TTI TCB-881

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Gaten
Posty: 145
Rejestracja: 2008-12-13, 00:02
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Gaten »

często przeglądałem oferty sklepów bo sam sprawdziłem na własnej skórze sześć modeli zanim doszedłem do tego co mam i jakoś na ten model nie trafiłem,na forach też żadnej wzmianki o tym modelu nie widziałem dlatego założyłem ten temat niech się wypowiadają ci co je używają,użytkowników 880 jest trochę więc myślę że 881 jest trochę lepsze pod jakimiś względami bo chyba do firmy dotarły bolączki 880 i chyba by się nie cofała wstecz
Gaten
Walker-Sirio Turbo 3000-NM-500e
JFK,Indiana,Santiago 600 na zapasie
dekol58
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-30, 10:47
Lokalizacja: Piotrkow

Post autor: dekol58 »

Witam. Właśnie dzisiaj dotarło do mnie TTI 881. Wybrałem to radio po analizie danych technicznych, przeczytaniu większości postów zamieszczonych na tym forum i wbrew opinii jednego z moich znajomych sprzedawców. Radio pachnie świeżością. Oczywiście nie obyło się bez wstępnego sprawdzenia. Dokonałem tego w Bravie 1.4. Do tego zastosowałem antenę Willis 27 (ok. 1m) - w chwili obecnej nie miełem zamiaru używać SWR-miarki. Antena umieszczona na środku dachu. Po podłączeniu do gniazda zapalniczki i włączeniu od razu zadziałało. Wszystkie pokrętła działały z wyczuwalnym oporem i bez żadnych luzów - jak dla mnie - świetnie. Ekran był ustawiony na właściwą jasność - nie oślepiał - zawsze istnieje możliwość rezygnacji z podświetlenia (przez odpowiednią klawiszologię). Pierwotne ustawienia czułości odbiornika i blokady szumów spowodowały ciszę w głośniku. Poprzekręcałem je tak, aby było słychać delikatny szum. W moich okolicach, nadających słyszałem czysto i wyraźnie, ja też byłem słyszany. W chwili obecnej jestem bardzo zadowolony. Dalsze testy będą przeprowadzane w późniejszym terminie. Mam zamiar zamontować to radio w bardziej "profesjonalny" sposób - prawie na stałe.
Czy może ktoś z kolegów wie gdzie można kupić złącza stosowane przy zasilaniu CB radyjek?
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

dekol58,
Poprzekręcałem je tak, aby było słychać delikatny szum. W moich okolicach, nadających słyszałem czysto i wyraźnie, ja też byłem słyszany. W chwili obecnej jestem bardzo zadowolony. Dalsze testy będą przeprowadzane w późniejszym terminie
ale testa walłeś :mrgreen:

Jakie złącza :-/ do czego :-P
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
espino
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-31, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: espino »

Kupiłem to radio przed wyjazdem na świeta z ML 145 odrazu dostrojone i przycięte przy zakupie. Pierwsze testy na trasie zadowalające. Wracałem w pierwszy dzień świąt gdzie przez 300 km widziałem tylko 5 szt mobilów. Radio droga pusta więc wołałem :) odzywały mi się stacjonarki, to co osiagnąłem to wedle tego co mowiłem gdzie jestem potwierdzali odległość ok 25km. Mieszkam w wawie gdzie na CB 19 jest poprostu kocioł a i tak jestem zadowolony jestem w stanie spokojnie dogadac sie na 10 km. Smigam w szumach bo lubie słyszeć wszystko co tylko radio i antena daje. Przy mrozach radio zakrywam odpowiednio ale i tak rano gałe od włączenia ledwo przekręcam:) Ogolnie cena jakość myśle że ok. Zobaczymy co do trwałości.
Szerokości.
ble
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-11, 15:48
Lokalizacja: sc

Post autor: ble »

Witam,
to moje pierwsze cb radio, zakupiłem tti 881 + antene sirio ml 145 na magnes. radio fakt trochę duże ale ogolnie jestem zadowolony (antena mogla by miec troche dłuzszy kabel tylko.
Co do odbioru to jak dla mnie dobry, wczoraj bawiłem się trochę radiem i na okolo 6-7km jestem slyszany oraz z takiej samej odleglosci odbieram sygnał.
tti 881+ sirio ml 145
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Znajomy zakupił ten krzyk techniki... 1 metr antena na dachu ciężarówki, 12 km był słyszalny u mnie na bazowej... w porównaniu z innymi mobilami wypadł na 3+ modulacja nie była głośna, przeciętna, pod anteną moc wskazywała prawie 4 watty , można by rzec ze równe 4 watty... :->
Wizualnie mnie się kojarzy z tanimi radiami kasetowymi od ruskich na bazarze za 50 zł... ale działa... :mrgreen:
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
arek13wawa
Posty: 21
Rejestracja: 2010-06-23, 13:36
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk mazowiecki

Post autor: arek13wawa »

