Serwis

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Wiciu 1982

Serwis

Post autor: Wiciu 1982 »

Witam nie wiem czy w dobrym diale piszę jeśli nie to przepraszam.
Chcę wysłać mojego Herberta na ful przegląd
Jaki serwis polecacie ???
SINAD
KONEKTOR
OSTAFO
INNY - JAKI?
Z góry dziękuję za sugestie
Jackill

Serwis

Post autor: Jackill »

Obrazek
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Serwis

Post autor: abarth »

dziwie się że jeszcze go nie rozkradli :D drzwi wygladają na bardzo solidne :P
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Jackill

Serwis

Post autor: Jackill »

Faktycznie :D
Słyszałem teorię, że każdy szanujący się serwis CB ma antenę bazową, ten chyba nie ma, przynajmnniej tu nie widać, trzeba uważać :mrgreen:
Caps

Serwis

Post autor: Caps »

Wiciu 1982, napisz do Bessa, Mayora 7, Szpary.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Serwis

Post autor: tarnus »

Jackill pisze:Faktycznie :D
Słyszałem teorię, że każdy szanujący się serwis CB ma antenę bazową, ten chyba nie ma, przynajmnniej tu nie widać, trzeba uważać :mrgreen:
Przydatna aczkolwiek nie konieczna rzecz. Co za pomocą anteny da się w radiu zestroić lub zmierzyć?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Serwis

Post autor: Besserwisser »

Po naprawie można zapytać na 19: "mobilki sprawdzam radio po naprawie, jak mnie słychać?" co często z okolicznych serwisów słyszę.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Serwis

Post autor: KubaLu »

To chyba robi jako doraźny dowód naprawy dla klienta :-D hehehe
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Odp: Serwis

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Po naprawie można zapytać na 19: "mobilki sprawdzam radio po naprawie, jak mnie słychać?" co często z okolicznych serwisów słyszę.
To wołają klienci z samochodu zaraz po tym jak zapłacą za naprawę.
W porządnym serwisie są od tego przyrządy od sprawdzenia podstawowych parametrów a jakość audio transmisji radia klienta sprawdza się na sztucznym obciążeniu z drugim radiem serwisowym które też jest na sztucznym obciążeniu.
Wiele porządnych urządzeń pomiarowych np. Stabilock, Vavetek itp, mają zamontowany głośnik po to aby można było sprawdzić radio bez zbędnego zaśmiecania częstotliwości.
Ostatnio zmieniony 2014-07-01, 17:41 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Caps

Serwis

Post autor: Caps »

tarnus, każde porządne tak zrobi.
Ale buda serwisowa woli zapytać;-)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Serwis

Post autor: tarnus »

Paskuda pisze:tarnus, każde porządne tak zrobi.
Ale buda serwisowa woli zapytać;-)
I efekt jest taki jak słychać na co dzień "Mobilki jak mnie słychać" "Dobrze cię słychać" tymczasem słychać źle a nawet często jest tak że pytający zadaje pytanie w FM bo zapomni sobie hebel przestawić a odpowiadacz mu na AM odpowiada że słychać go dobrze. Taki test tylko źle świadczy o serwisie.
Caps

Serwis

Post autor: Caps »

tarnus, dokładnie. Ale ile masz takich serwisów w PL? Multum.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Serwis

Post autor: AntekPabianice »

tarnus, nie słyszałeś nigdy o serwisie z Kwiatów Polskich? Nawet, jak w Łodzi byłeś? Toż to najsłynniejszy serwis w Łodzi i województwie. Średnio co godzinę sprawdzają radio po naprawie :mrgreen:
Było już o tym sporo na forum, nawet konto chyba mieli/mają
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Serwis

Post autor: tarnus »

AntekPabianice pisze:tarnus, nie słyszałeś nigdy o serwisie z Kwiatów Polskich? Nawet, jak w Łodzi byłeś? Toż to najsłynniejszy serwis w Łodzi i województwie. Średnio co godzinę sprawdzają radio po naprawie :mrgreen:
Było już o tym sporo na forum, nawet konto chyba mieli/mają
Nie, nie słyszałem. Wiesz można sprawdzić przy kliencie zestaw, antena+radio pod sklepem zaraz po zakupie i po zestrojeniu anteny czyli gdy świadczona jest usługa montażu zestawu czy też radia. U nas od tego mamy na serwisie radio ze sztucznym obciążeniem na stałe na kanale 20. Na serwisie zawsze ktoś siedzi i na radiu serwisowym się odpowiada bo to odległość niewielka więc coś tam na tym sztucznym obciążeniu przecieka zawsze i słychać. Ale czasem przy kliencie po montażu zestawu lub strojeniu anteny sprawdza się na 19#, np. gdy widać że klient niepewnie przebiera nogami, więc mu trzeba pokazać że zestaw gra. Klient nasz pan.
Ale żeby radio po naprawie będąc na serwisie sprawdzać/stroić na antenie to trąci mocno chałturzeniem. Jakiś czas temu w Sączu było czasem słychać na #19 i czasem na #20, gwizdanie, dmuchanie, albo długie aaaaa. Ja wiem który to naprawiacz był, ale na szczęście dał sobie już na wstrzymanie.
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Serwis

Post autor: alban »

Wiciu, polecam Mayor7. Mojego herbata I doprowadził do porządku i śmiga aż miło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie ”