Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: Deiksowiec »

tarnus pisze:że robi łączność 200Hz
Jak odjeżdża aż 200Hz to trzeba zestroić i już nie odjeżdża. Ciekawe ile będą odjeżdżać nowe wynalazki za 20 lat, jeśli w ogóle jeszcze będą działać.
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: Zoom »

A po co trzymać radio 20 lat?

To jest jakieś dziwne myślenie, takie trochę komunistyczne. Tak jak amerykańskie samochody na Kubie. Zawsze można kupić nowe, lepsze radio. Aż tak koszmarnie drogie radia CB nie są.
Wręcz uważam, że ceny za tzw. kultowe radia są "chore". Za Alana 555 najczęściej chcą 1000 zł, a za Alana 87 już "tylko" 400 zł. Ciekawe skąd ta różnica, chyba trzeba zapłacić za kilogramy złomu.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: olo_r »

Zoom pisze:Tak jak amerykańskie samochody na Kubie

Tam był zakaz importu i nauczyli się naprawiać graty a nie dlatego że lubili stare :)

Ja mam lolka a pracowałęm na dwugałkowcach (coarse/fine) i jakoś miło wspominam.

KPO kumple chwalą a A6666 jeszcze nie zdążyli bo chyba nikt nie kupił.

Tu juz chyba wielkiego skoku nie uświadczy tylko więcej na końcówie pewno wychodzi.

A jak w końcu dojda z radiem na CB do 1500 (czytaj RCI po modach) to juz chyba z drugiego obiegu lepiej KF kupić.
Ostatnio zmieniony 2014-10-21, 20:12 przez olo_r, łącznie zmieniany 2 razy.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: tarnus »

Slawo13 pisze: Tyle szóstek w symbolu i dar z niebios :evill:
O jedna za duzo by sie bac. :-)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: olo_r »

do tego A6666 to pewno egzorcysty trzeba a nie normalnego speca :evi:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: Zoom »

To komunistyczne myślenie, to wyszedł mi za duży skrót myślowy. Chodziło mi o to, że w komunie i u nas wszystko musiało wystarczyć na długo, bo albo nie było, albo było drogie. Kto teraz używa telewizor 15 lat, a wtedy było to normalne.

Teraz Używam do AM CRE 8900. I moim zdaniem jest tak samo dobre jak Alan 555 w AM, a w SSB jest znacznie lepsze. I po tym moim doświadczeniu ze zmianą radia (Alan 87) twierdzę, że nie ma co trzymać starocia i się z nim męczyć. A i miejsca na biurku jest trochę więcej.

Nie ma co się oszukiwać, CRE w SSB jest znacznie gorsze od radia KF. Dźwięk z radia KF jest jakiś przyjemniejszy, ale różnica w cenie też jest znaczna.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: januwojt »

Zoom jeśli mówisz o nowym radiu KF to tak , aczkolwiek jest radio ALinco SR8 często na allegro dostępne w cenie ok 2,7 tys złociszy za nówkę , to radio widziałem jako używkę roczna jeszcze na gwarancji na giełdzie qrz w cenie 1900 zł , a teraz w temacie okazji allegro masz bardzo fajne budżetowe Alinco DX-70 . Więc z ta cena bym nie demonizował. Nie tylko firma Alinco jest tania , jest sporo Kenwoodów TS-50 , a i w cenie poniżej 3 k złotych można wyrwać na gwarancji Kenwooda TS-480 , na giełdzie QRZ był też mocarny TS-480 HX (200W) w cenie poniżej 3 k złotych.
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: kedar1 »

być może alinco dx70 jest budżetowym radiem KF, ale swoimi możliwościami (praca 160-10 +6m) , stabilnością (ssb), bije na głowę hi endowe radia CB z 20 bandami i cenami grubo powyżej 1k pln.
z założenia jest to radio przewoźne, małe gabarytowo i ze zdejmowanym panelem. bez żadnych tuningów oddaje pełne 100W
jak dla mnie zakup cb na bazę w okolicach 1000pln to nieporozumienie
alinco dx 70 na #19 to słaby pomysł, ma niską czułość w AM i brak płynnego RFG ( jest skokowe i połączone z prempem )
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: tarnus »