Radio posiadam od niedawna, na początku współpracowało z Hustlerem i było ...źle!
Po zmianie anteny na Sirio AS-100 jest naprawde fajnie.
Zasięg radia około 8km, funkcja DSS jest bo jest, użyłem raz i starczy... rozmowy ucinało i nie szło sie dogadać :mrgreen:
Sprzęt typowo festyniarski, efekty świetlne niesamowite :evill:
TTI 881 + Sirio AS 100
Vantar
Posty: 14
Rejestracja: 2010-09-28, 21:46
Lokalizacja: z tad

Post autor: Vantar »

hehe coz a ja sie wypowiem na temat tego szajsu malo pozytywnie :D jak sie zepsuje naprawa praktycznie nie oplacalna :P

wady
-swieci jak choinka
-lipa modulacja
-odbiór lipa w porównaniu z 48 lub 248 naprawde cienki a roznica cenowa mała miedzy nimi
-duża awaryjnośc
-lipny kabel mikrofonowy często sie wyrywa tak jak w modelu 880 770 660 550
-TTI <--- sama nazwa wskazuje na Chiny :D hehe pomimo ze wszystko to china to ta china jest taka no bezwzgledna :D

plusy :D hehe :mrgreen:

-kanały w mikrofonie hehe :D dobre ale po krotkim czasie przestaja działac bo wyrywaja sie kable :P ale niech jest ze plus :P
-jesli mamy ubogie oświetlenie kokpitu polecam bo jest mocniejsze światło jak ze szperacza
-a gwarancja door to door :D czyli od drzwi do drzwi puki jest radio jest ok :D pewnie nie raz odwiedzicie ten serwis :P


a krotko mowiac dolożcie 15 zł i kupcie Alana jedzcie do Eurosatu tam wam cos polecą dobrego pozdrawiam :D :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

Z tymi radyjkami jest różnie : raz poprzecznie raz podłużnie :mrgreen: Sam testowałem jednego TTI 880 i szedł bardzo dobrze , nie ustępował mojemu Johnemu II. Ale kolega kupił takiego i była to porażka na całej linii.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Koledzy zapomnieli, że chodzi w tym temacie o twór TTI 881.

jeżeli chodzi o 880, to Ja do TTI 880 jako choinkowo tyłkochronnego radia nic nie mam, brata jednostka działała przyzwoicie jak za takie pieniążki, nawet gruszka wytrzymała i nie poodpadały kabelki w przeciwieństwie do TTI 771, czyli jakość idzie w dół w raz z nowymi modelami.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
arek13wawa
Posty: 21
Rejestracja: 2010-06-23, 13:36
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk mazowiecki

Post autor: arek13wawa »

Tańszy i bardziej poręczny Alan 109 był jak dla mnie lepszy od tti :-|
Zastanawiam sie nad powrotem do Midlanda... :-)
TTI 881 + Sirio AS 100
krk
Posty: 23
Rejestracja: 2008-06-29, 15:46

Post autor: krk »

No więc tak jako użytkownik starego TTI 880 potrzebowałem radia do 2 samochodu wybór padł na TTI 881, więc tak małe porównanie ze względu na to, że mam oba modele (880 i 881)

- 881

Mniejsza grucha w porównaniu do tej wielkiej ciężkiej krowy co jest w 880
funkcja DSS
końcówka kabla od gruchy przy wtyku została zakończona takim plastikowym czubkiem i bardzo dobrze bo w 880 kabel mi się przerywał w tym miejscu i był już 3 razy lutowany.

To chyba na tyle różnic między 880 a 881, przejdźmy teraz do jakości.

Obecnie do radia 881 mam podłączoną antenę Sirio ML 145 zasięg sprawdzony na trasie
(12-15km), jednak denerwują mnie szumy gdy ktoś nadaje czasem odbiór jest znakomity a czasami ledwo słychać nie wiem czy to wina mobilów co mają radia z biedronki i anteny z drewna, czy to wada tego modelu bo chyba przy włączonym DSS (ASC) nie powinno tak być. Może to od tego że RF Gain mam prawie na maxa (dobre jest takie ustawienie?).

Podsumowując w skali do 10 dla tego radia dałbym 7+ bo czasami jednak te szumy bardzo przeszkadzają mimo funkcji ASC.
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

krk,
Jak ja lubię takie porównania :mrgreen: :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Olszak
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-23, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Olszak »

Posiadam radio od ok. 3 miesięcy z antenką na stałe w błotniku TTI CB-009 (1,5m). W trasie radyjko sprawdza się rewelacyjnie gorzej w mieście. Ze mieszkam w Warszawie to wiadomo że jest jeden wielki szum. Niewiem jak mam ustawić to radio bo RF gain mam na maxa i squelch tez prawie na maxa i nadal nie jest jak być powinno. Antena była strojona więc niewiem co zrobić. Jeszcze pokombinuje.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

a kolego masz w radiu taką funkcję loc/dx to ustaw ją w mieście na loc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”