Alan CA 42 (Albrecht ae 2990 afs)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Alan CA 42 (Albrecht ae 2990 afs)

Post autor: Piotrek-Bytom »

Witam
Dzisiaj po raz pierwszy rozpocząłem ładowanie (akumulatorki eneloop 1900 mah) ładowanie na radiu.
Moje pytanie jest następujące:
Pod podłączeniu wyżej wymienionego zasilacza świeci się na nim czerwona dioda (radio włączone) a znowu po wyłączeniu radia dioda gaśnie na zasilaczu.
Teraz odnośnie diody na pojemniku na baterie ori z radia na włączonym radiu podczas podczas ładowania dioda pulsuje a ta na zasilaczu świeci a znowu na wyłączonym radiu dioda gaśnie na zasilaczu i świeci normalnie bez pulsowania na pojemniku na baterie.

Nigdzie nie ma więcej informacji o tym radiu w sieci o ładowaniu itp.Ładowarka którą podałem pasuje również do Albrechta jak i Alana 42.

Tylko co z tymi diodami ? zwracać na to uwagę ?

I druga sprawa radio jakoś sygnalizuje że jest naładowane ?

Bo ma na to obliczenie: 1900/120 = 15 h

Proszę o jakieś porady.Pozdrawiam.
Defcio
Posty: 340
Rejestracja: 2012-01-07, 18:01
Lokalizacja: Piła/Nowy Tomyśl

Re: Alan CA 42 (Albrecht ae 2990 afs)

Post autor: Defcio »

Ta radiostacja nie sygnalizuje stanu naładowania, dioda na pojemniku powinna świecić się cały czas mimo wyłączonego i nawet odłączonego radia od tego pojemnika.
To jest nieprawidłowo zaprojektowany pojemnik akumulatorowy ponieważ już kilka osób mówiło mi że dioda świeci się nawet wtedy gdy akumulatory są wyjęte a wiec nie ładują się, oznacza to że gdy w wyniku zabrudzenia się styków akumulatorów lub pojemnika - pojemnik może pokazywać ładowanie ale nie będzie ładować.
Najlepiej sprawdzić , przetestować ładowanie praktycznie - otwieramy pojemnik akumulatorowy ale tak aby dolna blaszka-łącznik łączyła się na dole z swoim docelowym pinem a my dokonujemy pomiaru miliamperomierzem dokładając końcówki miernika do rozłączonych pinów pojemnika akumulatorowego znajdujących się u góry pojemnika - które to normalnie są połączone razem gdy pojemnik jest zatrzaśnięty.

Innego sposobu nie ma, to nieudany pojemnik, tym bardziej że jest na 9 ogniw a nie na 10. Dzięki czemu moc wyjściowa jest około 1,2 - 1,8 W w zależności od stanu naładowania akumulatora a mogła by być nieco wyższa.
Midland 77-092, Onwa K6111b.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilacze”