Moje c4 - prośba o pomoc

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Olo.

Post autor: Olo. »

balbi pisze:a pomyslales o tym jak bedziesz sprzedawal autko...
To akurat jest chwila roboty ;-)
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

jak sprzedawalem golfa z lemem na dachu to tez sie zastanawiałem jak to bedzie - (c4 bede sprzedawal za jakies 6 lat) No i chlopak był zajarany cb :) Jesli chodzi o estetyke to kazdy mówi ze wyglada to ładnie - tu jest problem z działaniem

[ Dodano: 2012-07-21, 13:16 ]
więc jestem po testach z herbertem

Zachowanie podobne do Jacksona nawet bym powiedział że Jackson na samych filtrach radzi sobie ciut lepiej............. RF w herbercie wycisza zakłocenia szybciej bo na godzinie juz 14 - u mnie 12. Kolega z KF oglądał antenę i przyznał że faktycznie no nie ma za bardzo gdzie jej zamontować ale tez ze antena dobrze jest zestrojona i że by nie dramatyzowal. Kolejny test - antena magnesowa - zakłócenia (wciąż mówię o tych przy dodawaniu pedału gazu) są cichsze ale i widać że antena jest mniej czuła słychać to bylo na rozmowie 2 mobili na jednym z kanałów ( miał taki fajny przełącznik - 2 anteny do puszki i przelanczaliśmy przyciskiem odbiór)

Zrobiłem też odległość z mobilem (na magnesie) 7 km w lini prostej on był w centrum miasta ja poza miastem - słyszalność bardzo dobra

Pozostaje teraz kwestia anteny WA -27 ktoś pisał że ona pracuje jakoś bez masy ?? i przez to mniej zbiera śmieci. Jeśli zakłocenia nie wzrosną przez jej zysk a odbiór się poprawi to używając RF będę czuł poprawę.
Kolega też stwierdził że to zakłocenie wchodzi przez antenę . I z tego wszystkiego wynika że mając ją w dziurze na dachu też by były ...... To pierdzenie slychać na dalszych użytkownikach. No i tak to wygląda - zamontuje sobie 30 cm antenkę na magnesie i nie bedzie zakłoceń :) . Przy wyłączonym silniku jak dodałem glosnik zew - antena bardzo ładnie pracuje. Mniej wiecej odbiorem dorównuje miejscom z jakich sciągał Lemm turbo na dachu. Oczywiscie nie we wszystkie strony bo zauwazyłem ze antena idzie do przodu ale i lem bedący w dziurce po FM bardziej sciagał do przodu. W czasie jazdy to nawet lepiej bo interesuje mnie to co z przodu a nie styłu.

Ja mieszkam powyżej Gdańska, Sopotu i Gdyni - nie musze budować wysokiego masztu tylko mocną antenę stacjonarną i przykryję cale trójmiasto (to tak co do bazy )
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Ja myślę, że montaż anteny nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu musisz znaleźć co Ci sieje zakłócenia i wyeliminować je. Montując WA-27 czy każdą inną dłuższą antenę sygnał będziesz miał mocnejszy, ale i tak nie wykorzystasz potencjału zestawu bo zakłócenia..

Co do 6 lat jazdy C4 to jesteś niezłym optymistą :D
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

jeżdzę rok i jest ok nic się tam złego nie dzieje - auto jak auto. Chcialbym wiedzieć co robi zakłócenia chyba wtryski :/

[ Dodano: 2012-07-21, 17:12 ]
czy kabel antenowy idący podłogą - lub dachem ma jakieś znaczenie ?
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

kabel antenowy nie powinien znajdować się w sąsiedztwie z przewodami z instalacji elektrycznej samochodu. A gdzie Ty go ułożysz to już Twoja sprawa, ale warto zachować zasadę o której piszę.
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

pomyliłem kable zasilajace i jackson pracował na 2,5 A bezpieczniku - odziwo :), bezpiecznik sie rozgrzał i przepalił - 6 A będzie dobrze? bo już nie pamietam co miałem w poprzednim autku
zrobiłem też 30 km łączność z bazą (linia prosta)
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

6A spokojnie starczy. Jackson w SSB ciągnie niecałe 5A.
161CBF122
Awatar użytkownika
balbi
Posty: 409
Rejestracja: 2010-03-16, 11:11
Lokalizacja: Podgorzyn/Wlen

Post autor: balbi »

Kolego a gdzie ty masz tego jacksona zamontowane?
BAŁBI-161CBF076
CITROEN C4 GP 2.0HDI
PRESIDENT HERBER I+ALBRECHT NM500E+SIRIO TURBO 2000 BLACK
Byl Walker,Uniden Pro 520XL
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

jeszcze nigdzie - lezy na podlodze ale kazde radio sie zmiesci przy lewej nodze pasażera przy ziemi. Pod uchwytem na torebkę. Jest plastikowa ścianka na której można przykręcić uchwyt do radia porządnie. Dodatkowo dla kierowcy jest łatwy dostęp i widoczność radia

[ Dodano: 2012-07-23, 18:41 ]
Podłączyłem zasilacz stacjonarny z gniazdka + 1,5 kabelki pod radio. Wszystkie zakłócenia - zarówno z LED jak i prykanie przy dodawaniu pedału gazu są nadal - więc to nie są zakłócenia od zasila

[ Dodano: 2012-07-23, 18:42 ]
nie moge poprawić juz postu - 1,5 metra (przy kabelkach)

[ Dodano: 2012-07-26, 09:51 ]
Zdecydowałem sie jednak na antenę Sigma Antenne 1000 to chyba to samo co PLC 1000 ???
W każdym razie każdy ją chwali co miał i jest łamana pasując do mojego montażu:)
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

Witam

Więc mam Sigme 1000 - zasięg wzrósł, antena ładnie nadaje i odbiera. Bez problemu nawiązałem rozmowę z bazą ok 13 KM w lini prostej (mój raport był S9 modulacja 5 ) z radia C29. Jestem bardzo zadowolony z anteny mimo że jest zamontowana z boku i jak wiemy nie pracuje to idealnie. Antena po zamontowaniu bez strojenia ma na 1: SWR 1.0 na 40 SWR 1.05. Facet chciał ją przycinać ale mówię PO CO ??? i kazałem tak zostawić.

Przyjechała też C29 jak mówiłem więcej dziś testów na niej mam niż na Jacku z nową anteną. Mikrofon wygląda na oryginał cobry (bez baterii) Radio ma przepaloną żąrówkę na miarce. Moje HDI przestało śmiecić :) Jednak mam wrażenie że musi cobra jechać do Bessa. Po 1 vol ustawiam na 60-70 % żeby dobrze słyszeć (głośnik motoroli), RF- GAIN mam na 16 - przy godzinie 14 wycina praktycznie wszystko !! - to chyba coś nie tak ???. RF jest zabójczy - trzeba uważać. Nadawczo do radia nie można się przyczepić. Docelowo pewnie będzie C29 NW ST bo wreszcie mam cudowną ciszę. Delikatne pierdzenie bywało na bardzo słabych sygnałach które szły w szumach ale to już bez znaczenia.
Jutro 2 dzień testów. Wkrótce tutaj dam zdjęcia i filmy z C29 oraz Jackiem
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

http://www.youtube.com/watch?v=NFgOy3lShpQ

Tak działa cobra29 w autku + mój montaż w c4
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Citroen”