kedar1 pisze:być może alinco dx70 jest budżetowym radiem KF, ale swoimi możliwościami (praca 160-10 +6m) , stabilnością (ssb), bije na głowę hi endowe radia CB z 20 bandami i cenami grubo powyżej 1k pln.
z założenia jest to radio przewoźne, małe gabarytowo i ze zdejmowanym panelem. bez żadnych tuningów oddaje pełne 100W
jak dla mnie zakup cb na bazę w okolicach 1000pln to nieporozumienie
alinco dx 70 na #19 to słaby pomysł, ma niską czułość w AM i brak płynnego RFG ( jest skokowe i połączone z prempem )
Świynto prowda.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: Francuz »

januwojt pisze:masz bardzo fajne budżetowe Alinco DX-70
czy to nie jest takie samo radio, którym bawiliśmy się na zlocie w Borkach ?

Globalny Cassiopeia będzie wiedział
Zoom
Posty: 41
Rejestracja: 2012-07-21, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: Zoom »

Co do radia KF. Tutaj mamy ograniczenie do 800 zł, a w tej kwocie ciężko dostać radio KF.
Dlatego proponuję CRT 9900. Wspomniałem o Anytone AT-5555N, bo jest większe i na bazę wygodniejsze, oraz jest tańsze od AT-6666, ale niestety w Polsce jeszcze niedostępne.

Co do pracy w AM i SSB. Ja do zabawy w AM używam CRE 8900, natomiast do SSB używam Icom-a. Mam po prostu teraz 2 radia. Dlatego mówiłem, że jednak do SSB jest lepsze radio KF. Po prostu mam porównanie. Jednak takim koniem roboczym jest CRE. Bardzo często włączam te małe radio, nastawiam na 27,555 i słucham czy jest propagacja, czy też nie. I tak jest włączone cichutko często przez cały dzień. Jeżeli jest propagacja i mam ochotę na "radiowanie" to włączam większe radyjko. Ot, taki wyrobiłem sobie styl zabawy :-) .
Niemniej do bliskich pogaduch w AM radyjko CRE jest niezastąpione. Koledzy, którzy mają KF nadrabiają mocą, ale i tak lepiej słychać tych, którzy mają Alany 555 :-D . Mnie też wolą słuchac z CRE. :-)
Trzeba się zdecydować co dla nas jest ważniejsze - albo kupić 2 radia. ;-)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: olo_r »

Zawsze możesz podpiąć zewnętrzny głośnik, ja mam jeszcze w szufladzie replikę YAESU SP-6 ale jeszcze nie przepuściłem przez to dżwięku.

Alana 87 miałem ale że to było moje pierwsze mocniejsze radio to nie zwracałem szczerze mówiąc na pływanie i AM - dokręcałem się z pomoca kolegów i się gadało.

Myślę, że na start albo do nauki na 3 m- półroku to powinno wystarczyć na początek. 400 PLN nie majątek na tego typu zabawkę do nauki kręcenia gałą i wgapiania się w tabelę.

Takie moje zdanie.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: cassiopeia »

Tak DX70 to jest ta ''padaka'' ze zlotu w Borkach ;-)
Dla mnie bardzo fajne radio jesli chodzi o radio bazowe. Preamp dziala w nim super, rfgain plynny na bazie nie jest tak potrzebny, w ssb pracuje wysmienicie. W am niezle choc szalu poza moca nie robilo :-P
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: kedar1 »

cassiopeia pisze:''padaka''
:stupi:
ci dam padaka ;-)
857d
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jakie radio na bazę z SSB do 800 zł

Post autor: cassiopeia »

:-P
Bardzo milo je wspominam.
Jesli trafi sie okazja na pewno znow u mnie zagosci ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”