Honda Accord CD7

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Danieljs
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-09, 11:41
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Honda Accord CD7

Post autor: Danieljs »

Jako, że w tym samochodzie zestaw CB reprezentuje sobą coś więcej niż radio wciśnięte między siedzenia i antenę magnesową na dachu/klapie z dyndającym się wewnątrz przewodem, postanowiłem się nim podzielić. Może akurat coś komuś wpadnie w oko.
Zestaw składa się z Lafayette Ateny po tuningu KNTR ver1 i anteny Lemm AT-1500 na uchwycie SPS-Inox. Pod uchwyt zastosowana blaszka miedziana.Do całości głośnik Nokii SP-3 pod siedzeniem, który trzeba będzie jakoś inaczej umiejscowić. Radio jest wciśnięte między fotel kierowcy, a tunel środkowy, docelowo ma być zamontowane przed siedziskiem fotela kierowcy. Zasilanie z rozgałęziacza, docelowo do schowka chcę pociągnąć instalację pod gniazdo zapalniczki, żeby wyeliminować konieczność bawienia się ze złodziejką. Chciałem je zamontować pod radiem Fm, ale w porę się zreflektowałem, że w pokoju mam ML-kę, której używam od czasu do czasu do dwóch innych samochodów, a Atena to moje jedyne radio, więc równie ważne co solidność i estetyka montażu jest dla mnie to, aby je sprawnie wymontować. Pomysł montażu w desce odpadł więc równie szybko co się pojawił. To czego nie widać na zdjęciach to naddatek kabla pod dywanikiem pasażera z tyłu.
Najtańszy allegrowy miernik zdecydował się pokazać na 1 i 40 kanale wartości pomięty 1 a 1.1, zaś na 20 ok. 1.3-1.4. Uznałem to za stosowny wynik więc strojenie zakończyło się na sprawdzeniu czy śrubka od regulacji jest wystarczająco mocno dokręcona.
I to by chyba było na tyle. Wszelka krytyka mile widziana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lafayette Atena tuning Konektor + Sirio ML 145 MAG/Lemm AT-1500 w dziurze + Nokia SP-3
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Mi się tam podoba ;-)
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Montaż OK, ale SWR mi się coś nie zgadza ...
Masz wyniki:
1 - 1,1
20 - 1,4
40-1,1
czy
1 - 1,4
20 - 1,1
40 - 1,4

???
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Mnie też ten SWR się coś nie podoba. Czy aby antenka FM nie ma wpływu na antenę CB :?:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Danieljs pisze:na 1 i 40 kanale wartości pomięty 1 a 1.1, zaś na 20 ok. 1.3-1.4
Pawel2113, czego tu nie rozumiesz?
Pawel2113 pisze:1 - 1,1
20 - 1,4
40-1,1
raczej ta wersja jest poprawna ;-)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Młody

Post autor: Młody »

Bartecki pisze:
Danieljs pisze:na 1 i 40 kanale wartości pomięty 1 a 1.1, zaś na 20 ok. 1.3-1.4
Pawel2113, czego tu nie rozumiesz?
Pawel2113 pisze:1 - 1,1
20 - 1,4
40-1,1
raczej ta wersja jest poprawna ;-)
Nie do końca poprawna. Jak sobie wyobrażasz wykres? coś z tymi pomiarami jest nie tak.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

