Która antena do alan 109

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

arti
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 21:47
Lokalizacja: wawa

Która antena do alan 109

Post autor: arti »

Witam,

Szanowni bardzo proszę o pomoc w doborze anteny.
Kupiłem Alana 109 z jakąś badziewną anteną 100cm.Po dwóch dniach zrozumiałem że trzeba ją wymienić.
Poradźcie proszę którą z tych trzech poniżej wybrać
Sirio AS 100 MAG
Sirio ML 145
Midland Alan ML 145

A moze cos innego do 150 zl z magnesem.

pozdrawiam

Arti
Arti
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

arti pisze:Sirio ML 145
Midland Alan ML 145
skup się na tych,ze wskazaniem na sirio
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
velbon
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-03, 07:39
Lokalizacja: l-wo

Post autor: velbon »

AS-100 zupelnie wystarczy i nie macha sie na dachu jak szalona. Mam Sirio ML-145 i jest przereklamowana na tym forum moim zdaniem.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

velbon, a tak zapytam jakie anteny jeszcze używałeś? Jeśli mógłbyś to plusy i minusy tych egzemplarzy poproszę :)

arti mam nadzieję że ten krótki post nie będzie dla Ciebie OTem


Pozdrawiam :)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
arti
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 21:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: arti »

Velbon , nie wiem czy nie będzie zbyt krótka - jak z zasięgiem?

Orba a jak to z tymi antenkami jest toż to AS100 kosztuje prawie tyle samo co ML 145 ?

To co do jeepa , do miasta i do lasu ?

100 czy 145 ?

Pozdrawiam
Arti
Arti
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Nie miałam as100 i nie mam zdania na jej temat. Z wyglądu to kawał dobrej anteny ale ml'ka ma bardzo przydatną sprężynę która sporo może znieść. AS100 wydaje mi się (ale tylko wydaje) że też by się naddał.

Abstrahując znajomi mają na jeepach anteny montowane na uchwytach z przodu auta (ale nie przy szybie), wygląda może mało elegancko ale zdaje egzamin :)

Pozdrawiam :)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Sirio ML-145 i sie dluzej nie zastanawiaj bo im wiecej osob sie wypowie tym bedziesz mial wiekszy mętlik w głowie.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
velbon
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-03, 07:39
Lokalizacja: l-wo

Post autor: velbon »

Orba, specjalnie dla Ciebie i zdecydowanie nie bedzie OT, bo moze sie komus przydac w przyszlosci w podjeciu decyzji. Zatem chronologicznie:

1. Hustler IC-100 - strasznie dolowana na tym forum antena, ale uwazam, ze jako antymisiek rewelacyjna. Na 7km bez najmniejszych problemow mozna sie dogadac. Poza tym bardzo mocny magnes, jak na swoje gabaryty

2. Sirio AS-100 - zdecydowanie lepsza od Hustlera. Spodziewalem sie po niej, ze na 10km bedzie dzialac i dzialala

3. President New Alaska - rewelacyjna antena - zaluje, ze ja sprzedalem :-)

4. President Florida - stwierdzilem, ze 1,6m na dachu samochodu, ktory ma 1,6m (czyli czubek anteny 3,2m), to troche za duzo i polasilem sie na krotkiego helicala. To byl najwiekszy blad. Ten badziew ma zasieg rzedu 4km max i kosztuje ponad 100zl. Zawsze, wszedzie, kazdemu i o kazdej porze bede odradzal ta antene.

5. Dirland Micro30 - osiagi, jak Florida, tylko ze kosztuje 25zl - wart swojej ceny. Raczej nie na trase, ale jezeli ktos chce ktos chce naprawde mala antene i wystarczy mu 3-4km zasiegu, to polecam.

6. Sirio ML-145 - spodziewalem sie po niej osiagow nieodzalowanej Alaski, ale zdecydowanie ich nie ma. Jako, ze Hustlera mam caly czas, jako antene zapasowa, bo szkoda jej sprzedawac za 30zl i mialem przez moment 2 radia, to zrobilem sobie tescik. Postawilem obie anteny na samochodzie, podlaczylem radia i o dziwo w odbiorze nie bylo zbytnio roznicy. Stwierdzilem, ze cos jest nie tak z ML, chociaz w miare dobrze sie zestroila. Rozkrecilem ja na czesci drobne, oczyscilem, spryskalem Kontaktem, poskrecalem, zestroilem od nowa i o dziwo bez zmian.

