Jaką antenkę do TICO

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Jaką antenkę do TICO

Post autor: zibi_j1 »

No więc jak w temacie. Jeżdżę tikaczem. mam TTI 880 i HUSTLERA którego nie lubię :( czytam sobie od wczoraj forum i w podobnych pieniądzach - nieco ponad 100 zł sa dwie opcje. albo okrzyknięty ML albo do spotkania na allegro lemm wraz z uchwytem bagaznikowym. NIe wiem jak będę w czymś tak małym chował dość sporą antenkę. przez moment przemknął mi pomysł dziury w dachu przez głowę.. ale jakoś nie jestem przekonany bo to skrajnie delikatny "samochód" więc lepiej na uchwycie czy klasyk na magnesie, lub inne propozycje w cenie max 150 zł ?
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

lepiej na uchwycie czy klasyk na magnesie
dziura,

Albo magnes
zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zibi_j1 »

i biorąc pod uwagę właśnie łatwość schowania - czy duzya jest różnica miedzy sirio ML 145 a sirio AS-100
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

40 cm
zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zibi_j1 »

źle to ująłem. wiem jaka jest różnica długości. wg aukcji allegro parametry są te same. więc czy dłuższa jest zauważalnie lepsza od krótszej?
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

Tak
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

zibi_j1, Jak to powiedziec miałem przyjemnośc śmigać TICO , wiem jak tam jest blacha :mrgreen:

Proponuje uchwyt , bo z magnesem odlecisz :mrgreen:
A tak na poważnie to uchwyt , blacha cienka i słabo zmasowane auto :-/
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zibi_j1 »

Skrzydło pisze:zibi_j1, Jak to powiedziec miałem przyjemnośc śmigać TICO /
Kurde.. a ja po roku czasu nie mogę się tej przyjemności do końca doszukać... Ten hustler na magnesie nie spadł mi nigdy ani po uderzeniu w coś - kładł się jak wjeżdżałem na parkingi podziemne troszkę przy przeszkodach, czy przy jakichś prędkościach w okolicach 140... magnes daje możliwość zmontowania antenki bardziej na srodku.. w przypadku uchwytu to będzie róg.

[ Dodano: 2009-10-10, 15:19 ]
tak siedzę na allegro i się zastanawiam... TTI ML-145 ... skoro radyjka są ok to jak jest z anteną? od Sirio duzo tańsza... :roll:
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

TTI ML-145 ... skoro radyjka są ok to jak jest z anteną? od Sirio duzo tańsza... :roll:
daj spokój sobie z TTI ML-145 , bierz SIRIO 145 lu Midlanda- 145 :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zibi_j1 »

Po długiej lekturze forum i Waszych radach jestem praktycznie zdecydowany na sirio ml-145. I mam chyba ostatnie pytanie w tym temacie. SIRIO CZY MIDLAND ? Parametry te same cena Midlanda minimalnie wyższa Wy stawiacie je mniej więcej obok siebie. Czym więc się różnią i która z nich będzie lepszą inwestycją?
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

obydwie bardzo dobre i sprawdzone
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

dla mnie sirio ma ładniejszy magnes a pod wzgledem walorów uzytkowych to bardzo podobnie pracuja
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
zibi_j1
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-06, 21:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zibi_j1 »

zastanawia mnie to co przeczytałem o sztywności promiennika, tzn ze midland ma sztywniejszy. z jednej strony to zaleta bo chyba mniej kładzie się przy większych prędkościach... z drugiej łatwiej zrzucić taką antenkę... jak to jest ?
TTI 880 + Sirio ML145 :D
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

zibi_j1 pisze:zastanawia mnie to co przeczytałem o sztywności promiennika, tzn ze midland ma sztywniejszy. z jednej strony to zaleta bo chyba mniej kładzie się przy większych prędkościach... z drugiej łatwiej zrzucić taką antenkę... jak to jest ?
Dokładnie tak jak napisałeś... sztywniejszy jest lepszy, bo mniej kładzie się w trakcie jazdy i antena pracuje stabilniej, sztywniejszy jest gorszy, bo silny podmuch może ją zrzucić z dachu...

Bierz ML'ke Sirio... krótsza, a więc położy się porównywalnie do sztywniejszej, a dłuższej ML Midlanda. Magnesy takie same, ale przy krótszej antenie, wypada lepiej magnes Sirio, czyli mocniej będzie trzymał w stosunku do masy i długości anteny.

Co do wyboru - magnes, uchwyt, dziura... ja mówię nie uchwytom. Albo dziura, albo magnes (choć to upierdliwe zwłaszcza w tej porze roku), ale zawsze służę widokiem mojej klapy po montażu uchwytu...
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Nie zgadzam się. Akurat wczoraj porównywaliśmy Sirio ML145 na magnesie przylepioną centralnie w środku dachu i Lemm AT 1000 EAGLE w dziurze z boku tylnej klapy bagażnika. Różnica była wyraźna na korzyść Lemma z tym ,że Lemm przy swojej "większej czułości" zbierał dużo wiecej wszystkiego :)
Co do bata to Sirio ma 4mm średnicy a lemm 3mm i jest miększy bardziej. Co do demontażu to sirio się po prostu odkleja z dachu a w Lemm odkręca motylek. Jednym słowem co kto woli. Dodam tylko że Lemma testowany to moja chińska podróbka :)
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”