No właśnie - nie ma "dołka" na 27MHz
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Młodzieńcze :-P nie chodziło mi o poprawność wyników tylko o poprawność rozumowania Pawła :-)
Bartecki pisze:raczej ta wersja jest poprawna
może trochę źle to ująłem :-P
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Mógł się pomylić, więc się zapytałem - szczerze to jeszcze takich pomiarów nie widziałem ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Danieljs pisze:Jako, że w tym samochodzie zestaw CB reprezentuje sobą coś więcej niż radio wciśnięte między siedzenia...
a co reprezentuje, bo ja tu właśnie widzę radio wciśnięte między siedzenia i nie wydaje mi się, że coś w tej instalacji może wpadać w oko.
Jeśli piszesz o planach, to wprowadź je w życie, a następnie nam to zaprezentuj. Takie moje krytyczne zdanie :) wybacz.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Nie myślałeś czasem aby antenę dać w miejscu FM'ki, bo była by co prawda trochę niżej ale czy nie wyglądała by lepiej?
Kabelek zasilający możesz wypuścić pod podłokietnikiem, nie będzie widoczny a powinno się to łatwo dać zrobić.
Co do swr'a to faktycznie bardzo dziwne, może FM'ka coś wchodzi w rezonans, a może spróbuj rozwinąć tą pętle i połóż kabel luźno i zobacz jaki wtedy swr będzie.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
AdamB

Post autor: AdamB »

Lasmen pisze:
Danieljs pisze:Jako, że w tym samochodzie zestaw CB reprezentuje sobą coś więcej niż radio wciśnięte między siedzenia...
a co reprezentuje, bo ja tu właśnie widzę radio wciśnięte między siedzenia i nie wydaje mi się, że coś w tej instalacji może wpadać w oko.
Jeśli piszesz o planach, to wprowadź je w życie, a następnie nam to zaprezentuj. Takie moje krytyczne zdanie :) wybacz.
No moje zdanie, szczerze, jest bardzo podobne ... Atena, wciśnięta między fotel a tunel, i antena na uchwycie klapowym. Jak widzę taki rodzaj mocowania anteny, to aż mnie wstrząsa, jak przy jedzeniu rabarbaru. To nic osobistego, ale .... szkoda klapy i lakieru. Oczywiście ... najbardziej liczy się zadowolenie użytkownika, czego Ci Kolego życzę, ale ... tak małe radio, można wcisnąć wszędzie i czemu nie w kokpit?

http://www.konektor5000.pl/index.php?p7 ... o-120-2204

Żadne inne radia nie posiadają takiej wypasionej ramki ...

Adam
Danieljs
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-09, 11:41
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Danieljs »

