Jakie radio , jaką antene ?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

skrzat
Posty: 2
Rejestracja: 2015-06-25, 22:44

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: skrzat »

hej, mam prośbę, czy moglibyście mi pomóc w wyborze, byłem ostatnio w sklepie, szukałem sobie anteny do stówy, bo to coś na początek, pierwszy raz będe korzystał, więc nie chcę wydawać dużej kwoty, sprzedawca polecił mi dwa modele (tutaj to pierwsza i czwarta pozycja -> http://www.mediamarkt.pl/car-audio-i-na ... _anteny-cb) ale zupełnie nie wiem co wybrać, nie znam się na tym, a wiadomo, ze sprzedawcy wciskają często to co nie schodzi z magazynów, czy ktoś z Was mógłby mi polecić co wybrać?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: cassiopeia »

NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Ferbus »

Daj spokój z mediamarkt... Aż mnie ciarki przeszły patrząc na ceny tego złomu który oferują...
Cena już określona - ok 100zł. To teraz jeszcze powiedz jaka długość Cię interesuje i jak będzie montowana? Obstawiam, że pewnie na magnesie? Popatrz co polecił Cass i dalej pytaj jak jeszcze czegoś nie wiesz :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
matm11
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-03, 23:52

Re: Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: matm11 »

Ferbus pisze:Daj spokój z mediamarkt... Aż mnie ciarki przeszły patrząc na ceny tego złomu który oferują...
Cena już określona - ok 100zł. To teraz jeszcze powiedz jaka długość Cię interesuje i jak będzie montowana? Obstawiam, że pewnie na magnesie? Popatrz co polecił Cass i dalej pytaj jak jeszcze czegoś nie wiesz :-)
To może ja sobie pozwolę zadać pytanie za kolegę - na ilę mogę ufać antenom z postu wyżej przy prędkości powyżej 160km/h?
Bumelant

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Bumelant »

Ja z ML-145 bez problemu testowo leciałem 180-190. Siedzi to mocno. Bardziej groźne są podmuchy jak mijasz tiry. AS100 - koniecznie większy magnes. A może Wilson Little Wil? Całkiem spoko antenka tania i siedzi mocno... Antenę kup u Hasana a nie w badziewmarkjecie...
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: SP9 »

Przy tych prędkościach ....to tylko otwór lub uchwyt - nie magnes , jak odpadnie moze dojść do nieszczęścia - nie jestesmy sami na drodze
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: olo_r »

ml145 Midland (160 cm) na podstawie farun 12 cm wytrzymuje 200 - z testu - sprężyna robi dobra robotę. Ta podstawka lepiej trzyzma od seryjnego placka midland
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Bumelant

Re: Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Bumelant »

Wojtek KR pisze:Przy tych prędkościach ....to tylko otwór lub uchwyt - nie magnes , jak odpadnie moze dojść do nieszczęścia - nie jestesmy sami na drodze
Osobiście - nie widzę sensu dziurowania dachu do jeżdżenia 150-160. Wiadomo, że z taką prędkością poruszamy się raczej po autostradzie a i też wiadomo, że nie robi się wtedy "testów łosia". Jedziesz prosto i lekkie łuki. Więcej - faktycznie to już ryzyko
... Testowałem obie wymienione anteny i nie ma takiej opcji aby spadły przy płynnej jeździe i autostradowej prędkości 140-160. Jeżdzę 60 tyś. rocznie głównie trasy i nie spotkałem się z takim przypadkiem.... No chyba, że planujesz jeździć w cyklu GSMP albo RSMP. Jeżeli faktycznie pytający nie będzie przesadzał to nie popadajmy w paranoję i nie odrzucajmy magnesu. Bałbym się natomiast anten helikalnych na magnesie.
Awatar użytkownika
humorek
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-28, 22:24

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: humorek »

Co sądzicie o tym http://allegro.pl/cb-uniden-pro520xl-an ... 49583.html" onclick="window.open(this.href);return false;
do Sprintera chłodni?
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: killer »

Może być.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Slawo13 »

Jako anty misiek będzie OK.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Lagunasnk16 »

Dobre radio do pytania o drogę wystarczające
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
beepbeep
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-10, 17:29

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: beepbeep »

Witam was serdecznie.

Noszę się z zamiarem kupna pierwszego zestawu cb radio + antena. Wybór tym trudniejszy ponieważ nie będzie to przeznaczone dla mnie. Na allegroszu trafiłem jakoś przypadkiem na taki zestaw: http://allegro.pl/cb-radio-alan-48-plus ... 47918.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Jednak po przeczytaniu niektórych opinii na tym forum, nie jestem już tak pewnie swojego wyboru. A kierują się tematem http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false; - nie chce utopić pieniędzy w sprzęcie który nie będzie satysfakcjonował użytkownika.

Wymagania:
- dobra jakość nadawania oraz odbioru;
- antena na magnesie lub montowana na relingu dachowym(chyba lepsza pierwsza opcja);
- radio mogłoby być kompaktowe (jeśli to nie ujmuje funkcjonalności);

Kwota do wydania 500 zł.

Macie już doświadczenie w tematyce cb. Co możecie polecić? Jakiś zestaw radio + antena?
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Lagunasnk16 »

Mogę śmiało polecić zestaw który sam używam czyli radio Yosan Pro 120 po tuningu i antena Sirio AS100 Mag. Radio nie jest duże, można je zmieścić nawet w małym aucie a antenę w razie potrzeby szybko zdjąć z dachu
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Jakie radio , jaką antene ?

Post autor: Speed »

beepbeep, po pierwsze gratuluję, przejrzałeś trochę forum :-D Odpowiedzi na Twoje pytania są już na forum i nawet na bieżąco aktualizowane ;-) Poprzeglądaj dział "Co kupić?", masz tam podział na ceny, dodatkowo w innym dziale masz opinie na temat prawie wszystkich modeli.
Antenę polecam Sirio Omega 27 lub jeżeli może być dłuższa ML-145.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”