Chicago 2CBF126 op. Tomek

Zaproszenia do łączności

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

robo77
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-20, 23:18
Lokalizacja: kraków

Post autor: robo77 »

Witaj Tomku,dzięki za łączność raport 5/9 okolice Krakowa miejscowość Pobiednik Wielki.

161ZT1131 op Robert

73
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

robo77 pisze:Witaj Tomku,dzięki za łączność raport 5/9 okolice Krakowa miejscowość Pobiednik Wielki.

161ZT1131 op Robert

73
Właśnie miałem dylemat odnośnie tego kontaktu ZuluTango ? nie nadążałem notować wszystkiego, jak teżi wszystkiego nie zawsze byłem w stanie dosłyszeć, czasami ktoś brekował, i wycinał :)
mam Twoj znak zapisany zaraz pod 161 ZT 1139 ;-) ale żadnych innych informacji już nie zanotowałem... Skoro znak zapisany kontakt potwierdzony ! Pozdrawiam...

P.S. Staram sie wgrać filmik na youtube, ale coś się zacięło... DUŻOOO zajmuje 1GB za 8min. :( technologie nieziemskie, ale też i niedopracowane ;-) Fajnie jakby się nagrywało 1h i zajmowało 8MB ;-) niestety :(
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

z racji iż dużo do zajmuje miejsca i troche czasu... więc tylko jeden umieszczam... losowy. Jak znajdę sposób na lepsze VIEDOGATE będę mógł umieszczać więcej !

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wSecLuzP ... e=youtu.be[/youtube]
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Post autor: korni8808 »

Spod Szczecina to standardowo Cezary i 161NT111
Nie wiem co on tam za sprzęt ma ale ja go często słyszę
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
161cb031
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-21, 21:54
Lokalizacja: Szamocin
Kontakt:

Post autor: 161cb031 »

Hej mała poprawka kilka razy powtarzałem że nadaje z bazy nie z mobila hehe proszę edytuj to. ja odbierałem cię 5-9+30 w porywach a z jaką mocą nadawałeś??? 161-cb-031 op. Jacek QTH Szamocin Wielkopolska
161cb031 Jacek - Baza!!!
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Haa. słabo coś mnie tam słychać :( chyba trzeba zFixować lampowy wzmacniacz ;-) ale... Fajnie fajnie... dzieki za QSO. mam nadzieje że przy następnej propagacji [podejrzewam że za rok] dorobię się kart QSL ;-)
dzieki za QSO.
Pozdrawiam.

P.S> troche zakłóceń tam miałeś ... :( smutna sprawa. ja mam na podstawie podobnie[ch.15+10kHz] , jakieś pyrkanie, jakby z lini wysokiego napięcia / na ostatnim QTH też to miałem, te same freq. drażni mnie takie pyrkanie ... Czasami jest non-stop. Czasami przestaje :( jakkolwiek .
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

KaeRZet pisze: sygnał 5 modulacja 9
:shock:

niemniej gratki za pogaduchy z rodakami ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

KaeRZet pisze:
Haa. słabo coś mnie tam słychać :( chyba trzeba zFixować lampowy wzmacniacz ;-) ale... Fajnie fajnie... dzieki za QSO. mam nadzieje że przy następnej propagacji [podejrzewam że za rok] dorobię się kart QSL ;-)
dzieki za QSO.
Pozdrawiam.

P.S> troche zakłóceń tam miałeś ... :( smutna sprawa. ja mam na podstawie podobnie[ch.15+10kHz] , jakieś pyrkanie, jakby z lini wysokiego napięcia / na ostatnim QTH też to miałem, te same freq. drażni mnie takie pyrkanie ... Czasami jest non-stop. Czasami przestaje :( jakkolwiek .
te prążki miałem na okrągło. Zawsze na nagraniu gorzej to słychać niż w rzeczywistości.
W sumie nie miałem większych problemów żeby Cię zrozumieć.
Jak będę miał to poślę qsl-kę. A i moje QTH to Węgrów a nie Łódź :mrgreen:
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

sorki za pomyłkę-za późno już by edytować... prawdopodobnie albo przed tobą lub po Tobie słuszałem Łódź ale się mogło urwać i tak pod te miasto przypisałem Twoj znak :( gubiłem się w notowaniach, chciałej jak najwięcej stacji potwierdzić, żęby każżdy miał okazję i trochę zabawy, zwłaszcza cieszą mnie stacje bez znaków ;-) może się koledzy zmobilizują i przystąpią do jakiegoś klubu , zdobędą znak ;-) wtedy będzie im łatwiej z innymi krajami.
właśnie słyszałem jak lokalnie ITALY . Włochy 1RC124 na 27.710.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

cassiopeia pisze:
KaeRZet pisze: sygnał 5 modulacja 9
:shock:

niemniej gratki za pogaduchy z rodakami ;-)
Właśnie nie wiem jak to jest z tym RST ?
przed chwilą słyszałem gościa co raportował stan Georgia i podawał 7by9 ?

R-7 ?
S-9 ??

to nie jest tak że R jest w skali od 1-5 ? Kiedyś na 10m raportowałem tak jak było na wikipedia , teraz to już sam nie wiem jak to podawać :> ?

cassiopeia - sygnał - santiago - S-units to miałem na myśli to co wskazówka w radiu pokazywałą. a modulacja w skali od 0-10 jak rozumiałem , odbierałem ...

Jednak trzeba będzie stosować system raportowania z wikipedii ... chyba tak będzie najlepiej.

Jak coś źle , proszę wytłumaczyć ... byćmoże jest jest inny system raportowania ? poza tym ja się dopieor/jeszcze uczę :P i będę przez całe życie !
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
_KruK_
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-31, 16:59
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: _KruK_ »

161OS057 Mariusz Włodawa ?
Dobrze Tomku odnotowałeś.A dokładnie moje QTH to Wyryki k/Włodawy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za niezapomnianą łączność.I szacuneczek za tak skrupulatnie robione notatki ,to się chwali.Wszystkiego dobrego i do usłyszenia. VY 73




Jeszcze mam jakieś notatki, Jeziorsko , Andrzej itp. gdzieś z boku zanotowane... ale brak jakichkolwiek informacji ... dużo stacji w tym samym czasie... czasami Propagacja siadała totalnie do zera... czasami odbijało się nieziemsko ....

Ogólnie fajna sprawa / ciesze się z tylu łączności .

jeszcze raz dzieki i do następnego.
Pozdrawiam .[/quote]
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Post autor: korni8808 »

Będąc w niedziele na nasłuchu wykonywanych QSO delikatnie mówiąc byłem w szoku słysząc te raporty, ale co tam ważne, dobrze "ściąga". :-P
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

to by miało sens. jakoś mi się pomieszało :( :oops:
z czasem może sięnaucze .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje okolicznościowe ”