ZASILACZ - PRZETWORNICA 220V AC / 12V DC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

ZASILACZ - PRZETWORNICA 220V AC / 12V DC

Post autor: miost »

Co sądzicie o takiej przetwornicy z allegro do np. Alana 109 do zrobienia sobie mini bazy.
Chodzi mi przede wszystkim o zakłócenia.

Warto to kupić:

Parametry:

Zasilanie: 220-240V/50-60Hz/0,55-0,50A
Napięcie wyjściowe: 12V - 6A/70W
Kabel zasilający 1,8 m
Wymiary: 16 x 8,5 x 4 cm .Kontrolka prawidłowej pracy - dioda LED w obudowie.

Obrazek
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Jak pisalem w innym poscie nie warto,lepiej kup normalny transformatorowy zasilacz.
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

miost, to jest tylko półśrodek,działać to oczywiście będzie ale jak...nie wiem,ponieważ nie próbowałem
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
wiccek
Posty: 119
Rejestracja: 2009-06-10, 16:09
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: wiccek »

nie lubię tych impulsowych zasilaczy klucz padnie w nim i po zabawie później wymiana klucza układu czasowego itd znam z praktyki :)
Awatar użytkownika
qrs
Posty: 252
Rejestracja: 2009-12-27, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: qrs »

miost pisze:Co sądzicie o takiej przetwornicy z allegro
używa ktoś?
[ Alinco DR-135DX | Sirio Ŧurbo 5000 ]
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Zakłóca pracę CB Radia bardzo mocno a i np. telewizora też i innych urządzeń w pobliżu...
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Mobil-Zasada pisze:Zakłóca pracę CB Radia bardzo mocno a i np. telewizora też i innych urządzeń w pobliżu...
bo to chyba nie jest zasilacz stabilizowany. ja używałem jakiegoś zasilacza AC/DC 12V, to buczało mi non stop.
gdy zamieniłem na zasilacz stabilizowany 13,8V do cb, wszystko zniknęło, błoga cisza :) oczywiście cisza tylko gdy nikt w eterze nic nie mówi :mrgreen:
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

mam coś takiego w domu i chciałbym to wykorzystać.
jakie modyfikacje trzeba w takim urządzeniu przeprowadzić, aby radio nie buczało ?
orientuje się ktoś co gdzie trzeba wlutować ?
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

pasek888, pasek nie warto przeczytaj sobie jeszcze raz cały temat
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

pasek888, jeśli już, to polecam ci zasilacz tego typu:
http://www.allegro.pl/item900548931_uni ... 14_2a.html
Używam go w pracy do radia "dwójkowego", spisuje się bardzo dobrze, nie zauważyłem, by powodował jakiekolwiek zakłócenia. Oczywiście biorąc pod uwagę, że to impulsówka, należałoby ten zasilacz dodatkowo zabezpieczyć, by w razie "w" nie poszło Ci na radio 230V. Ja rozwiązałem ten problem wlutowując transil na wyjściu z zasilacza. Kosz ok. 1 PLN, a radio jest chronione przed wysokim napięciem z zasilacza.
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Awatar użytkownika
vintersorg
Posty: 31
Rejestracja: 2009-06-24, 15:55
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vintersorg »

Odgrzeje kotleta.. ;) W pierwszym poscie kolega sie pyta czy taka przetwornica dziala z Alanem 109. Dziala i to bardzo dobrze i nic nie zakloca. Chodzi to cos u mnie juz jakis rok czasu i spisuje sie bardzo dobrze. Nie wiem jak spisuje sie w dzialaniu z innymi radyjkami. Ktos wczesniej pisal, ze zakloca mu telewizor. No coz, u mnie telewizor od tej przetwornicy stoi jakis metr i nic nie zakloca.


Zastanawiam sie nad sensem dawania linkow ze znanego portalu aukcyjnego. Taki link po skonczonej aukcji znika. Jaka jest wartosc takiego tematu z nieaktywnymi linkami? Zadna.. Prosba do moderatorow o zmiane regulaminu forum. Naprawde robi sie tutaj w kazdym jednym temacie cmentarzysko nieaktywnych linkow z Allegro.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

No cóż, w takim razie nic tylko pogratulować.

U mnie na TV siało (czy to kablówka, czy antena siatkowa...) a radia się używać nie dało, podpinałem kilka i zawsze taki sam efekt.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Mobil-Zasada, ale kolega vintersorg, ma alana 109 jako pierwsze radio i on widocznie nie wie jak powinno działać radio :)
Awatar użytkownika
vintersorg
Posty: 31
Rejestracja: 2009-06-24, 15:55
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vintersorg »

Darelk daruj sobie zlosliwosci. Radio dziala poprawnie. Nadaje i odbiera. Nie ma zaklocen. Pytam sie co twoj post dodaje do dyskusji? Czytales temat, czy chciales tylko zablysnac? Oczywiscie mozna szydzic z Alanka 109 bo to tanie radio, filtrow przeciwzakloceniowych chyba nie posiada wcale. Zeby was calkowicie dobic to Wam powiem, ze mam dwa takie radyjka :D Jedno kupilem jako moje pierwsze, drugie mialem okazje kupic za grosze :P Alanki sluza mi jako kontakt mobil - dom. Oczywiscie, przydalaby sie baza z prawdziwego zdarzenia ale z tym bedzie pewnie problem (spoldzielnia). Bedzie antena na dachu, to i bedzie radio z gornej polki wstegowe. Do tej pory wystarczalo mi radio jako antymisiek i do rozmow lokalnych. Po ostatniej propagacji i rozmowie z mobila ze Sztutgartem apetyt na baze i porzadniejsze radio jest coraz wiekszy :) Temat dotyczy przetwornicy i czy dziala ona z Alanem 109. U mnie dziala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilacze”