Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

zamiast swr/cal uniden ma rfg :)
Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Juracz »

darelk pisze:zamiast swr/cal uniden ma rfg :)
Ale nie w tym typie.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

wiem że jakieś radio z tego wyglądu miało rfg
Juracz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-10-08, 06:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Juracz »

Marcin to usuń ten post.
darelk pisze:wiem że jakieś radio z tego wyglądu miało rfg
To najpierw sprawdź a później pisz bo wprowadzasz ludzi w błąd(bez złośliwości).
Kolega pvd pytał o U2830.
Awatar użytkownika
pvd
Posty: 36
Rejestracja: 2009-12-01, 18:00
Lokalizacja: Lipiany

Post autor: pvd »

Dokładnie to jest to samo, prócz napisów , no zobaczymy jak dobrze pójdzie bęe miał do testów w sobotę Unidena, także możę wszystko się wyjaśni.
Dzieki Juracz, za fotki.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

darelk pisze:wiem że jakieś radio z tego wyglądu miało rfg
RF-gain zamiast płynnego skrótu mocy ma napewno Uniden HR 2600 i HR 2510.
Być może były jeszcze jakieś inne modele, nie wiem.

Pozdrawiam.
Leszek292
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-23, 21:52
Lokalizacja: Żory

Post autor: Leszek292 »

Najlepszym wyborem byłby zakup takiech radiotelefonów jak:Magnum Delta Force, Omega Force,Magnum S-9,Ranger 2950 DX-Wersja Exportowa (jedynie za tą cenę można nabyć te urządzenia używane)Super Jopix(nowa ulepszona wersja Alana 87)Emperor TS-5110,Emperor Shogun lub President Jackson I(5 zakresowy).Radiotelefon typu President Lincoln,President HR 2510,President HR 2600 i Uniden 2830 mają w odbiorze modulacji AM słabą czytelność przez co jest problem z czytelnością stacji o słabym sygnale.Bardzo dobrze pracują w pozostałych emisjach.Podzielam w tym zakresie opinię innych kolegów.Zarówno te modele jak i Emperor TS-5110 oraz Emperor Shogun są bardzo selektywne.Odbiorniki mają bardzo dobre parametry pod względem czułości.Selektywność międzykanałowa w tych urządzeniach wynosi 70db.
Baza:Ranger RCI-2950 DX-wersja exportowa,President HR 2600,włoska antena:Europe K-46 Mondial,antena na 2m i 70 cm Nebraska Lincoln,mikrofon Pan DM-432 MT oraz mikrofon firmy Pan ECM-2018.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Leszek292 pisze:Najlepszym wyborem byłby zakup takiech radiotelefonów jak:Magnum Delta Force, Omega Force,Magnum S-9,Ranger 2950 DX-Wersja Exportowa (jedynie za tą cenę można nabyć te urządzenia używane)Super Jopix(nowa ulepszona wersja Alana 87)Emperor TS-5110,Emperor Shogun lub President Jackson I(5 zakresowy).Radiotelefon typu President Lincoln,President HR 2510,President HR 2600 i Uniden 2830 mają w odbiorze modulacji AM słabą czytelność przez co jest problem z czytelnością stacji o słabym sygnale.Bardzo dobrze pracują w pozostałych emisjach.Podzielam w tym zakresie opinię innych kolegów.Zarówno te modele jak i Emperor TS-5110 oraz Emperor Shogun są bardzo selektywne.Odbiorniki mają bardzo dobre parametry pod względem czułości.Selektywność międzykanałowa w tych urządzeniach wynosi 70db.
Skąd pomysł na polecanie 'hamerykańskich' sprzętów, które w znakomitej większości mają odbiorniki szerokie jak stodoła, pływają w częstotliwości, mają piszczące przetwornice i do tego sypią niesamowitą ilość śmieci w eter (jak np. S9 z włączonym Top Gun Modulator)? Oczywiście nie wszystkie, ale niektóre z Twoich typów łapią się do powyższego opisu. Do tego trzeba za nie zapłacić pieniądze, za które można prawie, że nabyć radio KF, gdyż ceny tych sprzętów oscylują w granicach 1200-2000zł.

Nie wiem jak Super Jopix, czy Ranger (ten ponoć jest całkiem rozsądnym wyborem ale też dosyć drogim) ale czym takim wyróżniają się wymienione przez Ciebie Magnumki 'made in USA'?

Nie jest to post zaczepny, czy złośliwy - po prostu chciałbym zrozumieć co widzisz w tych cholernie drogich sprzętach, które w moim mniemaniu nie oferują jakości współmiernej do wydanych na nie pieniędzy. Sam chciałem kiedyś kupić Magnum S9/S980/S9175 ale się wyleczyłem ;-) Podobnie z Galaxy 95T2. Za cenę tego sprzętu można kupić rozsądne radio KF. Dodatkowo chyba jedynie Ranger i S9 ma szanse zmieścić się w założonym przez autora przedziale cenowym.

