Szukam fachowca do naprawy alana 87

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

Witam. Posiadam radio alan 87 już chyba 13 lat. Radyjko było używane przez długi czas stacjonarnie, potem w samochodzie. Radyjko działało do końca, do kiedy sprzedałem auto. Radyjko wyciągnąłem i schowałem. Po jakimś czasie chciałem go sprzedać. Przyjechali kupcy, podłączyliśmy go do anteny i okazało się że nie ma chyba odbioru i nadawania. Ale do końca nie byłem pewny co się stało. Dałem znajomemu który jest elektronikiem, i swego czasu naprawiał radia. Przeglądnął go i naprawił. Stwierdził że to "zimny lut" Przy odbiorze sprawdziliśmy go u niego w aucie i było wszystko w porządku. Przyjechałem do domu, zamontowałem w aucie i kilka dni działało prawidłowo. Po kilku dniach znowu przestało. Znajomy nie chciał się już podjąć naprawy, gdyż nie miał czasu(remont domu i takie tam). Schowałem go na szafę. Chciał bym go dać komuś do naprawy, jednak nie wiem czy w mojej okolicy jest ktoś kto naprawia radyjka CB. Tu moja prośba. Jeżeli jest ktoś z okolic Gorlic kto takie radyjka naprawie, to proszę podajcie jakieś namiary.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: Lopez »

Jak się zaczyna obwodnica Biecka od strony Gorlic, za ok 100m po lewej stronie masz dom. Widać tam antenę CB. Wdepnij tam i zapytaj o Jurka.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

Znam go. Kiedyś miał wywołanie Jurek 220. Ale słyszałem że ma bardzo dużo pracy. Znajoma czekała półtora miesiąca na komputer. :-? Ale jak nie będę miał wyjścia to zawiozę do niego. W sumie i tak leży to radio i tak leży.
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: Lopez »

Zgadza się, to Jurek 220 dawniej z Siepietnicy. Stare lata 90'te :bravo: Innego blisko nie znajdziesz, takiego godnego polecenia. Pozostaje jeszcze Menel z Tarnowa, albo Grzesiek z Gamratu. Nic bliższego nie znam. Trzeba by było złapać na radiu Mateusza z Gorlic i jego zapytać.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

Jeżeli chodzi ci o Mateusza tego którego ja znam to od kilku lat przebywa w Anglii. Ja radyjko mam od 2002 roku. Miałem wywołanie Mariusz pierwszy Gorlice, a siostra Atena Gorlice. Stare dobre czasy :bravo: . Niestety w pewnym momencie bardzo dużo dzieci miało dostęp do radyjek, zaczęło robić się nie ciekawie a i internet i telefony komórkowe zaczęły dominować. Teraz po latach taki sentyment powrócił. Radyjko zaniosłem do Gorlic do ZURTU, tam jest gościu, który robi koło radyjek. Tylko teraz się zastanawiam, czy aby dobrze zrobiłem. :-?
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: Pietern »

pluszak73 pisze: ...
Tylko teraz się zastanawiam, czy aby dobrze zrobiłem. :-?
Kurde, po historii z Besserwisserem, to nikt tego już nie wie. :-/
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Re: Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

Pietern pisze:
pluszak73 pisze: ...
Tylko teraz się zastanawiam, czy aby dobrze zrobiłem. :-?
Kurde, po historii z Besserwisserem, to nikt tego już nie wie. :-/
Jestem tu świeży i nie za bardzo wiem o co kaman :-?
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: Lopez »

W 2002r. to ja akurat wyjechałem z Polski i wróciłem końcem 2013r. Mateusz pierwszy Gorlice, tak się przedstawia na ''podstawie'', a na SSB , SG11. Na radiu jest, bo kilka dni temu, rozmawiałem z nim w ok. monitora EE. Nie wiedziałem że jeszcze ZURT u Was jest :-D Jak tam pracuje nadal stara gwardia, to nie będziesz żałował.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

To jednak nie chodzi chyba o tego Mateusza. Ale spoko. ZURT istnieje, i pracują ci panowie którzy dawniej pracowali. Koło radyjek robi p.Antoni. Słyszałem o nim dużo dobrego, jednak o ZURCIE słyszałem też kilka nie pochlebnych opinii. Dzwoniłem wczoraj do niego i powiedział że radyjko było w kiepskim stanie, jeszcze ma poskładać dwie gruszki, posprawdzać częstotliwości i coś tam jeszcze. W każdym bądź razie dziś może go odbiorę.
pluszak73
Posty: 23
Rejestracja: 2015-08-09, 16:49

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: pluszak73 »

Radyjko odebrałem. Nie mam możliwości teraz sprawdzić. Jednak p.Antoni powiedział że wiele zrobił, poprawił i jest ok. Co chodzi o zapłatę to szczerze spodziewałem się że więcej zapłacę. Ale jeżeli jest zrobione należycie, to za te pieniądze będę robił reklamę.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: tarnus »

Myslalem ze ZURTy wyginely a tu czytam ze nadal przynajmniej jeden istnieje nadal.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Szukam fachowca do naprawy alana 87

Post autor: cassiopeia »

Jest ich wiecej ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”