedno pytanko bo typ w sklepie chcial mi sprzedac taki zestaw radio tti tcb 880 +anetna sirio ml-145 za 455zl co o tym myslisz
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

aaa
jeszcze jedno ciekawe radyjko
Super Star Lord (nie mylić z Farun Lord)

jest to udana podróbka presidenta Taylora w przystępnej cenie
generalnie radio dla osób nie obytych z gałkologią
a jeszcze jedno pytanko bo typ w sklepie chcial mi sprzedac taki zestaw radio tti tcb 880 +anetna sirio ml-145 za 455zl co o tym myslisz
no i w sumie krzywdy nie chciał ci zrobić
YIP YIP
Awatar użytkownika
majkel21
Posty: 152
Rejestracja: 2009-12-01, 17:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: majkel21 »

wduwkin pisze:a jeszcze jedno pytanko bo typ w sklepie chcial mi sprzedac taki zestaw radio tti tcb 880 +anetna sirio ml-145 za 455zl co o tym myslisz
Na allegro 359 zł + wysyłka, zestaw nie jest zły
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

NA dobry poczatek wystarczajacy
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

Witam.
Zanim Koledze wduwkin pomożecie wybrać wymarzone CB, proponuję zapytać go czy przypadkiem nie jeździ samochodem z silnikiem CRDI, JTD czy innym szczytem techniki z nowoczesnym silnikiem wysokoprężnym.
Jeżeli tak jest to daję sobie głowę obciąć, że pierwszym postem po zakupie TTI będzie pytanie w temacie dotyczącym zakłóceń.

Co wówczas mu odpowiecie Koledzy?
"Zmień radio na yosana", za co krytykujecie Kolegę darelk, czy doradzicie zmianę samochodu lub nawijanie przewodów zasilających na rdzenie toroidalne?

Jeżeli już krytykujemy urządzenia to starajmy się robić to obiektywnie ponieważ każde z nich ma swoje wady i zalety.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
manyyy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-05, 15:37
Lokalizacja: płn. Polska

Post autor: manyyy »

Czesc,
kupilem sobie alana109+sirio as100mag, nie jestem zbyt wymagajacy i dla mnie ten zestaw jest naprawde wystarczajacy. Wczoraj na niedostrojonej jeszcze antenie mialem zasiegi po 5-6km w Warszawie, jezdzilem po Bródnie... Takze jak nie chcesz wydac duzej kasy i nie miec wielkiego bata na dachu i nie jestes wymagajacym "audiofilem" to idealne rozwiazanie dla Ciebie. (koszt zestawu 250zl)
Pozdr4all
PS Nawet nie wyobrazam sobie co by bylo na ml145
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

manyyy pisze:kupilem sobie alana109+sirio as100mag, nie jestem zbyt wymagajacy i dla mnie ten zestaw jest naprawde wystarczajacy. Wczoraj na niedostrojonej jeszcze antenie mialem zasiegi po 5-6km w Warszawie, jezdzilem po Bródnie... Takze jak nie chcesz wydac duzej kasy i nie miec wielkiego bata na dachu i nie jestes wymagajacym "audiofilem" to idealne rozwiazanie dla Ciebie. (koszt zestawu 250zl)
ja to radio zmieniłem po 2 miesiącach. też mi się wydawało, że to radio jest świetne, bo żadnego innego nie słyszałem. dopiero po usłyszeniu presidentów, unidenów, lafayette uświadamiam sobie, że to radio jest na szarym końcu listy. aczkolwiek na początek dla zapoznania się z CB jest niezłym radiem. a jeśli nie używasz go często, to w zupełności wystarczy.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
manyyy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-05, 15:37
Lokalizacja: płn. Polska

Post autor: manyyy »

pasek888 pisze:uświadamiam sobie, że to radio jest na szarym końcu listy. aczkolwiek na początek dla zapoznania się z CB jest niezłym radiem. a jeśli nie używasz go często, to w zupełności wystarczy.
o to właśnie chciałem napisać...
ALAN109+Sirio AS100mag
proxen
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-13, 11:35
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: proxen »

Witam serdecznie!!
Jak widać jestem tu świeży. Po przeczytaniu wszystkich postów doszedłem do wniosku, że nadal nie wiem jakie radio mam kupić. Zaczne od tego, iż bedę często jeżdził na trasie 200km do Krakowa ze Stalowej Woli i spowrotem. Nie chcę przeznaczyć wiele na zestawik, więc zadanie dla mnie jest znaleźć coś co będzie dobrze hulało z antenką (dowiedziałem się już, że tania i dobra będzie sirio as-100 lub ml 145 a jaka różnica jest pomiędzy nimi pomijając oczywistą długość - nie mam pojęcia) i w sumie zmieszcze się w 300zł. Zmieściłbym się, gdyby nie informacja z ostatnich postów, że alan 109 jest do :down: ...
Więc proszę zaproponujcie mi coś na miarę mojego skromnego portfela ;-)
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

za 300zł każdy zestaw bedzie do :down:
YIP YIP
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Więc proszę zaproponujcie mi coś na miarę mojego skromnego portfela
viewtopic.php?p=95998#95998
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

tylko na antene nie starczy :mrgreen:
YIP YIP
proxen
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-13, 11:35
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: proxen »

Dokładnie: :-> Dodam, że nie jestem zbyt wymagający a to będzie moje pierwsze radio, jeżeli w 300 się nie zmieszcze to dozbieram. A musze sprawić sobie radio bo na koncie 13 stuknęło :-/ Była mowa o tym radiu, że jest spoko. Tutaj z sirio ml 145 http://www.allegro.pl/item908602212_tti ... _lodz.html
Lepiej by było taniej, ale co powiecie o nim :?:
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

dozbieraj do tego unidena z linka powyzej
uwierz nie bedziesz zalowal
YIP YIP
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

proxen pisze: Tutaj z sirio ml 145 http://www.allegro.pl/item908602212_tti ... _lodz.html
Lepiej by było taniej, ale co powiecie o nim :?:
To nie jest Sirio ML-145 tylko chamska podróba.

I to najgorsza z najgorszych - VK-145 :D:D:D
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”