Tak samo nie rozumiem zarzutów o słabą czytelność emisji AM w Lincolnie. Nie wiem, czy ja trafiłem na taki egzemplarz, czy kolega szpara go tak dobrze dostroił podczas przeglądu, ale u mnie nie występuje objaw opisany powyżej. Może taki model mi się trafił ;-)

Generalnie do 800zł na bazę polecałbym (z tych ogólnodostępnych na rynku):

- President Jackson I (+ ew. Hz miarka)
- President Lincoln/HR2510/HR2600/Uniden 2830
- K-PO DX5000
- Alan 87 (tu jestem ciekaw jak spisuje się Super Jopix)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Leszek292
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-23, 21:52
Lokalizacja: Żory

Post autor: Leszek292 »

Źle zrozumiałeś tego co miałem na myśli pisząc mój post.Ja jedynie odpowiadam na pytanie jakie radio z SSB można kupić w takiej kwocie ze znanych modeli a nie dokonuje jakiegoś rankingu tych urządzeń.Wymieniłem tu modele używane i nowe odpowiadając na pytanie.Wybór z pośród tych modeli pozostawiłem autorowi pytania.
Baza:Ranger RCI-2950 DX-wersja exportowa,President HR 2600,włoska antena:Europe K-46 Mondial,antena na 2m i 70 cm Nebraska Lincoln,mikrofon Pan DM-432 MT oraz mikrofon firmy Pan ECM-2018.
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Leszek292 pisze:Magnum S-9
Pan raczy żartować :roll: najgorszy syf jaki widziała planeta ziemia, koszt 1000 zł. a kompletny złom, w niedziele miałem przyjemność skorzystania przez cały dzień z S-9 na bazie u znajomego, i jedna wielka lipa, dopiero stało w częstotliwości po 2h ! To jest masakra, to ja jak wypije pod wieczór za dużo a dobrze wcześniej pojem to po 2h stoje trzeźwy :mrgreen: taki żart, ale taka prawda, ja tego radia nawet za darmo bym nie chciał. A i może ktoś mnie nie zrozumiał, ja w życiu miałem przyjemność korzystania z 3 radii S-9 różnych właścicieli i każde pracowało tak samo, i z każdym miałem problemy, za te pieniądze wole kupić DX 5000 i majka RD. Radio S-9 to ma fajne, ze można je podkręcić podobno do 40W na AM, i to jest jedyna zaleta tego radia.
Eazy, jeszcze zapomniałeś o President Lincoln Gold, niedawno dowiedziałem się, że takie radio istnieje, jakaś limitowana wersja czy cuś.

http://allegro.pl/president-lincoln-z-p ... 80362.html na tej aukcji widze, że pisze Lincoln Gold, ale według mnie to jest lipa bo po primo, podobno wersja gold ma mieć białe dziurki na przyciskach po miernikiem częstotliwości, i chodzić chyba nawet od 26-32 a tutaj pisze od od 26,8-30 także nie wiem może się myle.
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Niestety Damianie miałeś przyjemność korzystać z trzech uszkodzonych S9. To radio ma właściwie tylko jedną wadę - szeroki odbiornik. Cała reszta jest ekstra.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
IKAR

Post autor: IKAR »

Ja polecam K-PO DX5000.Nie mam tego radia ale słyszałem to radio nie raz u kolegi na bazie.Miał kiedyś HR-2600 i przy K-PO on wychodzi blado.Takie jest moje zdanie.A najważniejsza rzecz że radio masz nowe i nie grzebane.I ja jakbym nie miał swojej Cobry to bym napewno kupił K-PO
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Hasan-Łódź, możliwe, jedno radio było funkiel nówka sprowadzone z USA nawet tam w USA na miejscu nie było wyciągane z folii ! (mojemu znajomemu kupowała żona) i to mnie dziwi, chyba, że znajomy mi do końca prawdy nie powiedział, nie wiem w każdym razie te 3 radia które operowałem każde potrzebowało no tak +,- 2h zegarowe. Aczkolwiek podoba mi się w tym radiu obsługa, wszystko chodzi delikatnie, płynnie ;).
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
emilio
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-05, 14:00
Lokalizacja: JO72SK (FMI)

Post autor: emilio »

Zgadzam się w 100% z kolegą Hassanem S-9 pięknie pracuje, ma o wiele przyjemniejszy odsłuch w AM niż Jackson I, faktycznie jest trochę szerokie ale to idzie poprawić zmieniając odpowiednie filtry. Co do pływania częstotliwości to mogę się zgodzić w 5% bo faktycznie radio po włączeniu delikatnie pływa max 5Hz, ale wystarczy ok. 15min i trzyma elegancko. W sumie nie spotkałem jeszcze radia które od włączenia idealnie trzymało by częstotliwość. A jeśli kolego waglik wolisz DX-5000 to twój wybór, ja to radio oddałem w ciągu jednego dnia, ponieważ takiego szumofonu wśród wieeelu radyjek jakie miałem na bazie nie chciałem słuchać. Już wolę słuchać co jakiś czas nataszę, albo ostatnimi czasy amerykańców, niż mieć non stop szumy i trzaski na 9S jak to było w kapoku.
A tak wracając do tematu to w kwocie do 800zł śmiało mogę polecić Jacksona I + do tego jakaś hercmiara lecz nie koniecznie, ponieważ idzie się ładnie na słuch dostroić i jeszcze jakiś grosz na piwko zostanie ;-)
73
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

emilio, jak to kiedyś bes napisał jeden woli kwiaty, a drugi córke ogrodnika (chyba coś przekręciłem :mrgreen: ) no ja u siebie mierzyłem dokładny czas i radio najkrócej po nie włączeniu przez całą noc stało w częstotliwości dopiero po 1,5-2h i tutaj mówie o tych 3 radiach ! A i zapomniałem, nadawanie, na każdym z radii w modulacji FM nasz odbiorca słyszał trzaski, nie wiem czym to spowodowane, na radiu sąsiada (nowe) były dość znaczne, a na pozostałych dwóch słabsze o jakieś 40% także sporo (były to różne stacje także może jakieś QRM, QRN) . Poza tym cena 1000 zł. i więcej, i zacznijmy od tego reasumując moje wypowiedzi, radia CB większości są szumofonami, jedne mniej drugie bardziej nie ma co ukrywać. Ale to mnie dziwi co piszesz, że pływa tylko 5 Hz, te radia co użytkowałem pływały 50 Hz ale z tego co mnie uświadamiacie możliwe, że radia były grzebane konkretnie.
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”