radio + antena do 600 zł

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

mam trafica DCI (układ CR)
johnny sobie radzi
YIP YIP
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-01, 13:16
Lokalizacja: Siedlec/ Bochnia

Post autor: robert87 »

TTI TCB-880 lub TTI TCB-881 cena prawie taka sama a jak mogło by się sprawować
Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

kolego dlaczego nie dasz się namówić na Johnny III ASC? to radio naprawde działa bardzo dobrze, ma świetne ASC, dużo lepszy głośnik niż TTi, jest mniejszy i 5 lat gwarancji. naprawdę radio dobrze odbiera i nadaję. sam testowałem ostatnio i modulacja np lepsza niż z podobnego cenowo Albrechta 6690.
nawet podświetlenie Ci będzie pasowało :D .

http://www.youtube.com/watch?v=bRjlPdYNKVo

http://www.youtube.com/watch?v=mRTzaX33Iwg

sam kupiłem za 460zł. i jeszcze spokojnie starczyłoby Ci na MLke Sirio albo z metrowych Wilson LW, Sirio AS100.

miałbyś zestaw na lata.
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

owender, niechce to trudno nie musisz go do niczego namawiać bo kupi sie niespodoba mu i będzie potem zły na cię :)
Awatar użytkownika
owender
Posty: 78
Rejestracja: 2009-08-11, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: owender »

darelk pisze:owender, niechce to trudno nie musisz go do niczego namawiać bo kupi sie niespodoba mu i będzie potem zły na cię :)
i tak kolega kupi co chce - ma swoją głowę - my za niego nie wybierzemy. każdy będzie zachwalał swój sprzęt, ja polecam Johnny III bo radio nie tylko mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.
za 600zł jest już w czym wybierać.
Peugeot 208
Yosan JM-3031 Turbo + Solarcon Prowler 202 + Nokia Hfs12


pozdrawiam
owender
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

do niedawna w życiu bym tego nie powiedział ale po paru "testach porównawczych" stwierdzam "bez gwiazdy nie ma jazdy"

inną sprawą jest to że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zachciewa mi się czegoś wstęgowego do mobila
YIP YIP
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

hjeniu pisze: po paru "testach porównawczych" stwierdzam "bez gwiazdy nie ma jazdy"
zachciewa mi się czegoś wstęgowego do mobila
Są lepsze , jeszcze wszystkiego nieporównałeś ;-) Dokładnie apetyt rośnie , też tak miałem :-)
Mirek1966
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 11:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mirek1966 »

Zgadzam się co do apetytu ;-)
jednak po pewnym czasie testowania różnych produktów, fascynacji możliwościami, dochodzimy do wniosku: "a po co nam to wszystko?"
W przypadku bazówek bogactwo funkcji, wstęgi itp maja sens, ale w mobilu potrzebne nam jest radyjko, które przede wszystkim dobrze i czysto działa, a przy tym jest proste w obsłudze. Jadąc samochodem i tak korzystamy zwykle tylko z głośniej/ciszej, zmiany kanału. Przy dobrze działającym ASC nie ma potrzeby kręcenia potencjometrami.
Mirek
President Harry III + President Alaska w dziurce na klapie bagażnika sedana.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Mirek ale wiesz
ja często stoję w oczekiwaniu na pasażerów
a wtedy mi się nudzi :mrgreen:
YIP YIP
Mirek1966
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 11:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mirek1966 »

Hjeniu, w Twoim przypadku przyznaję Ci rację :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2010-01-14, 10:29 przez Mirek1966, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek
President Harry III + President Alaska w dziurce na klapie bagażnika sedana.
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Mirek , nie jest tak do końca jak piszesz . Ja podczas jazdy prowadze łączności na różnych modulacjach , niemówiąc już o innych bandach i uwierz super sprawa w mobilu , łączności do 100 km bez problemacji . Sory za OT ;-) Wracając do tematu , cy kolega podjął już jakąś decyzję co do wybory i kupna zestawu?
Awatar użytkownika
robert87
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-01, 13:16
Lokalizacja: Siedlec/ Bochnia

Post autor: robert87 »

owender pisze:kolego dlaczego nie dasz się namówić na Johnny III ASC?
kolego nie to że nie chce ale cena takiego cudeńka to ponad 500 złotych a gdzie jeszcze antena do tego.
Koledzy ja jestem zielony w tym wszystkim więc polegam na Waszym zdaniu tylko wydaje mi się iż na początek takie radyjko jest chyba za dobre posiada bardzo dużo funkcji których pewnie i tak nie będę używał bo nie będę wiedział do czego służą ;)
Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, jeśli mówicie że lepiej dołożyć i kupić droższe i lepsze a mieć to na lata to rzeczywiście warto się zastanowić...
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Za dobre ??? :lol: Przecież to najzwyklejsze radyjko , pracujące tylko w AM . Cena oczywiście wygórowana , ale w tej firmie połowę ceny płaci się za logo ;-)
Mirek1966
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 11:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mirek1966 »

Radio jest faktycznie bez udziwnień, ma podstawowe funkcje, ale jest dobre i godne polecenia. Cena - no cóż. Po kilku latach użytkowania CB i kilku zmianach sprzętu "po drodze" jedno mogę stwierdzić: lepiej od razu dołożyć parę złotych i kupić coś docelowego, bo potem każda zmiana sprzętu wiąże się z niepotrzebnymi kosztami, a wcześniej czy później rośnie apetyt na coś lepszego. Zakupod razu czego sensownego w ostatecznym rozrachunku wychodzi taniej. :mrgreen:
Mirek
President Harry III + President Alaska w dziurce na klapie bagażnika sedana.
Mirek1966
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 11:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mirek1966 »

Piter1303 pisze:Mirek , nie jest tak do końca jak piszesz . Ja podczas jazdy prowadze łączności na różnych modulacjach , niemówiąc już o innych bandach i uwierz super sprawa w mobilu , łączności do 100 km bez problemacji ....

Masz rację. Praca na pojedynczych wstęgach daje dużo większy zasięg, nie tracisz mocy na falę nośną i drugą wstęgę. Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć radyjko w samochodzie i ile uwagi możesz mu poświęcić. Jeśli bawisz się w coś więcej niż tylko krótkie informacje o sytuacji na drodze, czy prowadzenie kogoś do celu, to dodatkowe funkcje się przydają. A przy okazji: często trafiasz na kogoś pracującego na innej modulacji, niż AM (myślę tu o wstęgach)?
Mirek
President Harry III + President Alaska w dziurce na klapie bagażnika sedana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”