DR-DM pisze:Czy aby antenka FM nie ma wpływu na antenę CB
Radio mam bardzo kiepskie, min. "gubi fale" i to co chwila, ale jak sprawdzałem to nie zauważyłem zmiany pracy czy to radia cb czy fm. Montując antenę cb bałem się wzajemnych zakłóceń. Mam tylko nadzieję, że po zmianie radia nie okaże się, że instalacje sobie przeszkadzają
Lasmen pisze:a co reprezentuje, bo ja tu właśnie widzę radio wciśnięte między siedzenia i nie wydaje mi się, że coś w tej instalacji może wpadać w oko.
Jeśli piszesz o planach, to wprowadź je w życie, a następnie nam to zaprezentuj. Takie moje krytyczne zdanie :) wybacz.
Może istotnie porównując niektóre instalacje moja nie reprezentuje jakiegoś strasznie wysokiego poziomu, ale to jakiś krok na przód w porównaniu z anteną na magnesie i fruwającym kablem przez 3/4 samochodu. A wybaczać nie mam czego ;-) .
BeBek pisze:Nie myślałeś czasem aby antenę dać w miejscu FM'ki, bo była by co prawda trochę niżej ale czy nie wyglądała by lepiej?
Myślałem o tym. Z tym, że uchwyt miałem już jakiś czas, zamontowanie na nim było też mniej problematyczne-nie trzeba było nic rozbierać czy wykonywać wzmocnień. A w przypadku próby kradzieży (mam na myśli wyrwanie) wolę, żeby ucierpiała klapa zamiast błotnika.
BeBek pisze:Kabelek zasilający możesz wypuścić pod podłokietnikiem, nie będzie widoczny a powinno się to łatwo dać zrobić.
Po zamontowaniu gniazda w podłokietniku pomyślę nad takim rozwiązaniem, istotnie może się to bardzo fajnie sprawdzić.
A teraz odnośnie SWR. Wydaje mi się, że w podawaniu wyników się nie pomyliłem, chociaż niestety cień takiej możliwości istnieje. W każdym razie, SWR zmierzyłem ponownie chwilę temu, samochód stał ok. 3-4 metrów od miejsca, w którym robiłem pomiar po montażu. Mierzyłem co 10 kanałów i tym razem wyszło:
1: 1,3
10: 1,25
20: 1,1
30: 1,1
40: 1,1
Pomiary mogą być w jakimś stopniu niezgodne, ze względu na linię doprowadzającą prąd do budynku czy sam budynek o wys. 10m w odległości ok. 5m od samochodu.
edit
AdamB pisze:Atena, wciśnięta między fotel a tunel, i antena na uchwycie klapowym. Jak widzę taki rodzaj mocowania anteny, to aż mnie wstrząsa, jak przy jedzeniu rabarbaru. To nic osobistego, ale .... szkoda klapy i lakieru. Oczywiście ... najbardziej liczy się zadowolenie użytkownika, czego Ci Kolego życzę,
Mocowanie radia zostanie zmienione myślę w najbardziej pesymistycznej wersji w ciągu 2-3 miesięcy. To co jest teraz nazwałbym wersją przejściową. Uchwyt wybrałem ze względu na obawy o zgubienie anteny magnesowej (a miałem go wcześniej bo miał jeździć z WA27 w innym samochodzie, a wyszło tak, że leżał w szafce). Swoją drogą to jak po montażu uchwytu postawiłem na klapie MLkę to trzymała się delikatnie mówiąc kiepsko w porównaniu do reszty samochodów, na których jej używam (tico i W123). Żeby nie zniszczyć klapy zastosowałem blaszkę i mam nadzieję, że to wystarczy by klapa nie ucierpiała.
AdamB pisze:ale ... tak małe radio, można wcisnąć wszędzie i czemu nie w kokpit?
Od czasu do czasu radio będzie używane w innych samochodach, dlatego ważna dla mnie jest możliwość szybkiego wymontowania radia, a sądzę, że montaż przed siedziskiem mi to zapewni, tak samo jak estetykę i solidność.
Lafayette Atena tuning Konektor + Sirio ML 145 MAG/Lemm AT-1500 w dziurze + Nokia SP-3
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Danieljs pisze:Najtańszy allegrowy miernik zdecydował się pokazać
Danieljs pisze:tym razem wyszło
To nie miernik to złom. Jak ktoś z forumowiczów napisał kiedyś, on tylko pokazuje, że antena działa.
Spraw sobie porządną SWR miarkę.
Danieljs pisze:Pomiary mogą być w jakimś stopniu niezgodne, ze względu na linię doprowadzającą prąd do budynku czy sam budynek o wys. 10m w odległości ok. 5m od samochodu.
Pomiar powinno się robić w otwartym terenie, z dala od wszelkich linii energetycznych, budynków, itp.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AdamB

Post autor: AdamB »

Danieljs pisze: Żeby nie zniszczyć klapy zastosowałem blaszkę i mam nadzieję, że to wystarczy by klapa nie ucierpiała.
Właśnie o to chodzi, że lakier ma być przebity śrubą (choć jedną), aby było połączenie z przeciwwagą i dlatego nie jestem "fanem" tych uchwytów.
Oczywiście ... nie należy mylić "połączenia z przeciwwagą" z "połączeniem z masą".
Kto wie, czy "dziwny SWR", o ile jest prawdziwy, nie jest związany z brakiem odpowiedniego połączenia z przeciwwagą ...

Swoją drogą zauważyłem, że Kolega Danieljs, jest bardzo opanowany i na słowa krytyki (choć zapewniam, że nie są one złośliwe), reaguje bardzo spokojnie i bez furczenia. Rzadka i cenna to cecha, więc tym bardziej życzę, aby Koledze, wszystko działało jak najlepiej oraz zadowolenia z własnej pracy.

Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”