Yosan 120 czy Alan 78 + antena na klapie czy na dachu?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Yosan 120 czy Alan 78 + antena na klapie czy na dachu?

Post autor: tomeki »

Witam

Zamierzam kupić radyjko, waham się pomiędzy Yosan 120 lub Alan 78. Co poradzicie, a może coś innego w przedziale do 300 zł?

Do tego chę kupić antenę Sirio Turbo 1000 (115 cm). Czy będzie pasowało do któregoś z tych radyjek? Jaki zasięg będzie miał ten zestaw?

A drugie pytanie mam do montowania anteny. Zmierzyłem i wychodzi na to, że antenę musiałbym zamontować na klapie bagażnika (mam auto astra kombi), aby nie musieś zdejmować anteny przy wjeździe do garażu. Jaki jest wpływ zamontowania anteny na klapie zamiast na dachu? Będzie różnica w odbiorze?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Z tych dwóch Yosan 120. Montaż na klapie w kombi na wysokości świateł (chyba o to Ci chodzi) to jak dla mnie porażka w działaniu. Magnes na dachu będzie dużo lepiej się sprawował.

I jeszcze jedna ważna rzecz - jak będziesz chciał zamontować Turbo 1000 na wysokości świateł to antena się nie wystroi (będzie wtedy na maksymalnym odchyleniu na przegubie kulowym, antena wtedy nie stroi!) Kup Sirio Carbonium na motylku w takim wypadku.

Turbo 1000 nie musisz zdejmować - antena się pochyla na przegubie kulowym - fajny patent, nie potrzeba kluczyka, by pochylić antenę.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Post autor: tomeki »

W takim razie jaka antena będzie lepsza Sirio Carbonium na klapie z tyłu czy krótsza antena np. Sirio Omega 27 cm na dachu?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Omega na dachu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
zibijackas
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-19, 15:30
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: zibijackas »

Oczywiście, że Yosan ma dobre filtry kolego. a tak o miejscu antenki Obrazek oraz Obrazek
Jacek

73!
tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Post autor: tomeki »

Bardzo dziękuję za informacje. Czyli wychodzi na to, że zostaje montaż na dachu.

Doradźcie jeszcze jaką antenę kupić i jak ją zamontować, żeby nie było potrzeby ciągłego zdejmowania jej przy wjeździe i wyjeździe do garażu? Mam około 60 cm od dachu auta do futryny garażu.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Z takich krótkich to tylko Florida (45cm) lub Pirat (62cm). Z montażowych nic godnego nie znajdziesz w tej długości (może Triflex).
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Post autor: tomeki »

A jakaś dłuższa antena np. ta Sirio 1000 lecz pochylona? Jaki to byłby efekt?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Rybki albo akwarium.

Sirio Turbo 1000/2000 - przy wjeździe do garażu będziesz ją łamał na przegubie kulowym.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
arti76
Posty: 72
Rejestracja: 2008-10-09, 23:11
Lokalizacja: KO02PG

Post autor: arti76 »

Hasan-Łódź pisze:Z takich krótkich to tylko Florida (45cm) lub Pirat (62cm). Z montażowych nic godnego nie znajdziesz w tej długości (może Triflex).

Pirat będzie dużo lepszy a chyba kosztują podobnie? Jest jeszcze Sirio T3-27, uważam że lepsza od pirata ale do niej trzeba magnes dokupić, bo chyba dziurka, chociażby po fm nie wchodzi w grę?
stacja mobilno-bazowa
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Faktycznie zapomniałem o T3. Pirat to właśnie adaptacja T3 na magnes, niczym się nie różnią.

Musisz tylko pamiętać tomeki, że Pirat lubi świszczeć. Niektórym Florida też świszczy, ale znacznie mniej osób się skarży.

W ramach ciekawostki wczoraj na zestawie U520/Florida usłyszałem znajomego, który był 30km ode mnie (ja oczywiście do niego nie doleciałem) :D U niego 2xSantiago1200 na trójniku oraz Alan 87.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Post autor: tomeki »

Nie miałem ten anteny Sirio 1000 w ręku, więc powiedz czy to łamanie na przegubie kulowym to dużo zachodu, wymaga jakiegoś odkręcania?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mam Sirio Turbo 3000 teraz (170cm). Fajna sprawa, lekko łatwo i przyjemnie. Łapiesz za cewkę i wykręcasz lekko obudowę cewki na śrubie i już możesz łamać.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomeki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-09, 15:33
Lokalizacja: abc

Post autor: tomeki »

Panowie teraz to mam mętlik z tymi antenami.

1. Czy Sirio T3 montuje się na magnes?

2. Jaki bedzie efekt jak zamontuję Sirio Turbo 1000, ale pod kątem 45 stopni (pochyloną)?

3. Co lepsze z tych dwóch wariantów? Sirio T3 (62 cm) czy Sirio Turbo 1000 (115 cm) , lecz pochylona?
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

1- To jest antena typowo w dziurkę ale często na mieście widuję ją nawet na 12cm magnesach :)

2- Z tego co ostatniu tutaj wyczytałem to podobno nic się nie stanie ale według starej szkoły będzie promieniował sygnał w kosmos a nie tam gdzie chcesz :).

3- według mnie T3 ponieważ według niektórych testów zachowuje się podobnie do ML145 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”