7. Sirio Turbo 1000 - mam ja kilka dni, wiec ocenie w przyszlosci - okolo 10km jest.
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

kumpel ma to radyjko i jezdzi na ML
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

:mrgreen: to się nam chłopak rozszalał na forum :) Dziękuję. arti masz w czym wybierać :)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Dzięki za podpowiedzi,

Ale teraz mam rzeczywiście problem :-)

Może rzeczywiście ML albo President new alaska
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Raczej zamiast "która" zadałbym sobie pytanie "do czego" ma być ta antena...

Jeżeli antymisiek i korkomat to coś z przedziału 0.7 - 1.2 m wystarczy.
Jeżeli chcesz pogadać, pomagać na trasie, jednym słowem być czynnym użytkownikiem CB to antena z przedziału 1.2 - 2.0 m.

Należy też pamiętać, o specyfice montażu... 1 m na dachu, a 1.5 m na klapie bagażnika mają duże szanse działać bardzo podobnie (idzie o skuteczność i zasięg)...

Są anteny które "lubią" montaż na stałe (Alaska), bardzo dobrze pracują na uchwytach (seria AT7x Lemma), świetnie chodzą na magnesach (ML'ki)...

Jaki model, typ... dowolny, ważne aby była to "firmówka" (jakość mechaniczna). Producent dowolny, wg zasobności portfela.

Jakie mocowanie - PL czu DV... jeżeli antena tylko zakładania i zdejmowania to zdecydowanie PL, jeżeli wymagasz aby dała się złożyć bez zdejmowania to DV (oczywiście jest seria T/P Sirio, ale szkoda przepłacać).

Należy pamiętać, że każda opinia (a więc i ta) jest sumą oczekiwań i rozczarowań użytkownika danego sprzętu, i że to co dla jednych będzie zaletą, dla innych będzie wadą. Dlatego uważam, że pytanie o konkretny model anteny, nie do końca ma sens, choć (pozornie) ułatwia nam życie, zwalniając z odpowiedzialności za podjęcie decyzji...

[moralizująco / dydaktyczny] aixen
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
arti
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 21:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: arti »

Aixen , antena jak i cb ma służyć jako korkofon i antymisiek ale nie tylko. Często jeżdzę w mały teren , las górki itp i potrzeba mi sprzętu do kontaktów z kolegami w innych samochodach. Co prawda jest to łączność na niewielkim obszarze ale jest to las.

Co do montażu to chcę ją założyć na dachu samochodu , aten ma prawie 2 metry wysokości. Wolałbym magnesówkę

Pozdrawiam

Arti
Arti
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 742
Rejestracja: 2009-04-10, 07:57
Lokalizacja: JO91AR ( Kalisz )

Post autor: Michu »

Ja polecam Hustlera jeżeli ma byc tylko na mijanke super antena 50zł i naprawde działa wszyscy poniżają miałem nie jedną nie jedną montowałem i działa naprawde przyjemnie.
Jakis KF
Wołajcie a będzie wam dane:)
Awatar użytkownika
Heimdall
Posty: 104
Rejestracja: 2009-06-10, 11:44
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Heimdall »

Ja mam Honde civic z antena AS 100 na dachu. Sam bardzo duzo poruszam sie po lesie z racji wykonywanej pracy i nie raz już wadziłem o gałęzie, za każdym razem z duszą na ramieniu czy mi tej anteny nie ściągnie...
Dlatego, zrezygnowałbym z magnesówki a poważnie zastanowił sie nad uchwytem lub dziurą w dachu, co sam mam w planach z anteną 1,6-2.0m. Tylko fundusze mi jeszcze nie pozwalają :(
Była Honda Civic, a w nim TTI 880 i SIRIO AS 100 na nim :]
Jest Suzuki Vitara 3D cabrio z zestawem jak wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”