"baza" w pracy

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ma.us
Posty: 21
Rejestracja: 2013-07-11, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

"baza" w pracy

Post autor: ma.us »

Witajcie.
Dysponuję magnetyczną (czy magnesową?) podstawą do anteny. W aucie mam uchwyt bagażnikowy, do którego wkręcam antenę.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem bezużytecznej w tym momencie podstawy z magnesem. Pomyślałem, że zawiozę ją sobie do pokoju w robocie, postawię przy oknie, przykręcę antenę (którą i tak na parkingu przed biurem wykręcam z uchwytu na klapie) i podłączę do radyjka. Jeszcze tylko nie wymyśliłem, jak je zasilę, ale na to na pewno znajdzie się sposób.

Pytanie jest takie... Ponieważ to zakład pracy, w którym raczej nie mogę wykonywać przewiertów przez ścianę, toteż wystawienie anteny za okno nie jest możliwe... Czy będzie ona prawidłowo działać, gdy postawię ją na parapecie wewnątrz mojego pokoju (oczywiście niemetalowy) i podłączę przewód do radia? Ściany biurowca to gruby zbrojony beton. Pracuje na 3 piętrze, na wysokości kilkunastu metrów nad ulicą i wydaje mi się, że takie miejsce dla anteny byłoby niezłe. Mam tylko wątpliwości o zainstalowanie jej wewnątrz biura a nie na zewnątrz i brak blachy.

Przed wyjściem z pracy, wiedziałbym z relacji Kolegów Mobilków, którą trasą warto wracać do domu, by jak najmniej stać w korkach.

Iść w to, czy w ogóle sobie darować, bo nie będzie stroić i nie będzie działać w podanej konfiguracji?
bolwerk
Posty: 50
Rejestracja: 2013-08-29, 21:52
Znak/ranga: SQ6SGT
Lokalizacja: Brzeg/JO80RU

Post autor: bolwerk »

Słyszeć będziesz słyszał ale rewelacji nie będzie żadnej. Żelbet dość skutecznie wytłumi sygnał i praktycznie tylko to co wejdzie przez okno pójdzie do radia. Nie bez znaczenia również będzie brak przeciwwagi w postaci karoserii samochodu.

Zanim zaczniesz nadawać sprawdź czy SWR nie jest za wysoki. Podejrzewam, że osiągniesz takie wartości, że naciskanie PTT będzie krótką przygodą zakończoną uszkodzeniem tranzystora końcowego.

Pozdrawiam...
Grzegorz
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Re: "baza" w pracy

Post autor: db68 »

ma.us pisze:...

Iść w to, czy w ogóle sobie darować, bo nie będzie stroić i nie będzie działać w podanej konfiguracji?
Odpuść
ma.us
Posty: 21
Rejestracja: 2013-07-11, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "baza" w pracy

Post autor: ma.us »

Odpuść
Dzięki. A taki byłem "przy nadziei". Oczywiście wątpliwości miałem - stąd post - ale nadzieję, że będzie po mojej myśli, także.
remik
Posty: 30
Rejestracja: 2013-03-14, 00:40
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: remik »

Fajną masz pracę jeśli możesz używać w niej cb-radio.
Chyba że ....... jesteś prezesem ????
rafalb1975
Posty: 36
Rejestracja: 2013-07-07, 08:05
Lokalizacja: kurpie

Post autor: rafalb1975 »

jak by był prezesem to by się nie rozpisywał po forach tylko zamówił firmę , która zamontowała by maszt z porządną anteną i jakieś wypasione radyjko :mrgreen:
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

ma.us pisze: Pomyślałem, że zawiozę ją sobie do pokoju w robocie, postawię przy oknie
Tylko odsłuch bo nadawanie to raczej coś będzie sie w głośnikach komputerowych wzbudzało. Ale to juz równie dobrze/może lepiej kupic sobie ręczniaka albo skaner i nasłuchiwać.

Na zewnatrz na parapecie by nawet poszło ale nie zamkniesz okna a zima ma byc mroźna :mrgreen: . Nie no wiem - nie ma parapetu.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ma.us
Posty: 21
Rejestracja: 2013-07-11, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ma.us »

remik pisze:Fajną masz pracę jeśli możesz używać w niej cb-radio.
Chyba że ....... jesteś prezesem ????
Presidentem [;-)] nie jestem. Ot zwykły fizol ze mnie. ;-)
Pracuję przy biurku, więc CB mógłbym mieć.
olo_r pisze: a zima ma byc mroźna
Skąd wiesz? Na radyjku mówili? ;-)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

:shrek:

Tak czy siak jest jeszcze sposób na parapet w środku - folia aluminiowa do pieczenia (to nie żart) i jak nie będzie sz mógł zestroić to baloon z kabla na butelce po mineralnej wodzie zaraz blisko anteny. Mi tak z ML-ką wyszło ale z nadawaniem szału nie ma.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Przyłączę się do tematu. Gdybym w celach testowych na podłodze balkonu położył metalową płytę a na niej antenę magnetyczną. Jak to może działać? Nie chodzi mi o DX, standardowa 40-tka.
pozdrawiam
tery
President Harry III by Konektor, Farun Omega II, Cobra 25LTD, President Johny II ASC
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: "baza" w pracy

Post autor: SP9 »

db68 pisze:
ma.us pisze:...

Iść w to, czy w ogóle sobie darować, bo nie będzie stroić i nie będzie działać w podanej konfiguracji?
Odpuść
a dla czego ? co szkodzi spróbować ?
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Na odsłuch może to zadziałać, nadawanie sobie odpuść. Nie wiem, gdzie biuro masz, mnie powinieneś słyszeć :mrgreen:
Zasilacz byś musiał mieć, a pewnie komputery w pokoju dosadnie dadzą do pieca i nici będą z czystego odsłuchu...
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

tery pisze:Gdybym w celach testowych na podłodze balkonu położył metalową płytę a na niej antenę magnetyczną. Jak to może działać? Nie chodzi mi o DX, standardowa 40-tka.
To nie chodzi o przeciwwagę z blachy ale chodzi o to że balustrada zasłoni częściowo promiennik anteny i to się może w krzaki rozjechać. To już lepiej do barierki na uchwyt relingowy czy inny przypiąć. A poza tym jak masz antene co stroi w górę to na 27555 sobie pogadasz.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Post autor: kedar1 »

jak tylko do odsłuchu to coś takiego mogło by zadziałać jak sdr na rtl2832u r820t
http://www.wykop.pl/ramka/1341289/rtlsd ... era-dvb-t/
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2563267.html

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XRvqmfwrazE[/youtube]
857d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”